Kája95 Kája95 komentáře u knih

Podobizna Podobizna Nikolaj Vasiljevič Gogol

Tenká knížka zajímavá od začátku až do konce. Opravdu nutí k zamyšlení, že zlo je mezi námi

11.11.2017 5 z 5

Zvěrolékař mezi nebem a zemí Zvěrolékař mezi nebem a zemí James Herriot (p)

Heriot je moje dětství. A jeden z důvodů proč jsem se nestala veterinářem, člověk vidí jak je to náročne a někdy i smutné. A ne jen mazlení se se štěňaty

11.11.2017 4 z 5

Mořský vlk a veselá vdova aneb proti všem Mořský vlk a veselá vdova aneb proti všem Miloslav Švandrlík

Takové milé povídání :-) potěší, nenaštve. Doporučuji na obveselení

11.11.2017 5 z 5

Draculův zlověstný doušek Draculův zlověstný doušek Miloslav Švandrlík

Pro mne zatím nejslabší knížka od Švandrlíka

07.11.2017 3 z 5

Návštěvník Návštěvník Éric-Emmanuel Schmitt

Stojí za přečtění, chvílemi až mrazivé

01.11.2017 4 z 5

Hrbáč Hrbáč Paul Féval

Pro mne nejoblíbenější historický román. Autor dokáže čtenáře vtáhnout do děje od začátku až do konce :-)

01.11.2017 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Přečteno jedním dechem. Vykreslení povah hlavních hrdinů a myšlenek náčelníka je poutavé, k zamyšlení a zároveň ne nudné a zdlouhavé

31.10.2017 5 z 5

Jedním slovem ZAJÍMAVÉ :)

30.10.2017 5 z 5

Tajnosti Londýna II. Tajnosti Londýna II. Paul Féval

Obě knížky se mi velmi libily. Historický román Vás zavede do Londýna tak živě, že i člověk s minimální představivostí cítí jako by procházel putikami, ulicemi ale i honosnymi saly, kde se děj odehrává. Za me 5☆

13.10.2017 5 z 5

Šance jako hrom Šance jako hrom Miloslav Švandrlík

Knihu jsem si koupila, protože mám ráda jak Švandrlíka tak Wintera. Není tu určitě náročné čtení. I tak doporučuji, na zasmání skvělé. Typicky "Švandrlíkovské" . určitě si přečtu i další knihy

30.08.2017 5 z 5

Příběh Jekylla a Hyda asi mnozí znají. Já popravdě vůbec nevěděla o čem kniha bude. Možná i proto pro mne byla kniha napínava. Doporučuji

21.07.2017 5 z 5

Válka světů a jiné příběhy z neskutečna Válka světů a jiné příběhy z neskutečna Herbert George Wells

Jsou to povídky, ke kterým se určíte někdy vrátím. Je dobré se nad každou povídkou zamyslet. Z každé si něco vzít.
Válka světů je tak trochu pojem. Snad každý o ni slyšel. Občas jsem se musela vracet o větu či odstavec na zpět, pro mne byl i skvělý slovník výslovnosti (v zadu knihy). Ale tak trochu mi tu chyběla mapa. Bez mapy člověk jen přelouska pár anglických měst, obcí a krajů bez toho aniž by věděl jak rychlý, pomalý či rozsáhlý byl postup. Za mne 5 hvězdiček a doporučení. Stojí za to číst

21.07.2017 5 z 5

Neposkvrněné početí Neposkvrněné početí Anna Hessová

I když jsem knihu přečetla jedním dechem, nezaujala mne. Jde spíš o snadnější čtení než o napinavost příběhu. V patnácti by mne kniha určíte oslovila. Napsána je zajimavě a pro mladší určíte fajn čtení

20.04.2017 2 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Část první, kterou vypráví únosce je zajímavá. Druhá část se mi líbila již méně. Miranda mi přišla v určitých částech velice hloupá a nechápu jak v takové situaci mohla takhle smýšlet. I když kdo ví, jak by člověk reagoval,že?

19.04.2017 2 z 5

Příběh opravdového člověka Příběh opravdového člověka Boris Polevoj

Kniha jako taková super, příběh, děj, postavy. Ale do popředí se dostává i režim, tzv. sovětský člověk a oslava Ruska což v dnešní době už vidíme jinak než tehdy

19.04.2017 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Katastrofy, apokalypsa, nikdy mě to nelákalo. Ale tato kniha se opravdu povedla. Četla jsem jedním dechem. SUPER

22.03.2017 5 z 5

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

Ondřej Sekora a jeho knihy, mé dětství úžasné knížky

Draculův švagr Draculův švagr Miloslav Švandrlík

Vtipné, překvapující. Doporučuji

Autora zbožňuji, skvělé čtení

Nejlepší psí příběhy Nejlepší psí příběhy Jerome Klapka Jerome

Super knížka o zvířatech :)