Zdravá střeva, zdravý život

Je vláknina skutečně tak zdravá? Měli bychom se zříci kravského mléka a lepku? Které potraviny zatěžují zdraví? Kde děláme v dobré víře největší chyby? Jak je to s geneticky modifikovanými potravinami či potravinovými doplňky? Do jaké míry závisí naše zdraví a imunita na dobře fungujících střevech? Odpovědi na tyto i mnohé další otázky najdete v této knížce. Autor, zkušený a úspěšný terapeut zabývající se celostní medicínou, v ní srozumitelně objasňuje, jak nerovnováha ve střevech souvisí s kožními nemocemi, chronickými bolestmi, alergiemi a mnoha dalšími zdravotními potížemi. Stav našich střev přitom ovlivňuje nejen naše zdraví, imunitu či fyzickou kondici, ale také na to, zda jsme šťastní, naše nálady a pocity. Kniha poutavě popisuje chemické procesy v těle, ukazuje, co se děje s potravou v jednotlivých fázích trávení, a dokazuje, že v lidském těle neexistuje téměř žádný proces, který by přímo či nepřímo nesouvisel s našimi střevy. Odhaluje zažité stravovací omyly a nabízí přirozená a šetrná, avšak účinná řešení. S naším zdravím je pevně spjatá i radost ze života, výkonnost a spokojenost a jedině my jsme ti, kdo rozhodují o kvalitě svého života. Tato kniha nám ukazuje správnou cestu, ať už jde o vhodné stravování, pohyb na čerstvém vzduchu, odbourání nezdravých závislostí, půsty, meditace nebo masáže. Vše je pouze otázkou dobré vůle a zároveň tím nejsnazším a nejlevnějším, co pro své zdraví můžeme udělat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306643/big_zdrava-streva-zdravy-zivot-QXB-306643.jpg 3.915
Literatura naučná, Zdraví

Vydáno: , Grada

Gesunder darm, gesundes leben, 2010

Kniha Zdravá střeva, zdravý život

jana9561
06.07.2020

Některé pasáže jsou zajímavé, některé jsou vcelku známé. Nezdá se mi jako závratně převratná. Zajímavé jsou očistné kúry, které možná v omezené míře vyzkouším.

fransi
24.06.2019

Tato kniha mi otevřela oči. Doporučila bych ji všem. Moc mi pomohla a hodně věcí jsem si ujasnila.

harena
16.09.2017

Knížka stojí za přečtení už jen proto, aby si člověk připoměl, že chce-li zůstat zdravý, fakt není dobré splácat k jídlu všechno páté přes deváté. Jinak to jsou informace celkem všeobecně známé. Hezký závěr knihy: "Vždy mějte na paměti, že to, jak jíte, je stejně důležité jako to, co jíte."

Danka1975
30.07.2017

V době kdy před používáním zdravého rozumu dáváme přednost goolu a přehlše informací, je tahle knížka milým jeho připomenutím (myslím ten zdravý rozum :-))).

Možná jsem si z ní vzala více než u "Střevo není tabu". Rozhodně to není knniha jen o střevech, což dokládá to, že autor se celostí medicínou zabývá. Otázkou je, co by na ni řekli "klasičtí lékaři" :-). Každopádně za sebe přiznávám, že v určité části mi to přišlo jako trochu taková "vymějvárna", ale klady převyšují a je na každém z nás, co si z toho odneseme :-).

Za mě prostě nezbytečná kniha, čtivá, která by mohla otevřít plno zavřených očí, zbořit předsudky a dalším lidem hodně pomoct.

. . A zase jsem krapet chytřejší :-)))!!!!!

Prostě doporučuji!!!!

alnahu
15.12.2016

Poutavě napsaná kniha, jak se starat o své zdraví a tím mít i radost ze života. Dozvíme se ,že stav našich střev ovlivňuje naše zdraví ,imunitu i fyzickou kondici. Velmi zajímavé čtení.

K4t13
17.11.2016

Přečtení knihy mi nic moc nedalo.

mariva
13.10.2016

Spousta zajímavých rad, ale ne vše asi člověk dokáže v běžném denním životě dodržovat. Proto se mi asi nejvíc líbila jedna ze závěrečných rad:
"Jezte vždy s chutí a s přesvědčením, že pro sebe děláte něco dobrého."

superrodina
11.09.2016

Jakou strastiplnou cestu vedou potraviny v lidském těle! Při čtení Vollmerovy knihy Zdravá střeva, Zdravý život (Grada 2016) jsem místy měla až tíživý pocit v oblasti břicha. Lépe řečeno mě pohltil určitý pocit viny: kolik toho musí organismus vykonat, jak se „nadře“, zatímco já si mlsám, užívám si ty chuťové orgie.

Přitom už na samém začátku jde o hodně. Mluvím o žvýkání. Měla bych k němu přistupovat zodpovědněji. Velmi tím napomohu trávicímu traktu a zároveň si užiju při konzumaci potraviny i její „vedlejší“ chuťové efekty.
Více na

Proč spíme