kacaabba kacaabba komentáře u knih

Bajkal-perla Sibiře Bajkal-perla Sibiře Bohumír Janský

Naše svatební cesta byla poněkud neobvyklá a mimo jiné vedla k Bajkalu. Kniha od prof. Janského byla výborným zdrojem informací, které jsem využil už tam a následně i při cestovatelském pořadu, se kterým jsem obrazil několik měst.

22.09.2019 5 z 5

Barevné léto Barevné léto Jaroslav Holeček

Moje milovaná kniha mládí, která promlouvala o naší přírodě. Rád jsem si jí četl, prohlížel si fotografie a kreslil podle ní obrázky.

20.09.2019 5 z 5

Podivuhodná zvířata Podivuhodná zvířata Igor Ivanovič Akimuškin

Jako kluk jsem tuhle knihu o přírodě miloval...

20.09.2019 5 z 5

33 mužů, 69 dní, 688 metrů pod zemí 33 mužů, 69 dní, 688 metrů pod zemí Jonathan Franklin

Vždycky, když se popíše událost, která se stala, tak to může zaujmout. Řada věcí mne zde zaujala, ale upřímně: jakmile nevím, jak jsou na tom zachránění horníci dnes, nemá to pro mne takovou váhu. Mnozí se káli, vyjadřovali se v tom smyslu, že je to navždy změnilo a tak. Jenže jaká by byla dnešní výpověď? S kým to opravdu něco udělalo trvale?
Příběh zasypaných horníků je zfilmován s názvem "33 životů".

15.09.2019 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Kniha řeší ženy v proměňujícím se Afghánistánu. Tím se liší od autorovy prvotiny, která v obdobném prostředí řešila mužský svět. Kniha Tisíce planoucích sluncí pro mne byla druhou nejemotivnější knihou z těch, které jsem doposud četl (před ní je pouze Odvedu vás do Sierry Madre a za ní Nebeský muž). Hluboká, krásná, ale silná kniha.

09.09.2019 5 z 5

Longinovo kopí Longinovo kopí Louis de Wohl

Rozhodně to nebylo špatné. Až mne překvapuje, že jsem o románu doposud neslyšel.

02.08.2019 4 z 5

Britannicus / Ifigenie / Atalia Britannicus / Ifigenie / Atalia Jean Racine

Přečten pouze Britannicus.

11.07.2019 5 z 5

Hrajeme si na přírodu Hrajeme si na přírodu Aleš Máchal

Neznám novější (porevoluční) vydání, ale i tohle je dobré jako námět ke hrám. Stačí si nahradit slovo "pionýři" slovem "děti" a je to v pohodě. :-) Nicméně vícekrát to není návod na hry, ale na obrazné poučení, jak co v přírodě funguje. Sice jsou v tom nějakým způsobem děti aktivní, ale není to hra a není to opakovatelné.

05.07.2019 5 z 5

Mám vizi Mám vizi Jan Šebelka

Už je to spoustu let. Tehdy jsem byl knihou - tedy spíše Petrem Pávkem - nadšen. Navíc jsem měl možnost v rámci pracovního jednání s ním strávit několik dní a: zajímavý člověk. Kde je v myšlenkách a činech dnes, nevím. Podnětné, nikoli však k bezmyšlenkovitému okopírování.

26.03.2019 4 z 5

Úmluva Úmluva Zofia Kossak-Szczucka

Kdo nezná biblický příběh o Abrahámovi, může se rozhodnout jej poznat právě skrze tuto knihu. Ale pozor: autorka není vždy věrná biblickému zápisu. Proto román nemohu nazývat "historický", ale "pseudohistorický".

23.03.2019 4 z 5

Boží ruka Boží ruka Gary Shepherd

Pokračování knihy Andělské stezky - střípků příběhů z Nepálu. Mnoho krásných svědectví, jak k obyčejným lidem obyčejně přichází Bůh.

24.02.2019 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Obdobně jako jistě mnohým čtenářům této knihy se mi líbil vývoj Bílého tesáka od tvrďáka po psa, který se vydá na milost a nemilost svému milovanému pánu. Protože poznal něco, co celý život neměl - lásku.

27.01.2019 5 z 5

Pod oblakem Pod oblakem Ludmila Hallerová

Upřímná výpověď o vlastním životě známé "babičky Ludmily" potěší na srdci. Stihla toho hodně. :-)

19.01.2019 5 z 5

Andělské stezky Andělské stezky Gary Shepherd

Oproti Lesterovi Sumrallovi je to hodně jiné čtení o křesťanské službě, ale super. Co bylo ne zcela běžné, byla výpověď člověka, jehož žena spáchala sebevraždu. A kromě toho Bajo a jeho příběhy s Bohem jsou prostě super! Co se mi naopak nelíbilo, byl překlad a přiložená mapka, která byla čtenáři, vč. popisku k mapě, předložena v angličtině.

15.01.2019 5 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Bylo by mnoho co říci o této zvláštní knize. Z komentářů již napsaných se ztotožňuji s Kozlem. A abych nenudil, více psát nebudu , i když by opravdu bylo co.

06.01.2019 5 z 5

V říši obrů V říši obrů Jan Leopoldovič Larri

Příjemné překvapení! Kniha, která již téměř zmizela z veřejných knihoven a je přitom tak fajnová. Myslím, že je škoda, že už o ní dnešní děti neví. Je to vlastně fantazy - a to se nosí - a přitom zábavnou formou poučná. Takže hned dvě plus. Škoda, že podle knihy není natočen film s dnešními filmařskými možnostmi! --- Na motivy knihy jsme v roce 2019 připravili dětský "hmyzácký" tábor.

08.12.2018 5 z 5

Hledání demokracie Hledání demokracie Stephen K. McDowell

Téma zajímavé, řada podnětů zajímavá, ale spisek byl příliš útlý, aby se mohl vyvarovat řadě tvrzení, která předkádal jako fakt bez bližšího vysvětlení. Zarezonovala mi informace o schopnosti nesklouznout z demokracie v souvislosti s vnitří silou společnosti. Protože ta v Česku rapidně klesá, logicky se dá předpokládat průšvih. V tom s autorem knížky mohu jen plně souhlasit.

15.11.2018 3 z 5

Evoluce - fakta nebo fikce? Evoluce - fakta nebo fikce? John Blanchard

Čekal jsem víc informací.

27.10.2018 4 z 5

K vlastní knize se přímo vyjadřovat nebudu, ale zaujalo mne průvodní slovo audioknihy, kdy interpret vyjevil takovou myšlenku, že to, co se v knize popisuje bylo hrozné a že se snad už nic takového neděje a dít nebude... Navedl ho někdo?? Žije v izolaci??? Každému, kdo má podobné dojmy z tohoto světa, lze zcela jistě doporučit v prvé řadě začít číst běžný tisk a za druhé řadu knih. Já za všechny doporučuji knihu Nebeský muž.

25.10.2018 5 z 5

Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Margaret Craven

Komorní příběh v tónu přírodní krásy a těžkosti žití těch nás mnohých obyčejných.

23.10.2018 4 z 5