Kamienkova33 Kamienkova33 komentáře u knih

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Za mňa jednoznačne áno :-) Je cítiť podobu s Dievčaťom vo vlaku, ale tá atmosféra bola iná. Hlavná hrdinka alkoholička, ktorá to mixuje s liekmi a ťažko povedať, čo sa jej len zdá a čo sa naozaj stalo... Pre mňa to bolo zaujímavé z pohľadu psychickej poruchy, ktorou trpí a toho, čo všetko tomu predchádzalo.

14.11.2017 5 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Sabine Thiesler

Tak toto teda nebola nudná kniha! Na začiatku vražda manželky a matky Sarah, ktorá mala okrem svojho muža, detí a svokrovcov zopár tajomstiev. Našli ju v dome uprostred lesa, v ktorom pár dní v týždni bola sama, bez rodiny. Strieda sa minulosť a prítomnosť, ale vôbec to deju na zaujímavosti neuberá, práve naopak - striedanie času nám postupne odkrýva rôzne tajomstvá, ktoré táto rodina má. Každá strana je zaujímavá, nenudila som sa ani sekundu. Ako bonus vnímam to, že sa dej odohráva v Toskánsku, celkom zaujímavé bolo aj opísanie, ako talianske manželstvá a všeobecne rodiny fungujú. Musím priznať, že niekedy bol dej trošku pritiahnutý za vlasy alebo príliš dramatický, občas predvídateľný a policajti oproti iným krimi dosť neschopní, ale príbeh celej rodiny zasadený do malého talianskeho mestečka mal svoje čaro a 5* som musela dať.

25.10.2017 5 z 5

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Hailey nikdy nesklame :) fascinujúci pohľad tentokrát do ineho kolosu, akým je letisko alebo hotel. Prostredie nemocnice v 50tych rokoch je popísané velmi dynamicky, nad niektorými vecami sa pousmejete, ale roman ma svoje čaro :) ako vsetky od tohto autora

17.10.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

S touto témou sme sa stretli už viackrát, ale toto bolo trošku iné... Pre mňa veľmi mrazivé, miestami som to naozaj s Grace prežívala. A záver... no treba si prečítať :-)

06.10.2017 4 z 5

Mlčanie jahniat Mlčanie jahniat Thomas Harris

K tejto knihe sa stále vraciam, stále jedna z najlepších

05.10.2017

Prekliaty ostrov Prekliaty ostrov Dennis Lehane

Pre mňa jeden z najlepších thrillerov vôbec, odporúčam všetkým, ktorí majú radi psycho, trochu mystiky a riadnu dávku zmätku.

05.10.2017 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Dalsia skvela kniha od tejto autorky

27.09.2017 4 z 5

Pár od susedov Pár od susedov Shari Lapena

Dvom manželom sa stane to najhoršie, čo mohlo - zmizne a im priamo z postieľky dcera. O to horšie, že ju uniesli vtedy, kým sa oni dvaja (alebo teda minimálne manžel Marco) zabávali na trochu zvláštnom večierku u susedov. Prichádza sonda do ich duše, postupne sa odhaľujú tajomstvá z minulosti oboch. Tak ako už predo mnou písali, páchateľ bol odhalený zhruba v polovici knihy, ale samozrejme - všetko sa zamotáva, miestami až veľmi. Neviem si pomôcť, ale postup polície mi pripadal prinajmenšom zvláštny, aj uvažovanie detektívov. Všetko bolo nejaké spomalené a nemastne neslane. Dookola kládli tie isté otázky, výsluchy stále o tom istom. Postavy sa mi zdali strašne naivné a uvažovali veľmi jednoducho, dôležité fakty ich nechali chladnými a to nepodstatné riešili stále dokola. Neverím, že v skutočnosti by sa v tejto situácii niekto tak správal. dialógy boli miestami rozvlacne a onicom. Na knihe mi už od prvej kapitoly bolo niečo čudné, až neskôr som prišla na to, že mi ani tak nevadí prítomný čas, ako tie smrtiace krátke vety. Dialógy tým pádom vyzneli silene a strašne neprirodzene. Posledná kapitola to u mňa celé už doklepla, za mňa neodporúčam, takto si thriller/drámu nepredstavujem, ku koncu mi už doslova všetci liezli nanervy.

12.09.2017

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Mama a dve dcery sa pocas vojny pretlkaju zivotom a ked si ku koncu vojny takmer vydychnu, zacinaju pre nich nepredstavitelne krute casy. Rusi ich vytrhnu ako zradkyne z normalneho zivota a vaznia na roznych miestach, az skoncia ako zajatkyne na Sibiri... uz po ceste prezivaju strasne veci, matka sa v gulagu zblazni, ale jej dcery Veru a Nadu drzi pri zivote stale predstava slobody. Preziju tyfus, vaznenie v jame, tvrdu pracu pocas sibirskej zimy, vyslobodenie, ktore ale nedopadne podla ich predstav... kruta kniha, pocity z nej umocnuje aj styl, ktorym je pisana - usecne a opisne. Odporucam kazdemu...

26.04.2017 4 z 5

Nenechte sebou manipulovat Nenechte sebou manipulovat Isabelle Nazare-Aga

Oceňujem na knihe najmä to, že je písaná naozaj ,,ľudskou" rečou a každý, koho sa táto téma aspoň okrajovo týka, si v nej nájde svoje

19.04.2017 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tomuto sa povie psychothriller, výborný príbeh, zápletka, zvraty, wow.

11.04.2017 5 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Uplne najlepsia cast serie! Skvely krimi pribeh aj neustale problemy detektivnejo timu... a ten koniec wow! Prva budem cakat na dalsiu cast :)

07.03.2017 5 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Po slabsej tretej casti serie som sa velmi potesila :-) super!

21.02.2017 4 z 5

Beznádejná Beznádejná Colleen Hoover

Od autorky som čítala Odvrácená tvár lásky a tá sa mi teda páčila :-) Tak som sa dala na túto, ale už pri prvých stranách som zistila, že nie som cieľovka. Ako young adult román super, ale pre mňa príliš veľa sladučkej lásky, aj keď chválim námet. V jednom momente som mala pocit, že hlavní hrdinovia napríklad všetko riešili bozkávaním a bolo tam veľa nereálnych situácií...

15.02.2017 3 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Moja prvá kniha od autorky, ale určite nie posledná. Dobre sa to čítalo, celý čas som čakala na rozuzlenie, čo majú dva príbehy - súčasnosť a Londýn počas druhej svetovej vojny - spoločné a aký súvis to má s vraždami. Pri dejovej línii z minulosti mi až srdce trhalo, aký to musel byť krutý svet... a žiadny happy end sa nekonal ani v knihe. Zaujímavé bolo, že sa autorka venovala viac hlavným postavám - podozrivým, ako vyšetrovaniu a konanie polície mi pripadalo miestami dosť amatérske, ale nevadilo mi to.

15.02.2017 4 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Najprv som zostala trošku zarazena, že v tretej časti už deti má a v tejto - asi teda štvrtej - ešte nie je tehotná. Denníky Bridget sú obrovský relax a ani tento nebol výnimka. Je to moja obľúbená hlavná hrdinka :-) Najradšej by som bola, keby mala ešte tak ďalších 10 casti :-)
ps - videla som aj film, tiež skvelý :)

08.02.2017 4 z 5

Farby lásky Farby lásky Monika Wurm

Námet a anotácia ma veľmi zaujali, tak som po knihe hneď skočila a to aj preto, že autorka je moja obľúbená, jej knihy ma doteraz nikdy nesklamali. Táto trošku áno. Prelínajú sa dva príbehy - súčasnosť v Belgicku a minulosť v pralesoch v Kongu. Príbeh gemologičky z Belgicka ma pravdupovediac až tak nepohltil, hlavná hrdinka sa správala miestami ako puberťáčka, čo nevie, čo so sebou a hlavne vo vzťahu k mužom. Možno to bolo aj prekladom, ale mala som pocit, že používajú jazyk a slovné spojenia spred 200 rokov.
Druhý príbeh bol oveľa lepší - skrývanie sa domorodcov v pralesoch, ich úteky a následne odchytenie ,,bielymi". Miestami tvrdé čítanie, ale autorka pekne opísala rozmýšľanie mladej domorodkyne v zajatí aj v prírode. Záver knihy bol taký nijaký, nedokončený a vlastne až na konci som sa bohužiaľ dozvedela, že to má aj druhú časť.

07.02.2017 2 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Výborný príbeh a konečne niečo iné. Na pozadí vrážd Jacka Rozparovaca spred viac ako sto rokov je popísaný detektívny príbeh v súčasnom Londýne. Kniha je písaná z pohľadu mladej, trochu zvláštnej policajtky. Prizvu ju k vysetrovaniu, pretože každá vražda s ňou nejako súvisí.. Zápletka dobrá a rozuzlenie som nečakala, tušila som niečo trochu ine. nájdete tam aj zopár nechutnosti, ale písaná je ľahkým štýlom, ktorý mi v mnohých detektivkach chyba.

02.02.2017 4 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Ja ani neviem, co povedat.... pre mna absolutne sklamanie oproti predoslym dielom. Na zaciatku este fajn, ale skoro cely cas ma nic nezaujalo, zapletka pre mna nulova, malo casu sa venovali pripadu a na mna az prilis vela zbytocnych opisov. Davam 2*, a aj to jednu za poslednych cca 5 stran.

30.01.2017 2 z 5

Mrcha Hollywood Mrcha Hollywood Ján Bryndza

Od autora som čítala najprv Dívka v ledu, od ktorej som sa nevedela odtrhnúť. Nechce sa mi veriť, že taký skvelý thriller a túto knihu napísal jeden a ten istý človek :-/ Za mňa úplná strata času...

24.01.2017 1 z 5