Oklam ma

Oklam ma https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355832/bmid_oklam-ma-4GE-355832.jpg 4 500 145

Muž v povedomých modrých džínsoch a košeli farby lesnej zelene – vždy ju opisoval takto, nie ako tmavozelenú či jasnú zelenú, ale ako lesnú zeleň – jej zjavne nijako neublížil, neuniesol ju ani nič také, takže úzkosť, ktorú pri pohľade naňho pociťovala, jej pripadala čudesne nafúknutá a zbytočná. Chlap na zázname sa posunul trocha nabok. Maya už zase videla Lily. Myslela si, že teraz sa jej strach utíši, no nestalo sa. Muž sa obrátil a sadol si na gauč k malej. Pozrel sa do kamery a na tvári sa mu objavil úsmev. Mayi sa akosi podarilo nezvriesknuť. Zaťať, uvoľniť, zaťať, uvoľniť... Maya, ktorá si vedela v boji vždy udržať chladnú hlavu, vždy dokázala nájsť vnútornú silu, vďaka ktorej sa jej zbytočne nezrýchlil tep a neparalyzoval ju príval adrenalínu, sa o to pokúšala aj teraz. Tie známe šaty, modré džínsy a najmä košeľa vo farbe lesnej zelene ju mali pripraviť na možnosť – aj keď pod tým slovom skôr myslela nemožnosť – toho, čo teraz videla. Preto teraz nezvrieskla. Nelapala dych. Miesto toho sa v hrudi rozlial pocit, že sa akosi nedokáže nadýchnuť. V žilách jej tuhla krv. Pery sa jej chveli. Na obrazovke počítača Lily spokojne vyliezla do lona jej mŕtveho manžela.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Fool Me Once , 2016

careras.c
08.03.2024 5 z 5

Až na pár “věcí se povedla

kalache
15.01.2024 4 z 5

...děvčata,děvčata,manžela je třeba si vybírat hodně,ale hodně opatrně!...

mi-380
28.10.2023 4 z 5

Typické cobenovské záhady a hlavolamy řešené tentokrát skrytou kamerou a rázným vojenským stylem.
85 % (zatím 483 hodnocení, aktuální průměr 86 %).

P.S.
Na TV obrazovky se chystá podle této knihy právě dotočený seriál. Netflix tak vytrvale pokračuje v převodu autorových thrillerů do seriálové podoby s tím, že filmaři vždy děj přenesou z Ameriky do Evropy:
2020 – Cizinec (The Stranger) – britský seriál
2015 – No Second Chance – francouzský seriál
2018 – V bezpečí – britský seriál

BaPe895
02.09.2023 3 z 5

Autorův styl i celý příběh mi přišel tak nějak kostrbatý.

makyna95
25.04.2023 4 z 5

První díl od tohoto autora a celkem se mi líbilo. Zajímavý nápad i zápletka. Do poslední chvíle nevíte jak to dopadne.. Četlo se velmi dobře :)

em75
25.02.2023 3 z 5

Moje první setkání s Cobenem a celkem zklamání. Možná je to tím, že já osobně mám trochu problém s novodobými veterány. Napínavé to bylo, jen se mi to zdálo takové rozvláčné. Čeká mě ještě pár knih od tohoto spisovatele, tak snad mě potěší víc.

Čmeláček
21.01.2023 5 z 5

Tak tahleta kniha byla zase výborná! Skvělá zápletka a vůbec všechno :). Prostě vynikající počteníčko! :)))

veronika9761
10.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Nemam moc rada knizky, co tahaji čtenáře za nos.

Awča
22.10.2022 2 z 5

Půjdu trochu proti proudu. Kniha se mi moc nelíbila, četla se špatně, celé to bylo takové kostrbaté, skládanka bez emocí.
Harlan umí i lépe.

boruf
20.10.2022 4 z 5

Docela překvapivý závěr. Četlo se mi to dobře, ale zatím asi nejslabší dílko, které jsem od Cobena četl.

pedroK
11.09.2022 5 z 5

Můj první Coben, strhující, napínavý, překvapivý! Rozhodně vezmu dalšího!!

ramiter
20.08.2022 4 z 5

Už jsem byla téměř u konce a pořád jsem nemohla rozluštit , jak to tedy bylo. Závěr opět překvapil, jako vždy...jen místy trochu se opakující pasáže. kde Maya v komunikaci s ostatními postavami shrnuje, co už se ví, nebo co se komu řeklo či neřeklo nebo zatají.
Jinak fajn rychlovka.

EliskaD
22.07.2022 4 z 5

Příběh, který mě upoutal už od začátku a až do svého závěru svižně pokračoval. Rozhodně musím uznat, že se jedná o napínavou knihu se závěrem, jaký jsem opravdu nečekala. Sice jsou v knize drobné nelogičnosti, které autor nijak nevysvětlil, ale přesto hodnotím jako vydařené dílo.

Janík511
26.05.2022 5 z 5

Napínavé až do konce.

lenkavildomcova
24.04.2022 5 z 5

Hm, hodně dobré.

Make20
23.03.2022 3 z 5

Pro mě zatím nejlepší Cobenova kniha. Četla se velmi dobře, dej byl napínavý až do posledního konce. Jen kvůli přeslazenému konci a překombinovaným motivům vražd strhávám hvězdičku.

verca0794
20.03.2022 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem od Cobena zatím přečetla. Nečekaný závěr a celá kniha neuvěřitelně čtivá. Tahle kniha se autorovi hodně povedla.

DericCaster
14.03.2022 5 z 5

Smrt v zádech je řekněme lehká, oddechová detektivka, která ale člověka vtáhne a tak je - těžko říci zda bohužel, či bohudík - rychle přečtená. Příběh je dobře vymyšlený a závěr jsem tipoval jiný, takže vlastně také úspěch. Coben je určitě sázka na jistotu, když chce člověk vypnout a moc o ničem nepřemýšlet a přesto si to užít...

Elapheg
23.11.2021 5 z 5

Moje sedmá kniha od mého oblíbence Harlana Cobena a troufám si říci, řadí se u mne k těm nejlepším. Začátek byl sice trochu pomalejší, než jak bývá zvykem, celá kniha se taky točí kolem hlavní postavy Maye. Mayina sestra Claire zemře, když je Maya ještě na misi jako pilot. Po návratu domů ji čeká další rána. Její manžel Joe je zastřelen. Po pohřbu manžela Maya však zhlédne na videokameře co má doma, nahrávku, která ji vyrazí dech a díky které se rozhodne sama se svými přáteli vyšetřovat, jak to vlastně s Claire a Joem bylo, protože policie tápe. Tohle je super thriller. Coben dokazuje, že i bez brutalit se dá rozpoutat čtení plné napětí. Je to prostě mistr. Konec je opravdu ve velkém stylu pro autora tak typický. Pan autor mě opět převezl a já mu to sežral i s navijákem, i když jsem si snažil dávat pozor. To mám ale u něj tak rád. Doporučuji všem k přečtení, kdo mají rádi thrillery a tady je to jak jinak, něž plný počet hvězd. :-)

Nestorkea
03.11.2021 3 z 5

Lehké oddechové čtení. Závěr byl velmi pěkný, měl spád a bavil. To se bohužel nedá říct o prvních třech čtvrtinaách knihy. Hlavní hrdinka nebyla příliš sympatická a celý děj byl jakýsi plochý. Přitom námět to byl zajímavý a dal by se pojmout lépe.