Jantarové oči

Po čtenářsky úspěšné dvojdílné publikaci Krajina s vlky – Rapsodie šedých stínů a Krajina s vlky – Honba za přízrakem Gévaudanu (nakl. Élysion, 2009), která je vysoce ceněna i předními odborníky, a která svou komplexností nemá v Evropě obdoby, přichází spisovatel a specialista na psovité šelmy Jaroslav Monte Kvasnica s další „vlčí“ knihou, jež nese příznačný název – Jantarové oči. Výpravná publikace s unikátními fotografiemi Filipa Chludila a ilustracemi Ludvíka Kunce vychází opět v nakladatelství Vojtěcha Smidka Élysion. Kniha je členěna do čtyř částí. V prvé z nich – Vlčí eposy – zavádí autor čtenáře do dávné i nedávné minulosti a líčí fascinující příběhy, v nichž se vlčí historie protkla s historií člověka. Ve druhé části – Hovory s vlkem – se čtenář může „naučit“ vlčímu jazyku; je totiž zasvěcena podrobnému popisu komunikace psovitých šelem. Pro kynologickou obec je velmi cenné srovnání jemných odlišností vlčí komunikace s komunikací jejich domestikovaných pobratimů – psů. Text přináší i řadu praktických „fint“, které kynologům pomohou při výchově jejich čtyřnohých přátel. Třetí část – Beskydští psanci – se věnuje malé a stále ohrožované populaci beskydských vlků na moravsko-slovenském pomezí; historií návratu vzácných šelem v devadesátých letech minulého století i jejich (často svízelnou) současností. Text se zabývá ochranou vlků a je prošpikován autorovými autentickými zážitky, které zažíval na tajných karpatských vlčích stezkách. Závěrečná část – Čerstvá stopa – se zabývá posledními objevy ve vlčím světě. Kniha je doplněna podrobnou komentovanou bibliografií. Publikace Jantarové oči, napsaná bohatým poetickým jazykem, uspokojí nejen milovníky vlků, ale všechny milovníky přírody a posledních svatyní divočiny. 1. vydání. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107712/jantarove-oci-107712.jpg 4.919

Krajina s vlky 3.

Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno, Élysion

Kniha Jantarové oči

KAREL6725
06.07.2019

Moje první kniha od autora , kterou jsem četl. Mohl jsem si nohy ušoupat , abych knihu sehnal, proto díky Elysion za druhé vydání . Moc pěkné povidání o vlcích , o přírodě, o toulání . Vše napsáno krásnou , čtivou formou. Doporučuji , nádherná kniha. Plný počet hvězd. P. S. Doufám , že vyjde druhé vydání knihy Vlci přicházejí s větrem - nemám. Vlci.

pajaroh
30.12.2018

Jantarové oči je třetí kniha, kterou od J.M. Kvasnici čtu, a ráda uznávám, že kvalita neklesá a povídání je stále stejně krásné, hluboké, plné toulání a lásky k vlkům i k modrance karpatské. Nejvíce mě oslovují "mozaiky z deníků"=toulavé zápisky a historické příběhy vlků a psů. Naproti tomu etologie vlčího chování je pro mě taková lekce opakování, ale oceňuji osobní pozorování autora, porovnávání se psy. A když mi den zkazí zbytečně pokácený strom, vyasfaltovaná "lesní pěšina" či řeči místního omezence o oplocení další části krajiny a není pomalu kam před tím utéct, utíkám alespoň k těmto knihám.

Kautokeino
29.07.2016

Jen víc takových knih! Montemu je potřeba vzdát díky! Nejen díky této knize jsem našel a každý den nacházím jinou, novou, bezprostřednější cestu ke zvířatům. Navíc způsob vyprávění a podávání faktů mě zaujal hned od první stránky. Málokterý autor, který se snaží přiblížit nějakou problematiku, fenomén, má nadání věci tak jasně vyložit. Ještě jednou díky!

Lucik38
14.01.2016

Musela jsem si ji přečíst,protože mám staršně ráda vlky.Kniha byla úžasná

lucie6576
18.12.2014

Krásná kniha

Jonny
31.03.2014

Knížka kterou jsem si půjčil omylem (chtel jsem stejnojmenou knížku od V.Kadlecové) byla nakonec fajn. Monte je na jednu stranu obrovský samorost (povšechné odsuzování politiky a civilizace mi pilo krev), ale jednoznačně je to vlčí kapacita a dost nového i překvapivého jsem se dozvěděl.
Minimálně část "hovory s vlkem" bych doporučil všem majitelům psů.

simonit
02.01.2014

dostala jsem tuhle knížku k Vánocům a opravdu mě nadchnula!!:)

Alee
09.12.2013

Krásné čtení pro milovníky vlků a přírody, naučíte se o vlcích spoustu užitečného a zavede vás do míst, kde jste ještě určitě nebyli.