Kačí137 Kačí137 komentáře u knih

Oneiros Oneiros Markus Heitz

Musím uznat, že myšlenka je velmi zajímavá. Smrtispáči, dobrý nápad. Celkem svižný příběh, dobře vymyšlený. Dost akce. Náhodou dobrý.

16.10.2021 4 z 5

Učedník a válečný mág Učedník a válečný mág Taran Matharu

Jako vážně pěkný, ale kruci proč to trochu nenatáhl. To byl jeden střih za druhým. To nemohl v klidu napsat ještě jeden díl, vždyť by to šlo tak krásně roztrhnout. Návrat, zápletka s králem a získání domova a ostatní klidně až další díl. Tohle, to byl prostě fofr. Asi už toho měl plné zuby a chtěl to rychle ukončit, přitom je Učedník vážně super. Můj názor.

16.10.2021 5 z 5

Bájná stvoření Bájná stvoření Vlado Ríša

Už je to delší doba, co jsem ji přečetla. Trochu mě zklamala, vím, že jsem očekávala víc. Ale i tak tam byli dobré chvilky a některá povídka mi i zůstala v paměti. Což je úspěch, v poslední době se mi tam už nic nevejde :-)

16.10.2021 3 z 5

Družina mrtvého Družina mrtvého Pavel Korněv

Vážně jsem se těšila na poslední díl. Nemůžu říct, že bych ho hned nepřečetla. Jen mě to přišlo už trochu překombinovaný. Cesta tam a zase zpátky a vlastně zase tam :-) I tak jsem si knížku užila. Byla to fajn série.

08.06.2020 4 z 5

Kvazi Kvazi Sergej Lukjaněnko

Bylo to fajn, rychle se četlo. Zajímavý pohled na zombíky.

07.05.2020 4 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Musím uznat, že když jsem se rozhodla knížku konečně přečíst, měla jsem ji během dvou dnů přečtenou. Je to pěkně napsané. Sice trochu naivní a takové holčičí, ale dobrý. Některé zvraty v knize mě přišly nelogické a zbytečné. Jakoby spisovatelka chtěla, aby byla knížka drsnější a hrubší. Dobrá relaxace a zase trošičku něco jiného.

09.10.2019 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Šest vran jsem dostala od svého bratra. Že si to musím přečíst. Tak jo. Ze začátku se mi moc nechtělo, hrdinové mě přišli mladí a zlodějské gangy mě moc nebraly. Ale postupně jsem se začítala a najednou jsem zjistila, že je knížka pěkně napínavá a stále nejasná. Šéf bandy dokáže říct a vysvětlit jen snad pětinu svých plánů a ostatní se zjistí časem.Postupně poznáváme každého zvlášť. Spisovatel si na každého udělal čas. Všichni jsou nedokonalí a přitom se doplňují. Dočetla jsem knihu, ani nevím jak. Teď na mě čeká druhý díl :-)

25.03.2019 4 z 5

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Nika Peas (p)

Mě se to četlo dobře. Je to čtivé, občas úsměvné, někdy sice nepochopitelné, ale drama musí být, ne?? Oddychovka. Splnila mé očekávání.

25.03.2019 3 z 5

Třiatřicet stříbrných střech Třiatřicet stříbrných střech Jan Vladislav

Miluji pohádky :-)

14.02.2017 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Cress má celkem hodně zvratů, dej se vyvíjí rychle a nejsou tam zbytečné kecy a nudné pasáže. Nesnáším popisy do takových detailů, že nemáte prostor na fantazii. Tady je to absolutně v pořádku. Postavy se taky nenudí, spisovatelka je nedá oddechnout a nás také ne. A ten konec je vážně fajn. Jsem zvědavá, jakým způsobem teda nakonec vyhrají (což je jasné,že). Zatím jsou rádi, že celkem přežívají :-D

30.01.2017 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Přemluvili jste mě a konečně jsem si Cinder také přečetla.Musím uznat, že se to hezky četlo, ale jak říká Lenka40, chvilku mě také trvalo, než jsem se začetla.Po různých klasických fantas a drsnějších sci-fíček celkem dobrá změna. Zajímavě vymyšleno prostředí. Kdy nám uniklo, že na měsíci je tak živo??? Ovšem první díl, zase ne až tak velký zázrak. Určitě ho podruhé číst nebudu.
Nejvíc mě překvapil ten konec. Jsem si myslela, že každá knížka bude mít alá ukončení a ono né! Takže už mám samozřejmě přečteny i další díly :-)

30.01.2017 3 z 5