K4t13 K4t13 komentáře u knih

Ukaž mi cestu Ukaž mi cestu Miloš Svoboda

Knihu jsem si koupila pár let zpět, za účelem přispět alespoň malou částku těm, kdo ji potřebují, nicméně jsem nenašla odvahu si ji přečíst. Ta přišla až po několikaměsíční péči o osobu blízkou. V téhle fázi mě kniha utvrdila v tom, co už jsem věděla - že to má smysl.
Osobně bych knihu doporučila každému, kdo začíná s péčí o osobu blízkou s handicapem (v jakémkoliv věku). V té době by mi určitě dala víc a byla by vhodnou berličkou.

16.09.2023 5 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Knihu jsem četla v originále a jsem za to ráda, protoze když se dívám na negativní komentáře doplněné o citace českého textu, myslím, že část té nehezkosti je právě v překladu. Soudě dle úryvků bych také hodnotila hůř.
Knížku jsem četla až po zhlédnutí filmu, pro doplnění a jsem moc ráda. Velmi mě bavila.
K tomu, že je kniha nazývána "horší Zmizelou", bych dodala, že náměty se v knihách obecně opakují často, na tom není nic zvláštního a vlastně ani špatného. Nehledě na ty velké rozdíly. A ač je Zmizelá srdcovka, tak A Simple Favour je čtivější.

25.08.2023 4 z 5

100 otázek a odpovědí, jak se uzdravit po mozkové mrtvici 100 otázek a odpovědí, jak se uzdravit po mozkové mrtvici Mike Dow

I když bych si přála, avy tuto knihu nikdo nepotřeboval, vřele ji doporučuji k přečtení lidem, kteří mrtvici prodělali a těm, kteří se o ně starají. Je skvělou berličkou, zejména pokud s vámi zdravotníci/lékaři příliš nekomunikují.

22.02.2023 5 z 5

Poškození mozku Poškození mozku Trevor Powell

Knihu považuji za velmi přínosnou. Pomohla mi se lépe zorientovat a pochopit spoustu věcí. Vytkla bych pouze český název, jelikož kniha se věnuje poškození mozku zejména po úrazu, což není z názvu patrné (v originále ano).

22.02.2023 4 z 5

Hypnoporod Hypnoporod Marie F. Mongan

Myšlenka hypnoporodu jako takového zní dobře. Nicméně bych tuto knihu laikovi rozhodně nedoporučila, protože i když jsou v ní uvedené užitečné rady, tak je také plná dezinformací a lživých doporučení, jejichž praktikování může být nebezpečné. Nechápu, jak se mohla dostat na trh bez vyjádření či úpravy odborníky v oboru porodnictví a porodní asistence. Holt, svoboda projevu...

20.01.2021 1 z 5

Tantra: Milování duší Tantra: Milování duší Somananda Moses Maimon

Na úvod dobrý...

19.07.2019 4 z 5

Od babictví k porodnictví Od babictví k porodnictví Antonín Doležal

Cizí názvy jsou mnohdy matoucí a je vhodné mít alternativu s překladem, ale celkově knihu hodnotím jako přínosnou.

08.02.2019 4 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Nevěra je trošku slabší dílo - na Coelha, ale ukrývá se v ní spousta pravdy. Líbí se mi, jak rozebírá myšlení hlavní hrdinky. Jako vždy nutí čtenáře k zamyšlení.

12.03.2018 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Po Dívce v ledu milé překvapení. První díl mě nenadchnul, ale Noční lov byl opravdu skvělý. Četlo se to samo, příběh naprosto úžasný. Doporučuji.

12.03.2018 5 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Nádherná kniha s úžasným příběhem, ale naneštěstí trochu dost zdlouhavá...

28.01.2018 4 z 5

Proč pračka žere ponožky a jiné záhady každodenního života Proč pračka žere ponožky a jiné záhady každodenního života Bernd Harder

Nic moc. Knihou jsem se prokousávala jen obtížně. Něco málo mi dala, trochu jsem se pobavila a pak putovala za svou majitelkou. Nečíst ji, o nic bych nepřišla.

09.09.2017 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Výborná kniha. Zbožňuji i film, který byl podle ní natočen a knihu jsem četla až po jeho zhlédnutí. Skvěle mi doplnila chybějící místa. Vřele doporučuji a nemám co bych vytkla.

03.08.2017 5 z 5

Mně osobně se více líbil první díl, ale druhý díl oplývá zvraty a je napínavý, velmi dobře čitelný a až na tu občasnou přeslazenost taky moc krásný.

16.05.2017 4 z 5

Tradiční východní medicína Tradiční východní medicína Li Wu

Nejdřív jsem od knihy moc neočekávala a pak jsem asi očekávala víc, než mi mohla nabídnout. Každopádně, čtení je to zajímavé a jistě užitečné minimálně pro větší rozhled.

05.04.2017 4 z 5

Zdravá střeva, zdravý život Zdravá střeva, zdravý život Joachim Bernd Vollmer

Přečtení knihy mi nic moc nedalo.

17.11.2016 3 z 5

Pátá hora Pátá hora Paulo Coelho

Chvíli mi trvalo, než jsem se do Páté hory začetla, ale jsem ráda, že jsem to nevzdala. Kniha je to zajímavá.

15.07.2016 4 z 5

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

Kniha Valkýry je skvělá. Velmi čtivá, s poutavým příběhem. Čte se jedním dechem. Určitě doporučuji.

10.07.2016 5 z 5

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Vskutku krásná kniha s napínavým a zajímavým dějem.

10.07.2016 5 z 5

Straka v říši entropie Straka v říši entropie Markéta Baňková

Pěkně vysvětlené fyzikální jevy. Zajímavé k počtení

19.06.2016 4 z 5

Hormony Hormony Sherill Sellman