Vzpomínky vyblednou

Vzpomínky vyblednou https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406069/mid_vzpominky-vyblednou-cyk-406069.jpg 4 37 10

Christy už dlouho toužila vrátit se z australské Tasmánie do rodného Skotska. A nyní se po boku své dcery a vnučky skutečně vydá na cestu. Ty ale po čase zjistí, že Christyina minulost je mnohem temnější, než si vůbec dokázaly představit, a že návrat oživí hořké vzpomínky, které navždy změní jejich životy.

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Spindrift , 2017

Kanimůra2
20.03.2023 3 z 5

Autorku mám vlastně ráda, líbí se mi styl psaní. Ale jednotlivé knihy jsou jako na houpačce. Tento příběh hodnotím jako průměrný

Szilvia1
27.04.2021 4 z 5

Na tuto knížku jsem dlouho čekala,ale trošku jsem se zklamala,protože jsem si myslela,že to bude trochu napínavější,ale i tak byla knížka dost pěkná.Autorka píše velmi pěkně.

cori
02.11.2020 3 z 5

Autorka vypráví příběh skotské rodiny, která byla v druhé polovině 19.století vyhnána ze svého domova kvůli pastvinám pro ovce a našla nový domov v Tasmánii. Hledání dokumentů a plavba do Evropy mě ani tak moc nezaujaly, spíš bych ocenila, kdyby Christynino vyprávění nebylo vyprávění, ale vlastní román.

Vlcice72
13.03.2020 3 z 5

Autorčiny knihy mám ráda, ale tahle mne tolik nenadchla...

jeny-v
02.02.2020 4 z 5

Příběh lehčího žánru, ale velmi čtivý a hlavně s dobrým koncem. Děj v historickém období 19. a počátkem 20.století a rodinná tajemství, které nám dnes připadají trochu \"mimo\". Moc se mi líbila návštěva a vyprávění Christy ve Skotsku. Čtu ráda knihy této spisovatelky.

brectanka
05.09.2019 4 z 5

Pro mne trochu zdlouhavé čtení, přes to ale pěkný příběh o životě ve Skotsku a Austrálii na konci 18. a začátku 19. století. Christy neměla vůbec jednoduché dětství a mládí, přesto se dokázala postavit na vlastní nohy a za pomoci milovaného muže vybudovat prosperující farmu. Jenže hříchy mládí - i když v tomto případě zaviněné naivitou mladé ženy - dostihnou Christy ve stáří a postihnou celou její rodinu a především Annu, dost zatrpklou a konvencemi té doby sešněrovanou ženu.

putpuda
25.08.2019 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila. No není to tak dobré, jako ty starší knihy, ale i tak to bylo moc pěkné. Stará tajemství, staré křivdy, které vyplouvají na povrch....nádherná Tasmánie, tajemné Skotsko....jó, to já můžu :D

zdehan
17.08.2019 5 z 5

Pěkná kniha taková oddechovka letní ale stojí za přečtení.

Ivetaa
28.07.2019 5 z 5

Od této autorky se vždy teším na novou knihu a opět nezklamala. Příběh se čte lehce a kdybych mohla nespat a nejíst, neodejdu od knihy, dokud ji nedočtu.

Danago
23.06.2019 3 z 5

Christy se po dlouhém strastiplném , ale nakonec úspěšném životě v australské Tasmánii vrací, se svou dcerou a vnučkou, do rodného Skotska. Tento návrat do země jejího dětství , ale oživí hořké vzpomínky. Některé z nich Christy tajila před svou rodinou celý život. Bohužel během cesty nastává v Austrálii situace, která vyžaduje odhalit i to nejvíc střežené tajemství.
Příjemné oddechové čtení s tajemstvím, které nám autorka odhalí až na konci knihy.