Kabalenka Kabalenka komentáře u knih

Hotel Pastis Hotel Pastis Peter Mayle

Velmi příjemné čtení v mé milované Francii.

03.05.2017 4 z 5

Nebe nad Darjeelingem Nebe nad Darjeelingem Nicole C. Vosseler

Čekala jsem víc, moc mě to nebavilo. Příběh byl takový divný..

29.04.2017 2 z 5

Orlí hnízdo Orlí hnízdo Patricia Shaw

Nic moc. S názorem modranky se plně ztotožňuji.

Ztracená závěť Ztracená závěť Rainer M. Schröder

Hodně pěkné, čtivá knížka. Oddychovka.

29.04.2017 4 z 5

Divoká je řeka Divoká je řeka Louis Bromfield

Vůbec se mi to nelíbilo. Nuda, nuda, šeď, šeď.

Město snů Město snů Beverly Swerling

Knížka se mi vůbec nelíbila. Nejdřív pěkné, i když teda dost drsné. Ale když jsem se začetla do příběhu, který skončil, aniž by dál pokračoval, pak najednou skok o další generaci dopředu, aniž by se člověk dozvěděl, jak předchozí hrdina či hrdinka dopadli, to mě dost štvalo. Do toho příliš drsné a naturalistické popisy vůbec děje a operací, to už bylo moc.

Foxové z Harrow Foxové z Harrow Frank Yerby

Úžasný román odehrávající se v New Orleansu před a během americké občanské války. Krásně vykreslené prostředí a zvyky v N.O. Do toho skvělý příběh, kterak hazardní hráč vybudoval nádhernou a bohatou plantáž a založil rodinu. Krásný milostný příběh. Také bylo velmi zajímavé se dočíst o tehdejší "módě" mulatských milenek bohatých plantážníků. Po této knížce jsem se zamilovala do New Orleansu. Pokud se vám toto prostředí zalíbilo, tak doporučuju Dědictví New Orleansu od A. Ripley. Je to i z podobné doby.

29.04.2017 5 z 5

Zlato tabákových polí Zlato tabákových polí Alexandra Ripley

Méně známá knížka od A. Ripley. Zajímavé téma o začátcích malého podnikatele, který se rozhodl pěstovat tabák, dosti reálný popis, jak to tehdy bylo a vůbec to nebylo lehké. Ta romantika v tom moc není, až tedy na konci. Bylo to ale trochu smutné.

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

No tak.. Skvělá kniha, skvělý příběh na jednu stranu, ALE. Rozešli, sešli, rozešli, sešli.. Ambra mi na jednu stranu byla hrozně sympatická, ale zase chvílema jsem jí nesnášela pro její nadutost a jindy zase nadávala, jaká je husa hloupá.. Bruce je taky pěknej vychcánek..

Rytíř z Walesu Rytíř z Walesu Elizabeth Chadwick

Krásný romantický příběh

29.04.2017 3 z 5

Paní z Mellynu Paní z Mellynu Victoria Holt (p)

Jedna z nejlepších knížek od autorky.. Po přečtení pár knížek si uvědomíte, že ten scénář je dost podobný. Záháda, někdo jde hrdince po krku a vždycky je to ten nejméně pravděpodobný člověk :-)

29.04.2017 4 z 5

Zázrak v opatství Zázrak v opatství Philippa Carr (p)

Přečetla jsem celý cyklus Dcery Anglie a zrovna tento první díl je trochu slabší než by se na první díl série slušelo. Ale dámy nevzdávejte to, druhý díl je daleko lepší :-)

29.04.2017 3 z 5

Rytíř zelené růže: Záviš z Falkenštejna Rytíř zelené růže: Záviš z Falkenštejna Zuzana Koubková

Zatím čtu, ale extra mě to nezaujalo. Jsem i trochu zklamaná. Je to jak jednotlivé příběhy. Něco se tam děje na pár stránek, pak skok a jsme zase někde jinde a v jiném čase. Vadí mi, že to není souvisle (sice je to za sebou, ale s mezerami).

21.04.2017 2 z 5

Dědictví z New Orleansu Dědictví z New Orleansu Alexandra Ripley

Super knížka. Zábavná a oddychová. Stále se k ní vracím.

15.03.2017 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Další skvělá knížka od autorky.

29.11.2016 4 z 5

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

Příběh by to byl pěkný a zajímavý, ale já tam bohužel pořád vidím Kuklovou a Pomejeho, to mi dost kazí dojem :-(

29.11.2016 2 z 5

Almužna jen pro bohaté Almužna jen pro bohaté Hana Marie Körnerová (p)

Pěkné, ale už je to na mě moc nová doba. Mám radši romány ze starší doby.

29.11.2016 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Musím říct, že tento díl se mi líbil nejvíc ze všech tří.

Nevěsta pro Moonrakers Nevěsta pro Moonrakers Peter O'Donnell

Jedna z nejlepších knížek od autora. Moc hezké čtení. Doporučuji

29.11.2016 5 z 5

Prokletí minulosti Prokletí minulosti Madeleine Brent (p)

Moc krásná knížka, skvělá hlavní hrdinka, přesně ten typ, co mám moc ráda. Opět exotické prostředí + Anglie. Jedna z nejlepších od autora.