kabudka kabudka komentáře u knih

Podnikání pro bohémy Podnikání pro bohémy Tom Hodgkinson

Krásně propojení témat filozofie, etika a podnikání. A navíc vše z reálného života. Nikdy bych nevěřila, že se budu smát nad knihou o byznysu.

14.08.2019 5 z 5

Měla jsi vůbec někdy rodinu? Měla jsi vůbec někdy rodinu? Bill Clegg

Hutné čtení. ..autor neztrácí čas se zbytečným popisem a k rozuzlení vede skrze výseče z životů jednotlivých postav

07.08.2019 5 z 5

Extáze: Román o Almě Mahlerové Extáze: Román o Almě Mahlerové Mary Sharratt

Krasné letní čtení pro dámy bez nutkavého pocitu četby braku.

07.08.2019 4 z 5

Pět amerických prezidentů, česká babička a já Pět amerických prezidentů, česká babička a já Eliška Hašková-Coolidge

Proč mám pocit, že tu knihu napsali dva lidé z absolutně opačného konce politického spektra?

12.04.2019 2 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Nejsem fanynkou knih, které si libují v bezútěšnosti. Kniha je skvěle napsaná, má výborný koncept a je skvělou sondou do mentality asijské společnosti. A za to taky body. Všechny hlavní postavy trpí nějakou psychickou poruchou a jsou taky skvěle vykresleny, jen to stále zabředávání hlouběji a hlouběji. Autor jim prostě od začátku nedává šanci. A to se mi zdálo příliš jednoduché. K tomu zůstaly v hlavě morbidní obrazy. Proto body dolů.

11.02.2019 3 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Jemný inteligentní humor jako kulisa citlivě vyprávěnému příběhu rodiny s autistickým chlapcem. Smekám před autorem, díky jeho realistickému přiblížení toho zvláštního světa měl můj vypravěč tvář Sheldona.

06.02.2019 5 z 5

Modlitba za matku Modlitba za matku Kjung-suk Šin

Absolutně neprvoplánovité, stejně jako rodinné vztahy. Krásný zážitek.

05.02.2019 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Výborná audiokniha jako nenáročná kulisa k další činnosti. Milý příběh se spostou emocí a oceňuju skvělý nápad vyměnit pana Božského za starého protivného dědka.

05.02.2019 3 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Přímočarý a křehký příběh o vztahu otce a syna, o přátelství a horách. Audiokniha se příjemně poslouchala.

05.02.2019 5 z 5

Jak jsem stopoval letadlo Jak jsem stopoval letadlo Stanislav Gálik

Hodnocení se vztahuje na audioknihu. Vzhledem k tomu, že si ji autor nepokrytě načetl sám, pokládám tímto rovnítko mezi kvalitu četby a knihy. Snad je autor aspoň lepší psycholog a bez urážky pochopí...nedoposloucháno...fakt se to nedalo...

05.02.2019 odpad!

Velký sešit Velký sešit Agota Kristof

Přečteno jedním dechem a řečeno jedním slovem Skvělé!

27.12.2018 5 z 5