Kačudovič Kačudovič komentáře u knih

Ta dlouhá vlna za kýlem Ta dlouhá vlna za kýlem Pavel Kohout

Čekání na pointu bylo poněkud delší, nemohu však říci, že by bylo nezajímavé. Po jejím výskytu jsem nadšeně očekával finální smršť, která sice přišla, leč poněkud jiná, než jsem očekával. Ale i tak spokojenost.

02.01.2013 4 z 5

Na ostří Na ostří David Morrell

S potěšením konstatuji, že Davidu Morrellovi ani v roce 2011 nedochází dech :-) Mimochodem, volné pokračování románu Ochránce, alespoň, co se hlavních postav týče.

29.10.2012 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Měl jsem za to, že nejlepší počiny "mistra hororu" mám už přečteny ale jak jsem rád, že jsem se mýlil. Tento skvost mohu směle zařadit do top pětky nejlepších autorových knih.

27.09.2012 5 z 5

S ohledem na dobu, ve které dílo vzniklo, vynikající autorův počin. Skvělá satira, znázorňující kontrast mezi hlavní postavou a statečnými, odhodlanými husity v jejich nadcházejícím boji proti žoldácké verbeži z různých koutů Evropy. Nevědomost a zbabělost pana Broučka je místy až úsměvná natolik, že mu přesto držíte palce. Smutnější ale je, kolik ,,hrdinů" se objevuje i v dnešní době, hlavně po hospodách a internetových diskuzích, měnících se v horlivé vlastence jednou do roka, když běží v televizi hokej. Myšlenka knihy tedy bohužel přežívá dodnes. Ale na ulehčenou, ta středověká nadávka ,,darmopichu" je opravdu famózní :-)

13.06.2012 4 z 5

Za vlády vrahů / Československý gulag - zpráva o tom, co nechtějí slyšet - věnováno sestrám bolesti Za vlády vrahů / Československý gulag - zpráva o tom, co nechtějí slyšet - věnováno sestrám bolesti Jožka Husek

Smutné, ale bohužel pravdivé. Především dnešním voličům komunistů bych knihu doporučil přečíst alespoň dvakrát.

27.03.2012 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Je obdivuhodné, co dokáže King vytvořit na první pohled ze stupidní zápletky o ,,holohlavých doktůrcích a králi Krkavci." Nicméně tak nějak jsem byl rád, když bylo těch 660 stran za mnou:-)

26.02.2012 3 z 5

Štěstí (10 povídek) Štěstí (10 povídek) Jiří Stránský

Některé povídky tvoří základní kámen scénáře pro filmovou verzi Zdivočelé země, konkrétně její části odehrávající se v kriminále (zejména povídka Žabák.) Autor představuje prostřednictvím několika jedinců onu nezvratnou vnitřní sílu, kterou potřeboval každý, aby v takovém prostředí, jakým byly uranové koncentrační tábory přežil se ctí.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Pro mě osobně je to vrchol Kingovy tvorby, podle níž byl natočen úžasný film. Knihu jsem četl až po jeho shlédnutí a byl jsem příjemně překvapen některými rozdíly, zejména v analýze a logickém odhalení Johnova případu. Zajímavý byl také střet ,, starého" Paula se zřízencem ústavu, kterého ztotožňoval s Percym Wetmorem, nebo určitá forma epilogu z roku 1956 v Alabamě. Pokud byl někdo uchvácen filmem jako já, rozhodně doporučuji knihu přečíst:-)

Konec velkých prázdnin Konec velkých prázdnin Pavel Kohout

Krásná kniha, která by měla mít pokračování. Tak nějak to stojí na štítku knihy a nelze s tím nesouhlasit. Oproti již zmiňované televizní tvorbě kniha navíc obsahuje dějovou linku o muži posedlého sexem, což pro mě bylo, jelikož jsem nejprve viděl seriál, příjemná nadstavba :-)

Drákula Nesmrtelný Drákula Nesmrtelný Dacre Stoker

Těžko hodnotit. Román jsem přečetl v několika dnech, jako celek je dobře zpracovaný, nicméně ono ,,ukazuje se, že všechno bylo tak trochu jinak…" je bohužel už dost mimo pointu a poněkud mi to zkazilo dojem z celého díla. Originál zůstane navždy nepřekonán.

08.12.2011 3 z 5

Bez štěstí nepřežiješ Bez štěstí nepřežiješ Thomas Buergenthal

Strhující příběh malého chlapce, žijícího uprostřed ghetta a později přímo v ,,továrně na smrt." Obzvlášť mi v hlavě utkvěla vzpomínka na jeho otce a jeho ledový klid při násilném vysídlování všech Židů z komunity.

07.12.2011 5 z 5

Stalingrad: Ledový oheň Stalingrad: Ledový oheň Leo Kessler (p)

Mé první seznámení s autorem. Knize není co vytknout. Zaujme od první stránky, neobsahuje žádná ,,hluchá" místa. Velmi dobře napsaný příběh německých vojáků, kteří vzdorují krutým mrazům v Ruském pekle a zároveň všudypřítomným nepřátelům je ideální pro každého, koho zajímá problematika bitev 2. světové války.

Byli jsme tři lékaři Byli jsme tři lékaři Vojtěch Sailer

Autentická svědectví z koncentračních táborů budou vždy velmi citlivým tématem. Zde se autorovi povedlo výborně popsat tehdejší atmosféru v Terezínské pevnosti. Charakterizuje tu také osobnosti, se kterými přišel jako lékař do styku, ať už to byli jeho přátelé nebo nacističtí dozorci. Nejvíce ovšem oceňuji lidskost, statečnost a solidaritu, se kterými si pan Sailer počíná v tak těžké době.