Vzplanutí

Vzplanutí https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1451/bmid_vzplanuti-PjI-1451.jpg 4 110 11

Sherring Cross série

< 3. díl

Lincoln Ross Burnett, sedmnáctý vikomt Cambury, je temperamentní mladý muž s temným tajemstvím v rodině, a protože je dědicem jak skotských, tak anglických panství, měl by se rozhodnout, kam vlastně patří. Melissa MacGregorová je svéhlavá Skotka a kromě milujících rodičů je obdařena šestnácti horkokrevnými strýci, kteří ji ochraňují jako oko v hlavě. Není tedy divu, že když se do sebe Lincoln s Melissou zamilují, zásnuby se začnou rychle komplikovat. Dívčini strýcové považují zhýčkaného Angličana za naprosto nevhodného nápadníka a jsou ochotní vysvětlit mu to i za pomoci pěstí. A jestli si chce Lincoln skutečně odvést svou skotskou růži k oltáři, musí se nejdřív vyrovnat s vlastní minulostí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Pursuit , 2002

havrmoni
21.08.2023 5 z 5

Sice oproti předchozím dílům trochu pokulhává, ale i tak to bylo hezké čtení za 5*. Strýčky bych většinu příběhu s chudí praštila lopatou, ale to hl. hrdinové asi taky.

petraj30
15.03.2021 4 z 5

Ze začátku se mi kniha zdála až moc dokonalá. Líbili se mi hlavní postavy i okolnosti, jak se seznámili. Taky se mi líbilo, že oproti minulým dílům si vyvolení padli hned do náruče a nemuseli se před tím dlouho a nesmyslně hádat (i když to taky bylo dokonalé:-)). Strýčkové Mellisy byli taky skvělí, ale přišli chvíle, kdy bych je všechny do jednoho zamordovala. Nicméně tam byly situace, kdy jsem se smála na hlas. To byl všechno jen začátek, tak jsem ani nechápala, proč se kniha nachází v modrých číslech.
Ale jak už to tak bývá, přichází i ta horší část. Zhruba od poloviny začal příběh hodně váznout. Docházelo k vymýšlení šílených výmluv a nakonec k tak nesmyslným situacím, ze kterých mi zůstával rozum stát. Spíš jsem smála celé té ironii kolem toho.
Přidala bych pár řádků nakonec, abychom se dozvěděli o všech.
Ten začátek, jak už jsem psala neměl chybu. To ostatní bych přepsala. Tak nějak se mi příčí dát jen tři hvězdičky, proto dám čtyři, i když to není úplně ono:-)

zuza264
26.10.2020 1 z 5

Nedokázala jsem se začíst...nedočteno

jaja1989
30.10.2017 1 z 5

No oproti 1. Dilu je to dost slabota.

Enny4
19.09.2017 4 z 5

Byl to pro mě celkem zvláštní příběh, to čekání na to až se projeví "zuřivost" Lincolna:)
Zato strýcové Melissy a jejich potřeba ji chránit (např. poslat Lincolna do Číny) to jsem se opravdu pobavila:)

pherenike8574
07.08.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila je dobře napsána. Velice oddechové čtení. S povedenými strýčky se nudit nebudete. :D

avalonek
12.09.2016 4 z 5

Tenhle díl byl napsán trošku jiným stylem,ale i tak to bylo moc pěkné.

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Začátek nic moc, ale jakmile hrdinku tajně sleduje a opatruje tolik strýčků, je prostě o zábavu postaráno. Doporučuji.

miruska1
05.09.2013 5 z 5

Kniha bola pekna,i keď začiatok mi prišiel trochu nezaživny. A musim dodať,že zo všetchych troch časti bola,podľa mňa, najslabšia.

marijko
23.03.2013 3 z 5

Láska na první pohled - proč ne? Ženitba na první pohled - to už mi do hlavy nejde. Povedení strýčkové - jeden za všechny, všichni za jednoho... zbytečná nedorozumění, utápění se v nespravedlivém nařčení od dětství, mnoho nepochopení... ale štěstí přece jen až na konci.

Kaety
23.11.2012 2 z 5

Kniha je pěkná, líbilo se mi, že hned od prvního pohledu věděli, že se chtějí, ale strýčkové Melissy na to měli jiný názor, jelikož měli s Lincolnem nevyřízené účty.Tyto nevyřízené účty se v závěru knihy zajímavě vysvětlili i stejně tak smrt Lincolnova otce.