Síla lásky

Síla lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9970/bmid_sila-lasky-YyA-9970.jpg 4 111 12

Urozená a bohatá Brigitte se stane obětí intrik chamtivé tety Druody, která ji nejen připraví o právoplatné dědictví, ale chce ji provdat za ohavného starce ze sousedství a zmocnit se celého majetku pro sebe. Brigitte uteče v přestrojení za prostou nevolnici, avšak padne do rukou mocného rytíře Rowlanda z Montville, jemuž se překrásná dívka okamžitě zalíbí. Odvede ji na své panství a Brigitte nezbývá než mu obětovat svou nevinnost. Urostlý šlechtic si postupně dobývá místo v jejím srdci a mezi oběma se rodí silné pouto. Nikdo z nich ovšem nechce slevit ze své hrdosti a čeká je ještě mnoho překážek a nedorozumění, než poznají, že jeden bez druhého nemohou žít a upřímná láska vydá za všechnu pýchu světa.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

So Speaks The Heart , 1983

uzivatel83509
18.06.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, byť mi chvilku trvalo, než jsem se do příběhu začetla.

Co mi vadilo byla zabedněnost Rowlanda vůči slovům, které mu celou dobu říkala Brigitte... ani chvilku nepochyboval o lžích, které mu navykládala Druoda, přitom z těch dvou žen neznal ani jednu... později Brigittu poznal, ale stejně stále věřil Druodě, což mě dost rozčilovalo.

Nikusscha
01.07.2020 5 z 5

Příběh se mi líbil. Nic náročného. Sympatické hlavní postavy a na konci happy end :)

Alenka76
30.12.2019 5 z 5

Ďalšia dobrá knižka mam rada takéto knižky prečítané jedným dychom, musím sa priznať že knihy o maloryovcoch ma až tak nenadchly ale tiež majú niečo do seba a určite si ich prečítam ale tieto knižky o udatnych bojovnikoch si prečítam radčej.

vcielka
23.01.2018 5 z 5

Typicke ciernobiele charaktery ako v rozpravke o Popoluske :) Zla macocha v podani zlej nevlastnej tety, ktora sa zmocnila jej dedicstva po nevlastnom bratovi a nuti ju od svitu do mrku sluzit a byvat v chatrci pre sluzobnictvo. Popoluska alá krásna Brigitte ma taktiez ako jej alterego svojho verneho psa i ked v tomto pribehu zastituje vsetky zvieratka z Disney pribehu dohromady.
Popolusku ma ale kazdy rad a preto aj tento pribeh bude mat kazdy rad.
Aj mne sa pacil.
Hrdina ale nie je princ Charming, ale drsny nevychovany rytier, zoceleney prisnym otcom, opat zlou macochou a dvoma zlymi nevlastnymi sestrami (niekedy som sa pytala sama seba ci ta Popoluska vlastne nie je on a aj asi bol, ked nakoniec je to on kto ziska ten svoj zamok a stane sa "princom") a bojmi so Saracenmi.
V knihe sa mi ale pacili aj ine veci a to, ze autorka sa nebala zajst az do krutosti. Na tu dobu sa ale podla mna stale dost miernila :)

Ivusak7
26.06.2017 5 z 5

Další skvělý příběh této autorky, již jsem od této autorky četla a tato je jedna z nejlepších.

Licie84
19.03.2016 5 z 5

Příběh tak trochu drsný,ale i tak tam nechybělo co má být v románu pro ženy... Mě Lindsey opět nezklamala...

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Romantika se zápletkou, plno zvratů a hezký konec.

havrmoni
18.12.2014 4 z 5

Zápletka dobrá,rytíř je i se svým drsným chováním stejný jako většina v hist. románech z té doby. Co mi vadilo je (opět) umanutá a příliš hrdá hrdinka lady Brigitte, v situacích,kde to ani nebylo zapotřebí a tím mi to přišlo i méně romantické.

PomněnkaPrvní
08.03.2014

Příběh je dynamický, nejsou tam hluchá místa, kde byste se nudili. Přesto mi to přišlo průměrné. Nevím, možná tou dobou drsných a neotesaných mužů...

miruska1
20.12.2013 5 z 5

Mne sa kniha veľmi pačila, v prvych kapitolach ma dosť vytačala bezmocnosť hlavnej hrdinky a tak som mala potrebu to čitať a čitať aby som sa dostala k tomu šťastnemu koncu. Poslednych par kapitol bolo same prekvapenie. Knihu by so zaradila k tym lepšim od tejto autorky.

marijko
04.03.2013 4 z 5

Autorku mám ráda, v této knize ovšem malinko ubrala ze své formy - Rowlandovi bych vytkla občasné nevhodné chování a nedůvěru vůči Brigitte, ale v době děje léta Páně 972 bylo takové chování zřejmě normální...

Kaety
15.11.2012 3 z 5

Knihu bych ohodnotila jako lepší průměr. Zápletka byla vtipně napsána.