Jonny Jonny komentáře u knih

Dračice Dračice Jan Hlávka

Milá kniha. Nevím co vyzdvihnout dřív, zda vývoj, kterým prošel vztah hlavních postav, nebo vývoj, kterým prošly postavy samotné.
Díky tomu se spousta mých odhadů nenaplnila, z čehož mám vždycky radost.

28.12.2019 5 z 5

Když psi pláčou Když psi pláčou Markus Zusak

Lehké, oddechové a rychlé čtení. Úryvky, kde psal Cameron "slova" jsem ze slušnosti četl, ale rozhodně bych se bez nich obešel.

20.12.2019 3 z 5

101 věcí, které jsem se naučil na architektuře 101 věcí, které jsem se naučil na architektuře Matthew Frederick

Nelituju, že jsem si knihu půjčil a věnoval ji nějaký čas. Nejsem sice architekt (a s největší pravděpodobností ani nebudu), ale i tak jsem si z knihy odnesl cenné tipy a postřehy.
"Bodové" pojetí knížky - na každé dvojstránce jedna informace (Občas věta, občas myšlenka rozvinutá skoro na celou stránku) přispívá čtivosti, ale zároveň spousta myšlenek vyšumí do pár hodin. (A třeba jen proto, že konkrétní "věc" nebyla dobře popsaná.)

25.11.2019 3 z 5

Smečka rváčů Smečka rváčů Markus Zusak

Za mě jednoznačně lepší než první díl. Tady příběh někam směřuje a místy je i napínavý. Je to oddechovka, ale když člověk chce, tak si najde i podněty pro zamyšlení.

08.11.2019 4 z 5

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

Čtivá oddechovka, nic víc, nic míň.

01.11.2019 3 z 5

Rukověť urbanismu Rukověť urbanismu Jan Jehlík

U téhle knihy oceňuji provedení. Je krásná.
Kniha je tvořena zejména definicemi/popisem prvků. Pro mě byla těžko vstřebatelná, těžko jsem vnímal autorovi myšlenky. Nejpřínosnější mi přišel Gebrianův doslov.

01.11.2019 2 z 5

Ekonomie měst Ekonomie měst Jane Jacobs

Kniha popisuje teorii jak vznikl (vzniká) obchod, řemesla, produkty a jejich export a rozvoj a na to navázaný vznik a rozšiřování měst. Nejvíc mě bavil popis fiktivního města Nového Obsidiánu.
Konec knihy je poměrně pesimistický, ale podle všeho odpovídá skutečnosti.

10.10.2019 4 z 5

Obec a sídlo. O krajině, urbanismu a architektuře Obec a sídlo. O krajině, urbanismu a architektuře Jan Jehlík

Chtěl jsem, coby laik, nahlédnout do světa urbanismu. Nu... tahle kniha nebyla správná volba. Přišlo mi, že autor spíš komentuje, než že by něco vysvětloval.

01.10.2019 2 z 5

Milarepa Milarepa Eduard Tomáš

Už nevím, kde jsem tip na příběh Milarepy dostal, knížku jsem si ale z knihovny půjčil, pak jsem ji otevřel a váhal, zda je to kniha, kterou zvládnu ocenit.
Ve čtení jsem pokračoval, ale s předsevzetím, že se budu snažit vnímat poselství příběhu (a nebudu se trápit nepravděpodobností některých popisovaných jevů).

Jsem rád že jsem si knihu přečetl, dost možná díky stravitelné formě. Ale nijak zásadně mě neuchvátila, natož abych měl tendenci ji doporučovat dál.

16.08.2019 3 z 5

Válka umění Válka umění Steven Pressfield

Knihu jsem rozečetl a odložil. Pár smysluplných myšlenek tam bude, ale ta přehršel autorových domněnek, ze kterých vyvozuje pravidla mě odradila.

09.08.2019 2 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Až na toho Fratella (jak zmiňuje pami) dobrý. Resp serie si drží svoji kvalitu.

17.06.2019 4 z 5

Punkové podnikání - Proti všem pravidlům Punkové podnikání - Proti všem pravidlům James Watt

Tihle kluci z Brewdog jsou teda punkeři. Vaření piva a podnikání podle všeho dost rozumí, jen si nejsem jistý, že by měli psát knihy.
Kniha na mě působí hlavně jako marketingový nástroj, který by měl ještě víc proslavit pivovar...
- Objem knihy je nahnaný spoustou citací (takřka na každé druhé stránce).
- Rady a tipy se často opakují.
- Kniha si obrovsky protiřečí. (Často se dočtete, že máte být punkeři, nehledět na pravidla a zvyklosti a jít do věcí po hlavě. A vzápětí vám doporučují ať nasloucháte lidem a uděláte si průzkum...)
- Celkově je kniha spíš motivační, než že by chtěla s něčím poradit.

29.04.2019 2 z 5

Od nuly k jedničce Od nuly k jedničce Peter Thiel

Chválím, že ta kniha není zbytečně natáhnutá (ač by rozhodně mohla být kratší).
Jedna možná i dvě dobré myšlenky tam jsou. Místy to vypadá, že autor knihu napsal, aby se v ní mohl chválit. (možná právem, ale stejně...)

28.03.2019 2 z 5

Stoner Stoner John Williams

Kniha která dokáže být napínavá i přesto, že se v ní nic vyloženě akčního neděje. V průběhu čtení jsem často cítil smutek a beznaděj (většinou spojenou s hlavním hrdinou, než se sebou samým).

15.01.2019 4 z 5

Travel Jobs – 135 způsobů, jak si vydělávat na cestách Travel Jobs – 135 způsobů, jak si vydělávat na cestách Matouš Vinš

Nenadchne, neurazí. Pokud chcete podrobnější názor, tak se mrkněte na recenzi: http://postrehy.honzakacer.cz/travel-jobs-prace-na-cestach/

22.11.2018 2 z 5

Reverz Reverz Sergej Lukjaněnko

Příjemné oddechové čtení. Klasický Lukjaněnko... možná... možná až zbytečně tuctový. Těším se, až někdy napíše něco z pohledu ženy :-).

Příběh mi přišel trochu nedokončený. Ale podle všeho je pohraničí uzavřená dulogie.

30.10.2018 3 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Svět který Hirka navštívila tentokrát byl nový. Nový svět, jiná kultura, jiné vnímání vztahů. To se mi moc líbilo.
Ve druhé třetině mi přišel děj už docela únavný. Pak se najednou vše změnilo a věci se daly do pohybu. A najednou... je konec celé trilogie. Jo, tohle čtení byl hezky strávený čas.

24.09.2018 4 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Po dlouhé době kniha z které jsem doopravdy nadšený. Nemám výhrad. Kniha má 568 stran, ale i tak mi přišla krátká ;-).
Snad jen... Hirka nemusela být zrzka, nevím proč, ale přijde mi to zbytečně kýčové.

15.08.2018 5 z 5

7 měkkých dovedností, které vás posunou kupředu 7 měkkých dovedností, které vás posunou kupředu Emma-Sue Prince

Na rychlé prolistování je kniha dobrá, ale pro detailní čtení je tam až moc výplně a málo obsahu.

28.05.2018 3 z 5

Historie světa v 10 1/2 kapitolách Historie světa v 10 1/2 kapitolách Julian Barnes

Ze začátku jsem byl nadšený, ale kapitoly v druhé polovině mi přišly slabší. Hezké bylo jak na sebe některé příběhy navazovaly, resp. spíš jen dělaly vtipné narážky.

08.05.2018 3 z 5