Kaety Kaety komentáře u knih

Ondina Ondina Shannon Drake (p)

Tato kniha se mi také líbila, byla napínavá, až mi chvílemi stávaly vlasy hrůzou na hlavě
(tajemné hlasy v pokoji a v kostele-kryptě, odhalení při pátrání po důkazech nevinny hlavní hrdinky, boj o život v řece),
romantická (kdy hlavní hrdina Warick de Chatham zachrání hlavní hrdinku Ondinu před popravou, za velezdradu krále, tím, že ji prohlásí za svou snoubenku, aniž by o ní cokoliv věděl),
historická (kdy se dozvíte něco o vládě Karla l.).

11.03.2013 4 z 5

Princezna ohně Princezna ohně Shannon Drake (p)

Moc pěkná kniha, stejně jako její druhý díl Rytíř ohně. Fallon mi byla sympatická, stejně jako Alaric a doba, v které se děj odehrával.

16.12.2012 5 z 5

Miluj mě navždy Miluj mě navždy Johanna Lindsey

Pěkná,romantická, vtipná zápletka s ukradeným dědictvím a koňmi a nalezení nové velké rodiny.

23.11.2012 4 z 5

Klient Klient John Grisham

Druhá nejlepší (po Firmě), kterou jsem od J. Grishama četla. Je velmi napínavá, doporučuji k přečtení.

30.07.2013 5 z 5

Utajená krása Utajená krása Teresa Medeiros

Na začátku knihy bylo několik vtipných pasáží. V knize se setkáme s kletbou krásné víly, s nádhernými hlavními hrdiny Holly a Austynem, s příšerným převlekem hlavní hrdinky Holly, vášnivou láskou, žárlivostí, nepříčetností, s odhodláním práva na lásku.V závěru knihy mi přišel souboj Austyna a Holly s padouchem trochu nepravděpodobný.

23.04.2013 4 z 5

Království za polibek Království za polibek Teresa Medeiros

Tato kniha byla jiná oproti ostatním knihám od T. Medeiros, ale tím se mi zase líbila.
Hlavní hrdinka Gelina se ocitne svojí vinou několikrát v zajetí a hlavní hrdina Conn bojuje proti jejich lásce, okouzlení, ale stejně jí nakonec podlehne. Několikrát jí odvrhne, až nakonec zjistí, že bez ní nemůže žít.
Velké vyznání lásky na konci nečekejte, což mě trošku zklamalo.
Ale je pěkná, napínavá, méně romantická, trochu nerealistická.

26.03.2013 4 z 5

Ztracená duše Ztracená duše Teresa Medeiros

Pěkná kniha s upíří tématikou, ač toto téma vůbec nečtu. Je dle mého názoru lepší než předcházející díl z této série Milenec z temnot.
U této knihy se mi i na chvíli zastavilo srdce, jak byla ke konci napínavá.

11.03.2013 4 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot Teresa Medeiros

Souhlasím s uživatelkou lily152, tato kniha je oddychová a jinak se zde zase nahlíží na upíří tématiku.
Lepší je asi druhý díl z této série Ztracená duše.
Je nejlepší si přečíst oba dva díly této série, aby jste věděli, jak to dopadne s Adrianovým bratrem Julianem.

11.03.2013 3 z 5

Päťka ide táboriť Päťka ide táboriť Enid Blyton

Dobrodružné, napínavé, jako všechny díly této série Správné pětky.

11.03.2013

Bouřlivé objetí Bouřlivé objetí Johanna Lindsey

Na tuto knihu jsem byla velmi natěšená, ale bohužel mě maličko zklamala, čekala jsem asi víc.
Jinak patří určitě k těm lepším od Johanny Lindsey.

22.02.2013 3 z 5

Okouzlení Okouzlení Johanna Lindsey

Opravdu pěkná knížka, slibně se rozvíjející, kdy ke konci hlavní hrdinka Amy pozná, že lásku si nemůže vynutit a poté hlavní hrdina Warren zpoznává, že mu na Amy opravdu záleží a že ji miluje. Takže neházejte flintu do žita, láska přijde.

22.02.2013 5 z 5

Sladká jako hřích Sladká jako hřích Shannon Drake (p)

Souhlasím s Katk, u této knihy do konce netušíte, kdo je to tajemné ZLO.
Setkáte se zde s nejrůznějšími postavami: Skoty, Indiány, duchem, čarodejnicemi kultu wicca, uctívače ZLA, tajemným mnichem, druidskými kameny, hodnou příšerou, která žije v dolech a znovunalezeným synem.
Tato kniha byla více akční, než jiné od S. Drake a to se mi na tom právě líbilo, že zde nebylo to staré známé klišé, kdy je hlavní hrdinka provdána proti své vůli a proti hlavnímu hrdinovi bojuje a odmítá ho.
Je nejlepší z této série.

11.02.2013 5 z 5

Aťa a její přátelé Aťa a její přátelé Marie Tippmannová

Krásná knížka pro děti, s pěknými ilustracemi.
Veselé příběhy povedených dětí: Aťi a jejích přátel Františka a pejska Hrdiny.

08.02.2013 5 z 5

Zločiny pro dva Zločiny pro dva Agatha Christie

Výborná kniha, taková oddychovka. Hlavní hrdinové Tommy a Pentlička jsou moc sympatický mladý pár, který umí využívat své malé šedé buňky k řešení zapeklitých i lehčích detektivních případů.

05.02.2013 5 z 5

Miluj pouze jednou Miluj pouze jednou Johanna Lindsey

Kniha je pěkná, bylo zábavné číst co vzešlo z vynuceného sňatku. Bylo tam nepochopení mezi hlavními hrdiny, starostlivá péče strýčků o štěstí neteře, únos hlavní hrdinky a objevení identity matky hlavního hrdiny.

28.12.2012 5 z 5

Princezna pomsty Princezna pomsty Shannon Drake (p)

Knihu bych ohodnotila jako lepší průměr 70%. V knize bylo zastoupena romantika, napětí, i když to asi není nejlepší kniha od S. Drake.

16.12.2012 4 z 5

Horoucí srdce Horoucí srdce Johanna Lindsey

Kniha patří k těm nejlepším od J. Lindsey, hlavní hrdinka je trochu naivní, ale sympatická a hlavní hrdina se chce pomstít těm, kteří mu tak hrozně ublížili (v knize je to detailně líčeno, na můj vkus až moc, ale na rozdíl od ostatních autorek je to asi jen slabý odvar).
Jinak je to moc pěkné čtení, bavilo mě více, než jeho volné pokračování Chci jen tebe.

15.11.2012 5 z 5

Zajatá nevěsta Zajatá nevěsta Johanna Lindsey

Moc pěkná kniha už od začátku, ke konci je trochu krkolomný překlad, ale vše končí happyendem.

15.11.2012 5 z 5

Stařenka vypravuje Stařenka vypravuje Mária Jančová

Moc pěkné a poutavé vyprávění stařenky, které jsem jako dítě milovala.

05.04.2013 5 z 5

Dům u kanálu Dům u kanálu Agatha Christie

Musím souhlasit s uživatelkou Kubííínááá v tom, že kniha byla lepší než film a také je z části odlišný tím, že v knize nevystupuje sl. Marplová a název Waterlily znamená v knize také něco jiného než ve filmu.
Setkáte se zde se starou známou dvojicí detektivů Tommy a Pentlička, dále se zmizelou paní Lancasterovou, pí. Yorkovou, vrahem malých nevinných dětí, neznámou paní Johnonsovou, starým farářem, obětavou služebnicí, starým hrabětem, s gangem lupičů šperků, zlodějkou Vražedná kočka a především se záhadným krásným starým domem U kanálu a jeho obrazem, který namaloval známý umělem Boscowan.
Opět podařená detektivka s dvojicí Tommy a Pentlička.

18.02.2013 4 z 5