Kaety Kaety komentáře u knih

Ten pravý Ten pravý Shannon Drake (p)

Tento příběh se odehrává ve státech Maryland, Dakota a hlavně na území idiánů Sioxů.
Autorka zde popisuje příběh mezi indiánem Bouřlivý jestřáb = Adam Douglas a Skylar Connorovou, která využije nabídku starého pana Douglase, aby se za něj provdala, jelikož musí uprchnout od svého nevlastního tyranizujícího otce, aby nebyla obviněna z pokusu o ublížení na zdraví.
Zažijeme přepadení dostavníku, nedobrovolného manžela, putování územím indiánů, několikero únosů, vášnivé sblížení,...
Ke konci knihy-příběhu je nám představen odkaz, (již pohřbený prsten jeho mrtvého bratra), na druhou knihu v této sérii:
Sladká jako hřích.

11.02.2013 3 z 5

Uhuhu Uhuhu Nienke Van Hichtum (p)

Krásný, čtivý, dobrodružný román pojednávající o malém kaferském chlapci jménem Uhuhu, který zažívá nejedno dobrodružství.
O jeho dospívání, o životě v Africe, o africké fauně, o životě domorodců.

11.02.2013 5 z 5

Něžná rebelka Něžná rebelka Johanna Lindsey

Kniha se četla lehce a je zde více romantiky, než v předcházející knize této série.Je pěkné sledovat bratrské škádlení mezi bratry Antonhym a Jamesem.

02.01.2013 4 z 5

Zkrocená láskou Zkrocená láskou Johanna Lindsey

Kniha se mi líbila, po přečtení shledávám, že je lepší než další díly série Markýzův dědic a Dareba.
Kniha se četla lehce a je zde více romantiky, než v předcházejících knihách této série.

28.12.2012 4 z 5

Dareba Dareba Johanna Lindsey

Kniha plná intrik, které mě moc nebavily a až v druhé části knihy to začalo být zajímavější.

22.12.2012 2 z 5

Markýzův dědic Markýzův dědic Johanna Lindsey

Kniha je plná intrik, je tam méně romantiky a Ophelie není až taková mrcha.

22.12.2012 3 z 5

Něžný válečník Něžný válečník Johanna Lindsey

Jak už bylo napsáno níže, tato kniha mě vtáhla do děje, že jsem ji přečetla jedním dechem. Byla pěkná, vtipná, včetně počítače Marthy.

30.11.2012 4 z 5

Velká domácí kuchařka Velká domácí kuchařka Ladislav Nodl

Pro mě jako začínající kuchařku je tato kniha alfou a omegou vaření.
Je napsána velmi dobře i pro úplného začátečníka.
Každý si v knize najde své.
Vařím z ní velmi ráda a i když mám ostatní knihy o vaření, dívám se jen do této. V knize jsou klasické recepty našich babiček i modernější recepty, ale žádná extravagance. Přísady v těchto receptech nakoupíte v normálním obchodě a nemusíte pro ně chodit do specializovaných obchodů.

30.11.2012 5 z 5

Skandální manželství Skandální manželství Johanna Lindsey

Tuto knihu bych označila jako průměr, chybělo mi tam více akce,napětí a hlavní padouch. Zápletka o příteli hlavního hrdiny byla zajímavá i snad pravděpodobná.

30.11.2012 2 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Johanna Lindsey

Kniha je pěkná, líbilo se mi, že hned od prvního pohledu věděli, že se chtějí, ale strýčkové Melissy na to měli jiný názor, jelikož měli s Lincolnem nevyřízené účty.Tyto nevyřízené účty se v závěru knihy zajímavě vysvětlili i stejně tak smrt Lincolnova otce.

23.11.2012 2 z 5

Tebe chci milovat Tebe chci milovat Johanna Lindsey

Kniha je takový obyčejný průměr, neurazí, nenadchne. Je tam pěkné, jak se hlavní hrdinka snaží naučit líbat a přitom skončí na seně s koňákem a poté se musí vyrovnat s následky z takové poblouzněné chvilky. Mám pocit, že autorce J. Lindsey jdou lépe příběhy z dob Vikingů, rytířů, ne moc 18.-19.století. V knize se hlavní hrdinka hádá se svým svědomím a to nejsou moc čtivé pasáže.

Vězeň mé touhy Vězeň mé touhy Johanna Lindsey

Od této knihy jsem čekala více než mi přinesla. Nelíbilo se mi tam hlavní téma - znásilnění na hlavních hrdinech.

Spoutej mě láskou Spoutej mě láskou Johanna Lindsey

Pěkná kniha, bylo roztomilé jak Ranulf chtěl Reinu potěšit.

Podivné manželství Podivné manželství Johanna Lindsey

Kniha je roztomilá, dobře se čte, takový lepší průměr,.

Muž jenom pro mě Muž jenom pro mě Johanna Lindsey

Kniha je průměrná, chybí tam romantika. Hlavní hrdinka ze sebe dělá chudinku, to Amanda je na tom lépe, je to taková roztomilá potvora, jak se ukáže na konci knížky. Závěr knihy a jeho rozuzlení otcovy závěti je opravdu překvapivé.

Síla lásky Síla lásky Johanna Lindsey

Knihu bych ohodnotila jako lepší průměr. Zápletka byla vtipně napsána.

Otrokyně Otrokyně Johanna Lindsey

Tato kniha je výborná od začátku až do konce 100%. Je mojí nejoblíbenější od J. Lindsey.

15.11.2012 5 z 5

Oddej se lásce Oddej se lásce Johanna Lindsey

Pěkný příběh, čtivý. Děj pěkně plyne. Jak bylo napsáno níže, místy je tam horší překlad, kdy jsem nějakou větu musela číst několikrát, než jsem pochopila, co tím chtěl autor říci. Podobný příběh jako je Otrokyně (o lásce, zajetí, poutech). Jelikož jsem tuto knihu četla dříve než Otrokyni, zdála se mi výborná. Nyní je pro mě přeci jen lepší příběh Otrokyně.

15.11.2012 4 z 5

Dáma a námořník Dáma a námořník Johanna Lindsey

Ze začátku se kniha slibně rozvíjela, ale posléze tam k ničemu závratnému nedošlo. Méně romantiky, ale zápletka byla docela dobře napsána. Hlavní hrdinka byla emancipovaná, jelikož se bála, že přijde o svou vysněnou cestu kolem světa.

Něžná pomsta Něžná pomsta Johanna Lindsey

Pěkný román, jak už bylo napsáno níže, v knize trvalo déle než si ti dva k sobě našli cestu.

15.11.2012 4 z 5