Jonny Jonny komentáře u knih

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Dobrá oddechovka, ale dech nevyrazí. Pratchett se vším všudy :-)

09.10.2014 3 z 5

Práce na dálku Práce na dálku Jason Fried

První kniha od 37signals (Restart) byla fajn. Nejspíš proto že byla plná inspirace. Práce na dálku mi připadá spíš jako oslava práce na dálku. Připadá mi to takové sluníčkové, americky motivační. Jakoby až neobjektivní...

Objemnost je nahnaná velkým písmem a spoustou obrázků. Ale (!) ty ilustrace jsou skvělý.

25.09.2014 3 z 5

Design loga: Analýza úspěchu 300+ mezinárodních značek Design loga: Analýza úspěchu 300+ mezinárodních značek Matthew Healey

Řekl bych že je to spíš stručný základ, než všeobjímající teorie. Ale trochu inspirace se v knize našlo. Kdybyste chěli vědět která loga upotala konkrétně mě, tak se mrkněte na blog.

25.09.2014 3 z 5

Vlastík Zwiefelhofer. Legenda českého běhu Vlastík Zwiefelhofer. Legenda českého běhu Jiří Šoptenko

Pan Zwiefelhofer je jednoznačně běžečká legenda. Věřím že až budu jednou na vrcholku svojí běžecké kariéry, tak budu běhat stejně rychle jako Pan Zwiefelhofer když teprve začínal se soustavným tréninkem.

Kniha nabízí vhled do života profesionálního běžce a tím je myslím dost jedinečná.

Je vidět že knihu nepsal "profesionál", sem tam jsou korektorské chyby, zapomenuté znaky... I samotná čeština občas tahá za uši.

Ale nelituju ani chvíli že jsem knihu četl, zahozený čas to rozhodně nebyl.

26.08.2014 3 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Nikoho asi nepřekvapí, že Aomame na začátku "povstala z mrtvých", ani mě to nepřekvapilo. Začátek byl zdlouhavý, "něco" se většinou stalo až ke konci kapitoly aby napínavě končila. Druhá půlka se mi líbila víc. A ten konec... ten mi k celému dilu tak nějak nesedl.

14.08.2014 4 z 5

Muži ve zbrani / Těžké melodično Muži ve zbrani / Těžké melodično Terry Pratchett

Muži ve zbrani byli dost fajn (Mám zkrátka rád noční hlídku, Karotku, Elánia atd) Těžké melodično už bylo slabší, ač tam vystupuje Smrť. Muži ve zbrani by ode mě dostali 4 hvěždy, melodično tak dvě.

23.07.2014 3 z 5

Kolumbus nebyl první Kolumbus nebyl první Helge Marcus Ingstad

Kniha dokumentuje bádání nad tím zda-li byl Kolumbus v Americe první. Kniha skvěle dokumentuje celý průběh výzkumu, od rozboru staroseverských ság, po samotné vykopávky a zhodnocení věcí z nich vyplývajících.

17.06.2014 4 z 5

Mýtus zvaný Stínadla Mýtus zvaný Stínadla Miloš Dvorský

Po snaze přečíst knížku od začátku do konce, jsem knížku jen prolistoval, nejúsměvnější je závěr knihy psaný na motivy "mláděž je dnes děsivě drzá, brzy už musí být konec světa."

17.06.2014 2 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Murakami je dobrý autor, tak asi nikoho nepřekvapí že 1Q84 je dobře napsané a čtivé dílo. Dost se mi líbilo splétání přiběhových linek do jedné. Závěrečné střídání kapitol z pohledu Tenga a Aomame mě už ale trochu štvalo. A jsem zvědavý jak to tedy celé dopadlo.

29.05.2014 4 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Jaroslav Monte Kvasnica

Knížka kterou jsem si půjčil omylem (chtel jsem stejnojmenou knížku od V.Kadlecové) byla nakonec fajn. Monte je na jednu stranu obrovský samorost (povšechné odsuzování politiky a civilizace mi pilo krev), ale jednoznačně je to vlčí kapacita a dost nového i překvapivého jsem se dozvěděl.
Minimálně část "hovory s vlkem" bych doporučil všem majitelům psů.

31.03.2014 3 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Charles Darwin

škoda té cenzury Charlesova syna, Darwinovy rodinné poměry mě zajímaly docela dost. Kniha není kdovíjak čtivá ale informací obsahuje dostatek.

04.02.2014 3 z 5

Zajímavé časy / Maškaráda Zajímavé časy / Maškaráda Terry Pratchett

Zajímavé časy jsou zatím moje nejoblíbenější dílo od Pratchetta. Mrakoplaš je postava s pohnutým osudem, natolik až mi jeho životní peripetie připomínaly můj vlastní život.

Maškaráda má silnější a slabší chvilky. Děj mě moc nepohtil. Anežka Nulíčková je dívka která má spoustu kvalit, ale není zcela doceňovaná, protože je tlustá. A já jsem nedokázal s Anežkou soucítit, stačlo jí aby zhubla - což bylo v její moci. Asi hlavně proto mě děj nepohltil.

11.01.2014 3 z 5

Otec prasátek / Nohy z jílu Otec prasátek / Nohy z jílu Terry Pratchett

Prostě Pratchett. Co k tomu říct víc. Je to krásná odpočinková literatura. Žasnul jsem jak krásně vystihnul Anguiny úvahy... myslím že takhle nějak podobně ten ženský mozek funguje (leč uznávám že necharakterizovatelné zkrátka nelze charakterizovat).

13.12.2013 3 z 5

Suttree Suttree Cormac McCarthy

Já jsem tuhle knížku asi nepochopil. Je obrovsky náročný udržovat si přehled o ději, postavách a příběhu. A přitom se odměna za námahu nedostaví. Některé pasáže se mi líbily a byly čtivé, jenže vzápětí se hrdina vyskytl úplně jinde a v jiné situaci. Zkrátka, byl jsem rád když jsem si mohl říct: už je to dočteno.

31.07.2013 2 z 5

Utrpení za pokladnou Utrpení za pokladnou Anna Sam

Pěkná oddychovka, která mě utvrdila v postoji vůči pokladním.

26.06.2013 4 z 5

Létající jaguár Létající jaguár Josef Formánek

Je až zarážející kolik toho může vzniknout za ani ne 12 hodin psaní. Ale kdybych o tomhle faktu nevěděl, tak mi Létající jaguár bude připadat jako podprůměrná knížka.

02.05.2013 4 z 5

Třicet let na zlatém severu Třicet let na zlatém severu Jan Welzl

Rozhdoně stojí za přečtení. Ale ze začátku a v třetí čtvrtině jsem se musel do čtení docela nutit. Nebyla to kniha kterou bych přečetl na jeden nádech - ale o některých pasážích to říct lze.

20.04.2013 4 z 5

Začínáme žít Začínáme žít Anton Semjonovič Makarenko

Knížka vzbuzující rozpor ne ani tak sama o sobě jako svým autorem. Nedokázal jsem si udělat obrázek zda-li jde o propagandistickou fikci. Ale děj knihy se mi líbil. Makarenkův výchovný přístup učebnicově klasifikovaný jako represivní mi natolik represivní nepřipadl... Ale s realitou nejspíš nebude mít dílo mnoho společného, těžko říct...

28.01.2013 4 z 5

Hvězdy, ty studené hračky Hvězdy, ty studené hračky Sergej Lukjaněnko

Pěkné, čtivé, pohlcující. Autor si s hlavním hrdinou pěkně pohrává.

28.01.2013 5 z 5

Jak sbalit ženu 2.0 Jak sbalit ženu 2.0 Tomáš Baránek

Sborník myšlenek a návodů s trochou té psychologie. Knížku nelze brát jako doslovný návod ale považuji ji za podnětné čtení.

28.01.2013 5 z 5