Karcoolka2210 Karcoolka2210 komentáře u knih

Marcy a hádanka od sfingy Marcy a hádanka od sfingy Joe Todd-Stanton

Aj táto kniha bola super. Krásne kresby, príbeh aj o prekonávani strachu aj starovekom Egypte. Mne sa teda táto séria páči :)

10.11.2022 4 z 5

Artur a zlaté lano Artur a zlaté lano Joe Todd-Stanton

Mne sa táto kniha veľmi páčila. Taký mix komixu a knihy a pekný, jednoduchý úvod do nórskej mytológie. Ilustrácie nádherné. Deťom v škôlke (5-6 rokov) sa kniha tiež veľmi páčila.

10.11.2022 4 z 5

Keď detstvo bolí Keď detstvo bolí Lindsay Gibson

Išla som do tejto knihy, že sa ako učiteľka v MŠ obohatím a dozviem sa viac o rôznych typoch rodičov a ako môžu ovlyvňovať svoje deti. Kniha mi však dala a odhalila oveľa viac. Našla som v nej seba, svojich rodičov, starých rodičov, súrodencov (ktorí sú už rodičia) a odporúčam prečítať všetkým, ktorí sú ochotní si priznať svoje zlyhania v inektorých oblastiach a chcú naozaj zmeniť niektoré veci vo svojich vzťahoch a neprenášať negatívne veci z generácie na generáciu. Nikdy nie je neskoro pomenovať problémy a snažiť sa ich riešiť.

15.10.2022 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Musím sa priznať, že Artemis ma až tak nenadchla ako Marťan. Bolo to fajn dobrodružstvo vo vesmíre, čo mám rada, ale príbeh Jazz pre mňa nebol až taký vzrušujúci a napínavý ako príbeh Marka Watneyho. Som zvedavá na Spasiteľa, na ktorého sa onedlho chystám. ČJ-audiokniha

06.10.2022 3 z 5

Umenie byť učiteľom Umenie byť učiteľom Peter Bero

Motivačná kniha pre učiteľov obsahuje niekoľko zaujímavých a povzbudivých myšlienok.

30.09.2022 3 z 5

Rozprávky z červenej ponožky Rozprávky z červenej ponožky Jaroslava Blažková

Veľmi podarené rozprávky z ponožky. Originálne, zábavné aj poučné, ilustrácie sú tiež fajn a spätná väzba od detí (5-6 rokov) bola pozitívna. Po skončení ju chceli čítať od začiatku :) Odporúčam.

19.09.2022 5 z 5

Kubko ide do škôlky Kubko ide do škôlky Christian Tielmann

Podobne ako pri Terke, aj knihy o Kubkovi môžu pomôcť deťom aj rodičom správne navigovať a spracovávať určité nové situácie.

05.09.2022 3 z 5

Majster a Margaréta Majster a Margaréta Michail Bulgakov

Čo toto bolo za knihu? :D Bláznivá, ale určite stojí za prečítanie.

04.09.2022 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Podľa mňa si aj Britt-Marie zaslúži 5 hviezdičiek. Pomaličky, ale isto sa mi dostávala pod kožu a celý Borg s ňou. Backman je pre mňa v tomto skvelý autor, v tom ako zobrazuje ľudí a ich rôzne životné príbehy, s nadhľadom, s humorom, s láskavosťou.
S časti čítaná ako ekniha, ale vo väčšej časti počúvaná ako audiokniha a tu musím jednoznačne vyzdvihnúť a oceniť Valeriu Zawadskú, ktorej jedinečný hlas skvele zapasoval k tomuto príbehu.
Backman je pre mňa jeden z mojich naj autorov, ktorého odpurúčam všetkými desiatimi.

05.08.2022 5 z 5

Podivný regiment Podivný regiment Terry Pratchett

Tým, že nemám načítaných ešte veľa kníh zo Zemeplochy, tak nemôžem veľmi porovnávať, ale tie, ktoré som doteraz čítala boli vtipnejšie. Táto kniha však bola super, aj napriek tomu, že v nej nebolo až toľko humoru, ale autor sa pekne dotkol aj závažnejších tém. Určite sa oplatí čítať. AJ

29.07.2022 4 z 5

Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce Jakob Martin Strid

Skvelá kniha, veľmi originálny príbeh a ilustrácie tiež stoja za to. Určite odporúčam pre deti od 4 rokov :)

22.07.2022 5 z 5

Magdaléna a psík terapeut Magdaléna a psík terapeut Lisa Papp

Tretia kniha v tejto sérii, pre mňa prvá, ale veľmi pekne spracovaný príbeh o pomáhaní starším ľuďom. Keď nájdem v škôlke aj predošlé diely, určite ich prečítam.

Nepripojená rodina Nepripojená rodina Amélie Javaux

Veľmi podarené dielo, veľmi aktuálne pre dnešné rodiny.

20.07.2022 4 z 5

Svet potrebuje človeka, ako si ty Svet potrebuje človeka, ako si ty Joanna Gaines

Kniha s pekným posolstvom a krásnymi ilustráciami.

Nekonečno Nekonečno Mariona Cabassa

Táto kniha je naozaj niečo krásne a výnimočné a určite si ju zaobstarám aj domov. Sú v nej spracované rôzne cyckly našej planéty a živočíchov, ale je to tak krásne spracované, plus ilustrácie sú nádherné a ku každému cycklu je aj trefný citát od jedného z výnimočných ľudí z našej histórie. Odporúčam! :)

Navždy Navždy Christian Demilly

Prekrásná kniha, nádherné ilustrácie. Určite odporúčam od malých až po tých najstarších čitateľov.

Edo Hnedo Edo Hnedo Håkon Øvreås

Kniha spracúva dve ťažšie témy- úmrtie starého otca a šikanu. Autor to pojal celkom šikovne a originálne.

18.07.2022 4 z 5

Kamenné nebe Kamenné nebe Nora K. Jemisin

Myslím, že na to aký "hype" mala táto séria medzi booktubers, tak po poslednej časti musím povedať, že to bolo celkom sklamanie. Prvá kniha bola naozaj najlepšia, druhá slabšia a záver, nuž napriek niekoľkým dobrým kapitolám, bol pre mňa koniec sklamaním. AJ

10.07.2022 3 z 5

Ferda Mravenec v cizích službách Ferda Mravenec v cizích službách Ondřej Sekora

Aj do tretice skvelý Ferdo. Vtipné aj náučné s peknými ilustráciami, jednoducho detská klasika.

01.07.2022 5 z 5

Rozprávač Rozprávač Dave Grohl

"Svoje deti ľúbim tak, ako som ja sám bol ľúbený v detstve, a modlím sa za to, aby aj ony urobili to isté, keď príde ten správny čas. Niektoré cykly jednoducho treba prelomiť. A niektoré zas posilniť."

Myslím, že to bolo okolo roku 1999, keď som na MTV videla prvýkrát skladbu Learn to fly. Netušila som kto to spieva, ale video bolo neuveriteľne vtipné a pieseň chytľavá. Takto sa začala moja láska ku skupine Foo Fighters, ktorej frontman Dave Grohl bol veľmi interesantný už od samého začiatku. Sledovala som ich kariéru, mnohé rozhovory a už z toho som usudzovala, že je tento človek neuveriteľne normálny na to, že je rocková hviezda, navyše niekdajší člen skupiny Nirvana. Táto kniha ma len utvrdila v tom, čo som už dávno vedela a navyše sa Dave Grohl ukázal aj hodný spisovateľského pera. Jeho život, kariéra, rodina aj traumy, ktoré zažil ako mladý umelec, nuž je to obdivuhodné, že zostal pevne stáť na zemi a je z neho naozaj jedna úžasná ľudská bytosť. Odporúčam, aj pre tých, ktorí netušia kto je Dave Grohl :)

26.06.2022 5 z 5