Družina mrtvého ekniha

Uvíznout ve virtuální realitě není žádná legrace, ale zůstat uvězněný v mrtvém těle nehráčské postavy je teprve něco. Přesto může existovat cesta ven – tedy za předpokladu, že se Johnovi podaří najít Svitek vzkříšení. Několik měsíců plného ponoření ve virtuální realitě možná udělalo z nemotorné oživlé mrtvoly rychlou zabijáckou mašinu – což mu umožnilo získat patronát Pána chaosu a dokonce i vlastní kryptu – do kýženého levelu 100, který by mu umožnil uniknout z virtuálního vězení a zachránit své fyzické tělo, však má ještě pořád hodně daleko. Johnovi vypršel čas; už si nemůže dovolit hrát podle cizích pravidel. Což znamená, že musí stanovit vlastní. Opravdu je jeho plán šílený? Nápad získat všechny zbývající potřebné body jedním úderem, a to zabitím strašlivého Pána rozkladu… Možná to zní jako neuvěřitelná eskapáda, komu jinému by se ale měla povést, když ne našemu mrtvému lotrovi?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442572/big_druzina-mrtveho-3eL-442572.jpg 3.9105

Pouť mrtvého 3.

Literatura světová, Fantasy

Vydáno: (ekniha), Fantom Print

Свита мертвеца + Костяной дракон (Svita mertveca + Kostjanoj drakon), 2019

Kniha Družina mrtvého

elenai

Za mě to bylo trošku lepší než-li předchozí díl. Asi za to mohl restart uprostřed knihy, anebo docela originálně vypečený konec, ale zase tam bylo tolik much, že jsem se rozhodla tuto sérii čtenářsky ukončit jako trilogii. Co mi vadilo, byly nekonečně komplikované a spletité intriky a plány a já si občas říkala, kde na to autor sakra přišel, protože mi to nedávalo prostě smysl. RPG prvků mohlo být opět víc a více. Takže z LitRPG titulů je tato série za mě zatím nejslabší. 60%

Lacie

(+ SPOILER) Vím, že tohle není konec série, takže nejsem zaskočena závěrem. Budu ovšem frflat na jiná témata, kdo nestojí o spoilery, nečtěte.
Kniha je ze dvou kraťounkých dílů. V prvním John plní podmínky pro použití Svitku vzkříšení a pro mě tím padla veškerá zábava, zůstala obyčejná vybíječka na nahnání levelů. To je samo o sobě nemilé, ale John nadějně sílí… aby nakonec všechny nehorázně podrazil, což jsem prostě nerozdýchala, to mě zklamal.
Druhý díl to nespravil. Johnova naprostá bezradnost při jednání s adminy, jejich výhrůžky a vydírání, zažalujeme tě, nebo radši zaměstnáme… super postava je smazaná, tady máš Lotra číslo 9 a testuj dál za prachy. John se z Kostěje změní v ukňučeného srabíka, ukřivděného, že jsou na něj všichni naštvaní. Proti své vůli je dotlačen k jediné pořádné akci, aby na konci získal trvalý banán. A pak už jen jako divák zjišťuje, že ostatní měli vlastní plány a on byl vlastně takový hadřík na holi… takže z té skvělé figury zbyl naprostý ňouma. Jsem zvědavá, jak z tohohle Korněv v dalších dílech vybruslí...

Luigi1
20.10.2021

U třetího dílu jsem se musel nutit k dočtení.

denniys
07.07.2021

Za mě tento díl naprosto super. Doufám, že bude dopřeloženo pokračování, protože příběh Johna Doeho má ještě velký potenciál.

LukasASDF
21.04.2021

Pro všechny kdo nadávají na špatné zakončení série - není to trilogie, série ještě není u konce, v originále vyšlo 6 knih. V českém překladu byla 3. a 4. kniha spojena do jedné pod názvem “Družina mrtvého” a poslední dvě, tedy 5. a 6. kniha ještě nebyly přeloženy ani do angličtiny. Předposlední kniha (5.) vyjde v anglickém překladu někdy v květnu a poslední (6.) kolem října. Stav českého překladu těchto dvou knih není zatím znám. Takže než se začnete rozčilovat, zjistěte si podrobné informace.

Awča
31.12.2020

Trilogie určitě měla své mouchy, originální také úplně nebyla, ale když ono se to četlo tak dobře!
Herní svět mě pohltil. Když si pak jdete lehnout a říkáte si, že musíte dobít energii alespoň na 90 procent... :-)
Celý příběh je dobře vystavěný, čtivý, závěr mi k němu seděl.

Turlogh
17.12.2020

Zakončení celé série, opět se čte lehce a svižně, ovšem souhlasím s dalšími, že závěr knihy byl poněkud slabší, řekl bych, že vyzněl drobátko do ztracena. Byl jsem jím lehce zklamán. Proto doporučuji celou sérii radši půjčit z knihovny a přečíst, než rovnou kupovat. Korněv je holt lepší v sérii Přihraničí, asi mu více sedí žánr postapo. Jako takový Strugackij v Pikniku u cesty. Howgh.

lassse
15.12.2020

Bohužel asi nejslabší díl z celé série. Jakoby autor nevěděl jak dál a v půlce knihy zjistil, že toho má málo napsáno? No škoda. Na druhou stranu to bylo moje první LitRPG a celkem zaujalo.