kája14 kája14 komentáře u knih

Líp už bylo Líp už bylo Jiří Sivok

Postapo z českého prostředí, které zajímavě funguje. Svět je drsný a surový, pro silnější žaludky. Mělo to potenciál být delší, aby jsme se z postavami lépe sžili. Jednoduše a přímočaře napsané, v pozitivním smyslu (i když na příběhu nic pozitivního není). Člověk se nad ledasčím zamyslí. Líbily je mi odkazy na Dunu a další díla.

19.04.2024 4 z 5

Rogenovo oko Rogenovo oko Jarmila Mlčoušková

Velice oceňuji barvitě popsaný zajímavý svět se spoustou promyšlených detailů. Dialogy byly napsány s příjemnou lehkostí a rychle ubíhaly. Dějově se příběh spíše rozehrává. Je zde spousta scén, které budou mít význam pravděpodobně hlavně do budoucna.

Každopádně autorka psát umí, stránky rychle ubíhají. Doufám, že budeme mít příležitost přečíst si další díl.

06.12.2023 3 z 5

Bílá past Bílá past Maureen Johnson

Se zakončením příběhu jsem spokojená. Přesto nevím, jestli bych knihu krerá očividně neprošla korekturou textu doporučila dál. To množství chyb je vážně alarmující.

27.03.2021

Žena se lvem Žena se lvem Františka Vrbenská

Ač mi všechny povídky úplně nesedly přidávám hvězdičku za celkový nápad a provedení. A rozhodně se těším na další díly.

30.10.2019 4 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Za mě tohle nemělo vyjít v knižní podobě, ale spíše na netu jako doplněk. Ač nemám ráda dlouhé povídky, tyhle byly až moc krátké. Paolini vždy něco nakousl a zase od toho rychle utekl pryč, holt mu jde asi více psaní bichlí. O Eragonovi jsem se nedozvěděla skoro nic, akorát jsem se utvrdila v tom, že bych ho vzala nejradši pánvičkou po hlavě. Moc prosím autora aby napsal něco delšího a nejlíp o Murtaghovi.

18.09.2019 2 z 5

Klan Klan Adrienne Young

+ jednoduchý ale čtivý příběh
+ vztah Eelyn a Fiskeho (žádné komplikované mnohaúhelníky, díky za to)
+ přečteno za 2 dny, nemohla jsem se od toho odtrhnout
+ úzavřený příběh na jednu knihu

- překlad/jazyková úprava (některé věty nedávají vůbec smysl...)
- svět mohl být propracovanější

15.03.2019 4 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Pěkný příběh, který se rychle četl. Vadila mi uspěchanost toho, jak se do sebe Lili a Max zamilovali. Na to jak se kniha prezentuje, mi příjde, že autorka spíše chtěla vyprávět o Romech a Němcích za 2. světové války a ta láska je tam tak nějak navíc.

16.01.2019 3 z 5

Musím přiznat, že většina knihy se mi zas až tak nelíbila a bylo dost těžké dostat se přes první části. Všechno to zachránila až část poslední, ze které jsem byla naprosto unešená a kvůli ní to stálo za to číst. Knihu ale beru spíše jako fanfikci.

11.10.2016 3 z 5

Konec Konec Daniel Handler

Moc mě mrzí, že autor neodpověděl na spostu zajimavých otázek. Ale jako závěr se mi tato kniha líbila. Byla napsána přesně v autorově dosavadním stylu.

19.12.2015 4 z 5

Blacksad Blacksad Juan Díaz Canales

Nádherná kresba. Občas mě zarážel slovosled ve větách.

21.12.2014 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Smutné zakončení, ale povedené. Vysvětlení co je mimo město mě nejprve trošku udivilo, rozhodně jsem něco takového nečekala. Ale postupně jsem to přijala. Konec mě docela rozhodil, ale nepřekvapil. Myslím že chování hrdinů tak nějak vyplynulo z celé trilogie. Svět Divergence mi rozhodně bude chybět :)

26.05.2014 5 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Skvělá oddechovka :)

19.03.2014 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Neuvěřitelně silný příběh.

10.03.2014 5 z 5

Příběh se mi líbil, ale nesplnil má očekávání. Pokud si myslíte, že se budete bát, jste na omylu. Příběh bych doporučila spíše mladším čtenářům (14-15 let).

08.02.2014 3 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Musím se přiznat, že mě kniha nebavila až do chvíle, kdy jsme se dozvěděli o co vlastně jde. Pak mi jen spadla pusa a ten nápad mi připadal naprosto fantastický. Kdybych knihu ale nečetla v hodinách účetnictví a ekonomiky (to je pak všechno zábavnější :D)nebo kdyby byla delší, asi bych ji už dávno odložila (jak jen jde "odložit" elektronická kniha :)

18.12.2013 3 z 5

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Když poznáte styl Johna Flanagana, většinou tušíte co se asi bude dít a jak to dopadne. U jeho knih mě to ale kupodivu vůbec nevádí, stejně si je vždycky užiju :)

26.06.2013 5 z 5

Tolkienův svět Tolkienův svět Gareth Hanrahan

Nádherné výtvarné zpracování :)

15.02.2013 5 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Fantastická knížka!!! Občas mi sice trochu nesedl styl jazyka, ale ten závěr mě naprosto dostal. Můžu jen doporučit :-)

23.08.2012 4 z 5

Behemót Behemót Scott Westerfeld

Super pokračování :-), moc doporučuji.

19.01.2012 5 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Četla jsem jen deset příběhů, ale nebylo to špatné. Autor knihu psal jako rozveselení v době, kdy v Evropě vládl mor a myslím že se mu to celkem povedlo.

11.01.2012 4 z 5