Kanimůra2 Kanimůra2 komentáře u knih

Kouřová clona Kouřová clona Jørn Lier Horst

Za mě spokojenost. Kniha má spád. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí. Budu pokračovat

23.08.2023 4 z 5

Za války, 1916: Země mých snů Za války, 1916: Země mých snů Cynthia Harrod-Eagles

V jednom kalupu jsem přečetla další díl. Nemohla jsem se dočkat pokračování. Ani třetí díl mě nezklamal. Krásně popisovaný vývoj ženské emancipace. Jak se lordi diví, že je v klubu obsluhuje číšnice. A co víc-už jsou i průvodčí... neskutečný.
Krásně skloubená válka, láska a popis současného běžného života
Mám další díl a jdu na něj.

21.07.2023 5 z 5

Za války, 1915: U domácího krbu Za války, 1915: U domácího krbu Cynthia Harrod-Eagles

Já jsem hodně hodně spokojená. Prolíná se běžný život jak panstva, tak služebnictva. Všechno provázené útrapami spojenými s válkou. Přečetla jsem rychle po prvním dílu a už mě čeká další. Nemůžu se odtrhnout

20.07.2023 5 z 5

Tři v kruhu Tři v kruhu Naďa Horáková

Nějak se nemůžu rozhodnout. Nápad na sepsání knihy je zajímavý. Ale něco mi na to vadilo. Jen se nemůžu rozhodnout co. Určitě jsem četla od paní autorky mnohem lepší knihy

29.06.2023 3 z 5

Šarlatové kimono Šarlatové kimono Christina Courtenay

Mě se knížka líbila hodně. (autorka se mi líbí hodně) Až na ten konec. Ten už mi přišel malinko přes čáru a víc připomínal červenou knihovnu. Ale jinak příběh o lásce zpestřený o informace Japonska 17. století. Lehké, zábavné, romantické

20.06.2023 4 z 5

Španělský slib Španělský slib Karen Swan

Mě kniha neoslovila. Proskákala jsem ke konci a oddechla jsem si.

17.06.2023 2 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Kniha mě nijak nezaujala. Nebudu pokračovat

04.06.2023 3 z 5

Třinácté okno Třinácté okno Vlasta Dušková

Tohle je přesně typ knížky, po které vždycky ráda sáhnu. Velmi těžký život Albíny. No vlastně celé regerace. Mě se moc líbila

04.06.2023 5 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

už jsem něco od autorky četla a líbilo se mi to. Tentokrát ne. Nejsem přítel mystična. Bude to tím. Zkusím jinou knihu

02.04.2023 3 z 5

Návrat Návrat Nicholas Sparks

moje první kniha, vybraná v knihovně náhodně a zrovna jsme si sáhnula po ne úplně nejlepší. Neumím tedy posoudit, ale mě se moc nelíbila. Strašně roztahaný

02.04.2023 3 z 5

Žena v ohni Žena v ohni Lisa Barr

Moje první kniha od autorky. Nepřidávám se k nadšencům. Nemohla jsem se začíst, kniha mě nezaujala.

22.03.2023 3 z 5

Vzpomínky vyblednou Vzpomínky vyblednou Tamara McKinley

Autorku mám vlastně ráda, líbí se mi styl psaní. Ale jednotlivé knihy jsou jako na houpačce. Tento příběh hodnotím jako průměrný

20.03.2023 3 z 5

Tajemství zámku Ashmore Tajemství zámku Ashmore Cynthia Harrod-Eagles

kniha dala přesně to, co slíbila. Krásně se četla a určitě budu pokračovat

20.03.2023 5 z 5

Modrý záliv Modrý záliv Nora Roberts

Jak jsem postupně četla sérii, moje sympatie klesaly. Čte se to dobře, to určitě. Ale zdá se mi, že příběh víc a víc zapadá do červený knihovny.
Asi nejsem cílová skupina tohoto žánru

14.02.2023 3 z 5

Nejjasnější soumrak Nejjasnější soumrak Aly Martinez

Druhý díl mě taky nezaujal. Což se dalo čekat. Jen jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Tuto autorku už číst nebudu

29.01.2023 3 z 5

Záliv orchidejí Záliv orchidejí Patricia Shaw

mám ráda příběhy o ženách, které se nedají a nakonec si vybojují svoje místo na slunci. Doporučuju

30.12.2022 5 z 5

Prokletí hradu Mydlovar Prokletí hradu Mydlovar Martina Novotná

Já historický detektivky miluju. A tak, jak píše paní Novotná, tak si jí přesně představuju.

23.10.2022 5 z 5

Delegátka pod rouškou nejistoty Delegátka pod rouškou nejistoty Jitka Herzánová

Došla jsem na stranu 62 a věděla jsem, že dál to nedám. Už jsem předtím měla k vyprávění výhrady. Například chování paní Fenny a reakce Jitky (necháváme běžně tak po sobě šlapat) ? Názory na cestování v době covidové a v neposlední řadě nápis na tričku s vyjádřením svého názoru na premiéra. Ať je jakýkoli, přijde mi opravdu dětinské napsat si na hruď - Karla nesnáším, protože je to debil !! To je fakt statečné vyjádření a podpora protistraně.
Ovšem když jsem došla na zmíněnou stranu 62, kdy přijela dvojice důchodců Novákových a paní Nováková se vyjádřila tak, jak se vyjádřila, okamžitě jsem zavřela knížku.
Ne proto, že bych od paní spisovatelky na podobné vulgarity nebyla zvyklá, ale proto, že její vyjádření je tak neúměrné. Chtěla bych poznat tu starou paní, která tisíce kilometrů od domova vystoupí z letadla a začne takhle mluvit z neznámou mladou holkou. Navíc delegátkou, kterou všichni celou dobu potřebujeme a nechceme ji naštvat.

14.09.2022 1 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Celou knihu mi vadilo, že se rozehrává několik témat. Na můj vkus hodně témat. A co mě naštvalo nejvíc (jako většinu čtenářů), že kniha nemá konec. Co se vlastně vyřešilo?

14.09.2022 3 z 5

Osudová léta Osudová léta Maria Nikolai

Pěkné a nekomplikované čtení. Zamilované, ale ne přehnaně červená knihovna. Myslím, že potěší každou ženu všech věkových kategorií. Určitě se těším na další knihu.

14.09.2022 5 z 5