kadgam kadgam komentáře u knih

Pomozte mi, Terezo! Pomozte mi, Terezo! Anna Sedlmayerová

Na socialistickú detektívku veľmi dobré. Sympatická policajtka aj dobrý príbeh. Škoda, že tieto knihy nevychádzajú aj dnes.

11.01.2017 2 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Dobrý napínavý príbeh, knihu som nepustila z ruky, ale nejakých 50 strán opakovaných fráz a objednaný, naliatych drinkov a zapálených a zhasených cigariet si autor mohol ušetriť. Miestami sa strácal dej aj policajti sa zdali nekoordinovaní. Veď je to román, nie realita

11.01.2017 3 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Milé oživenie si ciest po Taliansku, až na to, že ja som tam cestovala za veľmi iných okolností a v úplne inom čase ako p. Werich

03.11.2016

Máni Steinn. Chlapec, ktorý nebol Máni Steinn. Chlapec, ktorý nebol Sjón (p)

Nič pre mňa. Odrovnali ma hneď prvou kapitolou sexuálnymi scénami a potom som čítala s nechuťou. Pre mňa nudné

03.11.2016 1 z 5

Rukojmí Rukojmí Stefanie Pintoff

Veľmi dobrý začiatok, zdĺhavý stred knihy a váhavý koniec. Páčilo sa mi usporiadanie kapitol. Našťastie zatiaľ iba čítame o rukojemníckych drámach. V tejto knihe je umožnené čitateĺom sledovať prácu týmov podieľajúcich sa na záchrane rukojemnìkov aj prekazení ďalších tragédií

08.10.2016 4 z 5

Zlovestná jeseň Zlovestná jeseň G.M. Malliet

Do polovice knihy veľmi rozvláčne a neprehľadné, potom dej nabral trochu spád. Záver ...nečakaný.
Mám rada anglické dedinské drobné pletky a starosti ale na slečnu Marplovú táto kniha nemá.
Zaujímavý námet nezaujímavo podaný.

30.09.2016 2 z 5

Tajemství sedmého syna Tajemství sedmého syna Glenn Cooper

Prekvapivá zápletka aj prevedenie. Dobré čítanie.

19.09.2016 4 z 5

Kniha duší Kniha duší Glenn Cooper

Prvý diel ma bavil viac. Druhý sa trošku priživoval na prvom a ani nemal ten spád. Inak zaujímavý neotrepaný námet.

19.09.2016

Náboj - Minulosť každého raz dostihne Náboj - Minulosť každého raz dostihne Mary Louise Kelly

Kniha sa mi veľmi páčila - až na úlet na záver.
Dobre napísaný príbeh mladej ženy s postupným odhaľovaním minulosti. Určite by som si rada prečítala vic takých príbehov.

19.09.2016 4 z 5

Doppler Doppler Erlend Loe

Absurdný príbeh v dnešných časoch, alebo príklad hodný nesledovania, keď nevieme ako ďalej v stereotypnom živote?
Odísť z pohodlia ústredného kúrenia, chladničky a teplej vody do stanu a začať život bez peňazí s jedlom na výmenu?
Zodpovednosť otca rodiny alebo iba k sebe a svojmu prázdnemu životu?

Vězeňkyně Vězeňkyně Malika Oufkir

Ťažko uveriteľných 20 rokov vo väzení za týchto podmienok. Asi to tak chodí v najvyššej spoločnosti. Raz hore - potom dole.
Novinársky štýl knihy mi veľmi nesadol

Kiežby si bol tu Kiežby si bol tu Rita Mae Brown

Zaujímavá detektívka z malomesta. Priznám sa, že som sa ťažšie orientovala v spleti mien a dej mi unikal kvôli dlhším dialógom zvieratiek. Inak zaujímavý nápad na ozvláštnenie - posielanie parte pred vraždou.

Kruh Kruh Bernard Minier

Prečítala som objemnú detektívku bez nadšenia. Čakala som prekvapivý záver, ale tento bol znovu dosť odfláknutý. Nepáčili sa mi vstupy s neznámou ženou ani všade číhajúci masový vraj a tu aj pomstiteľ? Trochu chaoticky vykonštruované a napísané. Policajti dobití na smrť a znovu v akcii. Viacero prvkov súčasnej spoločnosti dosť násilne použité: upratovač s imigranstským pozadím, ktorý zasahuje do policajtných počítačov (dúfam, že toto je číra fantázia) Príliš detailne popísané sexuálne vzťahy niektorých protagonistov.
Mráz ma bavil viac.

04.08.2016 3 z 5

Dotyk neviňátek Dotyk neviňátek Michael Dobbs

Začalo to dobre a chvíľami to malo spád. Čakala som viac britského prostredia. Niečo medzi detektívkou a románom pre ženy.

24.07.2016 2 z 5

Atentátnik Atentátnik Liza Marklund

Ako detektívka sa dá čítať, ako ženský sólo pátrač až príliš odvážne.

V pasti V pasti Michael Northrop

Dobre sa čítala, trochu mi pripomínala Goldingovho Pána múch.

09.07.2016 4 z 5

Paríž sa odhaľuje Paríž sa odhaľuje Stephen Clarke

Viac poradca neskúseného návvštevníka Paríža ako čokoľvek iné. Trochu histórie, sprievodca parížskymi štvrťami, divadlami a obchodmi. Veľmi vhodné prečítať pred cestou do Paríža.

09.07.2016

Kdyby tak na mě někdo někde čekal Kdyby tak na mě někdo někde čekal Anna Gavalda

Poviedková kniha, niektoré ma veľmi zaujali, prijala by som aj dlhší príbeh. Celkove hodnotím ako zaujímavé a dobré čítanie.

09.07.2016

Mortdecaiův záhadný případ s knírem Mortdecaiův záhadný případ s knírem Kyril Bonfiglioli

Veľmi zdĺhavé, pre mňa rádobyvtipné texty aj dialógy. Nezaujala ma ani som nevládala dočítať

Domeček z karet Domeček z karet Michael Dobbs

S americkým seriálom má rovnaký názov, ale obsahovo sa veľmi líšia. Spoločná je iba téma - správanie sa politikov,

09.07.2016 3 z 5