Úmluva

Historický román s biblickou tématikou, který zachycuje úsek ze slavných dějin židovského národa s Abrahámem jako hlavní postavou v čele. Rozvíjí se tu příběh založený na faktech ze Starého Zákona. Abrahám je zde popsán jako člověk z masa a kostí se všemi pochybnostmi a starostmi. Zajímavý prvek, kterým se možná Úmluva od ostatních románů liší, je způsob, jakým posouvá časovou linii. Nerovnoměrně – skočí v ději klidně o deset let později, a tak vidíme Abraháma spíše v jednotlivých etapách jeho života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102580/umluva-Ekj-102580.jpg 4.611
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Lidová demokracie

Przymierze, 1951

Kniha Úmluva

gleti
20.05.2019

Obdivuji um autorky, která kusým biblickým informacím dodala život, takže při čtení máte pocit, že se společně s hrdiny procházíte po Babylónském tržišti, putujete vyprahlou pouští či předkládáte dary faraonovi.

Naše poznání starověku se od doby vzniku knihy několika násobně zvětšilo, ale na kouzlu jí to nic neubralo.

kacaabba
23.03.2019

Kdo nezná biblický příběh o Abrahámovi, může se rozhodnout jej poznat právě skrze tuto knihu. Ale pozor: autorka není vždy věrná biblickému zápisu. Proto román nemohu nazývat "historický", ale "pseudohistorický".

jaccobo
01.01.2012

Skvělé čtení. Zofia Kossaková dobře rozumí lidské zkušenosti a všímá si života v jeho detailech :)

Achilleova píseň
Achilleova píseň