Skandální manželství

Skandální manželství https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/5238/bmid_skandalni-manzelstvi-vYu-5238.jpg 4 142 16

Sebastian Townshend, syn osmého vévody z Edgewoodu, je vmanipulován do souboje se svým nejlepším přítelem a nešťastnou náhodou ho zabije. Rodina ho zapudí a on, sžírán výčitkami svědomí, odcestuje do Francie, kde se stane úspěšným žoldákem. Po mnoha letech ho vyhledá lady Margaret Landor, přítelkyně z dětství, a žádá ho, aby se vrátil domů. Jeho otce totiž poslední dobou potkala řada nešťastných náhod, za nimiž podle Margaretina názoru stojí Sebastianův bratr, který už nechce déle čekat na dědictví a titul. Aby Sebastianovi usnadnila návrat, nabídne mu svou spolupráci a manželství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Marriage most scandalous , 2005

Lembac
12.12.2023 3 z 5

První polovina knížky se jevila jako celkem příčetný román pro ženy. Sice se mi nezdálo, že by mladá dívka tehdejší doby jen tak společensky "přežila" rozvod a odluku od manžela, ale budiž. Ovšem všemu nasadil korunu závěr tohoto (vele)dílka. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem se ke konci knihy propracovala až po půlnoci, ale rozuzlení jsem si musela přečíst dvakrát, abych pochopila kdo, kde, jak a proč.
I přes očividná slabá místa se mi knížka líbila a musím říct, že mě pobavila. Je možné, že spíš nechtěně, ale i to se počítá. ;-)

turecko76
21.03.2022 3 z 5

Prvni pulka knihy me bavila moc, nejspise diky rozvijejicimu se vztahu zamotanemu do velke zahady. Druha pulka uz byla spise detektivka a me trochu chybelo to napeti mezi hlavnimi hrdiny. Obecne je ale kniha napsana pekne.

petraj30
13.11.2020 4 z 5

Byl to celkem pěkný a povedený příběh s detektivní zápletkou.
Margaret byla v mnoha ohledech strašně naivní, ale jinak velice milá. Sebastian byl tvrdohlavý a neústupný, což není u těchto hrdinů žádným překvapením:-).
Ta detektivní část byla v celku zajímavá, ale já bych si s ní víc vyhrála a možná i víc rozepsala.
Ale jinak to bylo moc pěkně napsané, rychle a dobře se to četlo. Taková nenáročná chuťovka na jedno dopoledne.

Saraken
08.10.2020 5 z 5

Milujem knihy od J Lindsey!

alzbeta4340
31.07.2018 4 z 5

Docela čtivé, ačkoliv vysvětlení zápletky se mi zdálo trochu krkolomné. S autorkou jsem se zatím nějak míjela, přestože, jak jsem zjistila, patří ke klasičkám romantického čtení. Nejspíš budu musit ještě nějakou její knihu zkusit.

medvedice3
18.02.2018 4 z 5

Romantika s detektivní zápletkou a vyjasněním oné nešťastné náhody.

Danulka11
12.09.2016 3 z 5

Kniha mě trochu zklamala, musela jsem se "nutit" do čtení. Neříkám, že by děj byl špatný, ale znám od autorky lepší knihy.

avalonek
31.07.2016 5 z 5

Pěkně propracovaný příběh,s troškou detektivní zápletky.Hezke čtení,příjemný děj a zajímavé a milé postavy..A samozřejmě krásný zamilovaný konec...

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Hezký romantický příběh, naštěstí zde vítězí láska a síla rodiny nad intrikami a nenávistí.

Luccy78
10.06.2015 4 z 5

Moc hezky napsaný příběh, jen škoda těch promarněných let..

jaja1989
17.04.2015 5 z 5

Zajímavý příběh s neobvyklým vyvrcholením, ale tolik zničených životů.

havrmoni
19.12.2014 5 z 5

Opět jedna povedená romantika :-)

pikacka
07.07.2014 5 z 5

spisovatelka znovu nezklamala. Krásný romantický příběh , plný romantiky a napětí.

liletka_a
10.06.2013 4 z 5

Opravdu velmi povedená kniha, zábavná, napínavá, romantická s erotickým nádechem a nechybí ani krásně rozuzlený konec :))

deedulka
25.12.2012 5 z 5

Autorka má skvěle psané knihy a Skandální manželství je toho příkladem. Knihu jsem četla jedním dechem.

Kaety
30.11.2012 2 z 5

Tuto knihu bych označila jako průměr, chybělo mi tam více akce,napětí a hlavní padouch. Zápletka o příteli hlavního hrdiny byla zajímavá i snad pravděpodobná.