kadgam kadgam komentáře u knih

Ostrov Camino Ostrov Camino John Grisham

Kniha sa veľmi dobré číta, oddychová téma na dovolenku.
Po prvej tretine je dosť veľa zdľhavých opisov, keď netrpezlivý čitateľ čaká viac akcie.

19.07.2018 4 z 5

Intimní slasti Intimní slasti Lawrence Sanders

Kniha so zaujímavým námetom, možno vôbec nie utopickým. Zo začiatku som sa horšie orientovala v postavách.
Koniec dosť idealistický na moje očakávanie.

17.07.2018 2 z 5

McNallyho tajemství McNallyho tajemství Lawrence Sanders

Vtipné čítanie s nádychom detektívky v prostredí americkej smotánky.

17.07.2018 2 z 5

Brieždenie v Dženíne Brieždenie v Dženíne Susan Abulhawa

Veľmi silný príbeh útrap rodiny a národa.
Troch ťažšie sa kniha čítala kvôli obradným výrazom.
Priblížila mi dnešné dianie vo svete.

05.05.2018 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Napínavý príbeh, pre mňa málo uveriteľné. Prečítala som to jedným dychom, no vraždy boli až príliš prekombinované. Vrah má všetko perfektné pripravené, veď sa pripravoval roky a potom improvizuje - napr. v nemocnici. Prístup švédskej polície aj švédskych rodičov sa takisto vymykal môjmu chápaniu.

17.02.2018

Hra na smrť Hra na smrť Angela Marsons

Veľmi zaujímavá zápletka aj jej vyriešenie. Napätie počas celej knihy. Na začiatku sa mi zdalo, že sa Kim príliš háda s kolegami, ale bolo to iba uvedenie do situácie.
Moja prvá Marsonovej kniha, dúfam, že nie posledná.

10.02.2018

Medárky Medárky Robert Ruark

Cesta životom jedného amerického spisovateľa, no možno v tom nájsť niečo viac, ako životopis. Je to život v Amerike vojnovej aj povojnovej atmosféra veľkomesta aj úspechy a neúspechy v súkromí a práci. Trochu veľa strán, miestami nudných, miestami som preskakovala písmená v snahe posunúť dej ďalej.

07.02.2018

Polnočné slnko Polnočné slnko Jo Nesbø

Neobvyklá kniha od majstra krimi. Páčilo sa mi zasadenie deja do odľahlej severskej krajiny, zápletka unikania pred zlom aj trochu romantiky.

07.02.2018

Námesačná Námesačná Chris Bohjalian

Záver ma trochu prekvapil. Problém námesačnosti je celkom zaujímavo opísaný, neviem, nakoľko je to pravdivé.
Kniha sa dobre čítala, no ubrať pár stránok by zlepšilo spád deja

27.01.2018 3 z 5

Tí, ktorí zlyhali Tí, ktorí zlyhali Hans Rosenfeldt (p)

Štyri hviezdičky za napínavý príbeh. Vedľajšia téma knihy - hrdinovia blogov a reality show je dnes aktuálna aj u nás. Mladí, obvykle menej vzdelaní ľudia diktujú názory na módu aj správanie sa. Potiaľ by som súhlasila s vrahom, že je potrebné obracať ľudí k trvalejším hodnotám, no spôsob aký si vybral nemôže byť spoločensky akceptovateľný. Sebastian je osamelý jazdec v tíme vyšetrovateľov, kde každý z nich má svoje súkromné problémy a traumy. Pri pracovných postupoch sa však zjednocujú, prečo to Vanja nevie akceptovať a vo vzťahu k svojmu otcovi -kolegovi jej menej záleží na práci ako na súkromí?

27.01.2018 4 z 5

Oklam ma Oklam ma Harlan Coben

Dobré čítanie, napínavé s rýchlym spádom. Trochu ma udivuje odvaha pátrača pri riešení, ale je to fikcia, koniec to istí.

26.01.2018 3 z 5

Stopa krvi Stopa krvi Peter May

Napínavý príbeh honby po vrahovi z minulosti v atraktívnom prostredí troch krajín.
Silnou stránkou autora je rozprávačský talent, v tomto prípade ale bola detektívna zápletka trochu slabšia. Navrch mal vrah, za Enza bodovala jeho rodina.
Koniec je otvorený, teda sa môžeme tešiť na pokračovania

26.01.2018 4 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Napínavé od začiatku do prekvapivého konca.

14.01.2018 5 z 5

Nemý svedok Nemý svedok Hans Rosenfeldt (p)

Napinavy príbeh od začiatku do konca so zaujímavým rozuzlením. Trochu zdľhavo popísané, aspon sto strán opakovaných popisov si autori mohli uśetrit. Krimi nemá nudiť ani miestami a tu bolo takých stránok dosť.

12.01.2018 2 z 5

Kritik Kritik Peter May

Kniha ma zaujala opisom výroby vína ale sám príbeh bol slabý ako čajový odvar. Autorov je dobrý rozprávač no obćas som sa strácala v deji a koniec síce prekvapil ale ani ten nezaujal.

07.01.2018

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Toto bola sila. Videla som aj seriál aj film a nie som si celkom istá, ktoré bolo naj.
Kniha sa dobre čítala, boli to hlavne myšlienky a úvahy protagonistky. Doplnila to, čo z filmového spracovania nebolo celkom jasné. Postup premien a reakciu ľudí na ne.
Príbeh je vykreslený do extrému, teda situácie, ktorú snáď nezažijeme ale je veľa bezvýchodiskových situácií kedy okolnosti nedávajú veľký výber

20.12.2017

Tajomstvo Pembrooke Parku Tajomstvo Pembrooke Parku Julie Klassen

Mám rada anglické a škótske panské sídla a príbehy o nich. Toto je jeden z nich. Dobre sa číta, šťastný koniec všetko napraví.

19.11.2017 3 z 5

Denník saudskej manželky Denník saudskej manželky Soňa Bulbeck

Milé a vtipné čítanie o odvážnej Slovenke, ktorá sa vydá nie za bohatého ale milovaného muža zo Saudskej Arábie a keďže rodina nemá peniaze začnú podnikať v turistickej oblasti a ponúkať pravý a nefalšovaný pobyt so životom ako beduíni v púšti

04.11.2017 4 z 5

Ani slovo Ani slovo Brad Parks

Zaujimavy sprievodca zakulisím amerického súdneho systému. Ako krimi typicky americko láskavo sladko-bôľny. Dobré čítanie na voľný čas

31.10.2017 1 z 5

Jedna z najlepších kníh, ktoré možno čítať. Mám ju na imaginárnej poličke s Raňajkami u Tiffaniho.

29.10.2017 5 z 5