Josefie Josefie komentáře u knih

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Hezký příběh o dívce s duší medvěda.
Začátek byl pomalejší, horko těžko jsem se do čtení dostávala. Ale netrvalo dlouho a příběh se hezky rozjel a pak už jsem neměla knížce co vytknout.
Konec také nebyl nejhorší. I přesto se necítím na to, abych knize dala plný počet hvězd, nejspíše je to tím že fantasy moc nemusím.

15.10.2021 4 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Dlouho jsem váhala jestli se do knihy pustit, protože jsem viděla jako první film, a tak jsem si myslela že by mě to už číst nebavilo. Ale ono mě to bavilo snad víc než samotný film! Je to vážně strašidelný, bála jsem se číst i za bílýho dne.

Měla jsem starosti s tím, jak bude kniha psána, když většinu času mají postavy zavřené oči. Ale autor to zvládnul bravůrně. A myslím si že to je ten důvod proč jsem se bála jak malá - postavy v knihách si také mohli situace kolem nich jen představovat. Jsou snad ty kroky před nimi srnka? Člověk? Nebo samotná nestvůra? Kdo ví... Hlavně neotvírej oči!

Nejmíň uvěřitelný mi na tom celý přišlo, jak si Maloraine dokázala děti takhle dobře "vycvičit". Nebo jak děti celou situaci skvěle zvládaly ikdyž jim byly teprv čtyři roky.
V těchto letech dnešní děcka sotva mluví, natož aby dokázala přežít v apokalypse.
To už bych spíš věřila tomu, že na Zemi přilítli mimozemšťani, u kterých bude jediný pohled na ně vyvolávat v lidech šílenství a sebevražedné skolny.

Když nad tím přemýšlím tak je to vlastně úplný opak dílu ,,Dont blink" ze seriálu Doctor Who, kde jste museli mít oči pořád otevřené bez mrknutí.

15.10.2021 5 z 5

Řeka života a smrti Řeka života a smrti Cchaj Ťün

Odteď moje nová oblíbená kniha.

Tohle není ledajaká detektivka, příběh je totiž úplné o něčem jiném. O pomstě, lásce, nenávisti. O tom jak efekt motýlích křídel dokáže být krutý.
Četlo se to dobře, po chvilce si navyknete na cizojazyčná jména, a pohltí vás tajemná čínská atmosféra.
Jsem zvyklá že se s jednou knihou pojí jedna zápletka, ale tady jich bylo mnohem více a moc jsem si to užívala.
Souhlasím s komentářem pode mnou, že se tam vyskytovalo pár postav, které zmizeli stejně rychle jako se objevili a neměli na rozzuzlením příběhu žádný dopad, ale nebylo to na škodu! Pokud vám u čtení knihy jde jen o jedno - abyste se co nejrychleji dočetli konce a zjistili vraha, - tak radši vezměte do ruky jinou knihu. Tady u této knihy vás nemá při čtení zajímat jen konec, ale má vás zajímat jakou další zbloudilou duši osud přinese do života mladého S´ Wanga a jaký příběh ta duše bude vyprávět :)
Teď jsem to vyobrazila jako složité čtení, ale ba naopak, čtení je to jednoduché a rychlé.

28.09.2021 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Velmi dobře napsané! Do knihy jsem se někdy začetla až tak, že jsem několik minut nevnímala svoje okolí, což se mi často nestává. Kniha je i vtipná a dokáže pobavit.

Ikdyž hodnotím plným počtem hvězd, jedna věc mě trápí. Očekávala jsem více tajemství, intrik apod. Jenže se toho dostavilo méně než jsem si myslela že se dostaví. A když jsem knihu dočetla, vůbec jsem se necítila jako by měl být konec. Všechny věci se tam vysvětlili a dořešili jenže to nestačíiii, chtěla bych dál číst o denodenním životě hlavních postav. Autorka psala tak skvěle, že i kapitola o tom jak Jane vyhazuje odpadky by mě bavila.

Zbožňovala jsem Madeliny problémy s Abigail, která byla ovlivňována svou nevlastní matkou a stávala se z ní dobrovolná pomocnice v útulku pro bezdomovce, vegetarián, šílenec do jógy.. no prostě si to musíte přečíst sami, je to fakt výborný.

28.09.2021 5 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

Tahle knížka není ničím vyjímečná, nejspíš se mi děj bude prolínat s ostatními fantasy knihami co jsem četla, protože se jim příběh Dědictví krve velice podobá. Pokud jste nenáročný milovník ya fantasy tak hurá do čtení, jinak ruce pryč.

28.09.2021 3 z 5

Zpovědi podezřelé Zpovědi podezřelé James Patterson

Kniha mile překvapila. A konec jsem tušila už od začátku :p

31.10.2020 5 z 5

Hra věží Hra věží Daniel O´Malley

Před chvílí jsem objevila seriál, který byl podle Hry věží natočen. Do teď tomu nemůžu uvěřit. Musela jsem vám to sem napsat :D Seriál se jmenuje The Rook.

04.07.2019 5 z 5

Já jediná jsem přežila Já jediná jsem přežila Lauren Elder

Naše městská knihovna konala akci, kde prodávali vyřazené knihy za pouho 1kč za kus. Mezi hromadou velice nezajímavých knih jsem našla tuhle krásku. V kapse jsem vyhrabala poslední korunu co jsem měla a s radostí jsem si ji odnesla domu a jsem za to velice ráda, nad knihou neustále přemýšlím a nedokážu ji dostat z halvy... respekt pro Lauren

09.03.2019 5 z 5

Zápisník smrti 12 Zápisník smrti 12 Tsugumi Ohba

Už po několikáté se mi odlepila vazba od knihy a to ji ani moc neohýbám a tentokrát mi vypadávaly i samotné stránky. Fakt super.

29.05.2018 5 z 5

Zápisník smrti 3 Zápisník smrti 3 Tsugumi Ohba

Nejlepší část knihy je na 43-44 straně =D
Každopádně ten konec byl překvapivý, už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

05.05.2018 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Pro mě byla kniha jedno velké zklamání. Kniha byla neuvěřitelné nudná a doufala jsem že konec to zachrání, ale žádná sláva. Jednoduše řečeno, tento díl byl úplně o ničem.

31.03.2018 3 z 5

Mám ráda spíše kratší knihy, ale tato knížka mohla být klidně o sto stran delší. Byla velice pěkná, nejvíce se mi líbilo téma se Smrtí, to bylo vážně zajímavé.

07.03.2018 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

To je tak dokonalý ! Už aby vyšel další díl a doufám že brzy.

08.12.2017 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Četli jste si vůbec co autorka napsala na konec knihy ??? Jestli ne, tak jste udělali chybu (:
Autorka tam píše co ji vedlo k napsání této knihy a je to velmi ... smutné ? Asi tak.

08.09.2017 5 z 5