Domeček z karet

Domeček z karet https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453434/bmid_domecek-z-karet-5Fr-453434.JPG 4 18 5

Ve světě odposlouchávacích zařízení, kompromitujících fotografií pořízených skrytou kamerou, intrik a podrazů je jen krůček k těžkým zločinům. Tak se politickým románem proplétá detektivní žánr...

Literatura světová Detektivky, krimi Novely
Vydáno: , Aktuell

House of Cards , 1989

ThomasRuhe
27.10.2018 3 z 5

Dobrý návod jak vystoupat po politickém žebříčku. Urquhart působí navenek jako naprosto solidní a loajální člen strany, ať už uvnitř strany nebo ve vztahu k médiím. Pravdivý bude i tlak vyvíjený od bohatých podnikatelů, kteří také působí v zákulisí politického dění. Kniha je nejspíš velmi aktuální i dnes.60%.

baacinka
01.08.2018 4 z 5

Nějak mi ten seriál asi připadal uvěřitelnější než kniha. Kniha se čte sama, šlape to a taková ta temná zákoutí britské politiky a žurnalismu mě bavila. Ale to americké zpracování (alespoň první série, pak už je to škvár) se mi z nějakého důvodu líbilo víc.

a.r.nick
08.01.2018 5 z 5

Perfektní kniha! Napínavá, ale ne že by šlo vyloženě o život či zdraví - spíš napínavá ve smyslu "co ještě dalšího hrdina vymyslí, jak se to všechno proplete a zamotá, kdy se co a odkud provalí"... Celkově to bylo skvěle zpracované, hlavní postavy popsané tak, že čtenář pochopil jejich pohnutky, a líbil se mi i styl vyprávění, jakože jazyková stránka, která tak pěkně sedla k faktu, že se děj odehrává "ve vyšších kruzích" :). Za mě doporučuji a jsem zvědavý na druhý díl.

beanstk
10.08.2016 4 z 5

Britský předobraz skvělé anglické TV série i geniální americké předělávky s K. Spaceym. Politické intriky jsou, zdá se, všude stejné, zde podané s ostrovní noblesou...

kadgam
09.07.2016 3 z 5

S americkým seriálom má rovnaký názov, ale obsahovo sa veľmi líšia. Spoločná je iba téma - správanie sa politikov,

Michael Dobbs
britská, 1948
2017  84%Dům z karet
2018  85%Hra králem
1995  64%Dotyk neviňátek
2000  87%Hra o zeď
2002  90%Město v obležení

Kniha Domeček z karet je v