Paní z Mellynu

Paní z Mellynu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38234/pani-z-mellynu-38234.jpg 4 51 10

Marta Leighová, osamělá dívka žijící ve viktoriánské společnosti, se stává guvernantkou v rodině podivínského majitele starobylého zámku v Thornwallu, jemuž zemřela za krajně podivných okolností manželka.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Mistress of Mellyn , 1960

m_martina
05.06.2020 4 z 5

Lehce slabší autorčina kniha, ale i tak je stále čtivá. Kromě toho je to romantický příběh, takže jako stvořený pro mne.

sadlo
04.04.2020

Mně se kniha líbila. Odpočinková, inteligentně odpočinková. Psaná stylem D.du Maurier. Doporučuji pro čtenářky, čtenáře, kteří si chtějí odpočinout a nenudit se při četbě. Autorka pod tímto pseudonymem /má jich více/ píše knihy s napětím, s tajemnem.

Len2očka
31.10.2017 4 z 5

Pěkná knížka,patří mezi ty lepší od této autorky.

Kabalenka
29.04.2017 4 z 5

Jedna z nejlepších knížek od autorky.. Po přečtení pár knížek si uvědomíte, že ten scénář je dost podobný. Záháda, někdo jde hrdince po krku a vždycky je to ten nejméně pravděpodobný člověk :-)

mischapida
16.11.2015 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla poprvé, když mi bylo asi 18 a pamatuji si, že mě nadchla. Když jsem ji po letech četla podruhé, protože jsem ji pozapomněla, už mě tolik nezaujala. Nejspíš je to věkem... Faktem ale je, že se dobře čte. Je lehce naivní a uťatý konec nejspíš zklamal každého, kdo ji četl. Přesto ale musím dát za 5, protože jsem si z ní hrozně dlouho nesla hezký pocit.

Dannielle
26.09.2015 4 z 5

Chtěla jsem zde napsat svůj poznatek. Ale napadlo mě úplně to stejné jako pppkkk10.

pppkkk10
11.06.2015 4 z 5

Na začátku mi to nápadně připomínalo Jane Eyerovou. Naštěstí se děj trošku změnil, takže už to nebylo tak nápadné, ale námět je hodně podobný. Konec zbytečně useknutý, ale jinak hezky napsaná oddychovka.

Kachorra
06.05.2013 5 z 5

Příběh byl poutavý, ale protože autorka použila ich-formu, nezjistíme, co se děje v dalších místnostech, pokud tam zrovna není hlavní postava. Co si myslí ostatní postavy, můžeme zjistit pouze prostřednictvím slečny guvernantky. To je trochu škoda, ale jiní čtenáři tuto formu upřednostňují. Proto dávám plný počet bodů.

jaja10
17.03.2013 5 z 5

Téměř klasický příběh zamilované guvernantky do svého pána, zahalen kapkou tajemství minulostí jeho zesnulé manželky. Až hlavní hrdinka teprve "rozlouskne" za jakých okolností opravdu zemřela a kdo stojí za její smrtí.....
Knížky od HOLTové mám moc ráda a tutu po přečtení zařadím mezi nejoblíbenějsí od této spisovatelky.....

neznama.87
14.12.2011 2 z 5

Děj není nikterak poutavý. Nebýt onoho tajemství obestírající sídlo, řekla bych, že dokonce nudný. Hlavní hrdinka tajně miluje pána domu, který ji zničehonic požádá o ruku, aniž by tam byly zřetelnější náznaky dvoření, náznaky, že ji miluje, ba že ji chce udělat svou paní. Rozuzlení mě zklamalo, příliš rychlé ukončení. Má i knížky zdařilejší