JIVaJaH JIVaJaH komentáře u knih

Dobrodružství ve velehorách Dobrodružství ve velehorách Bear Grylls (p)

Prima kniha pro kluky i děvčata s dobrodružnou a zvídavou povahou.

24.01.2021 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Až do strany cca 100 nuda. Nic, žádný děj. Další strany už zajímavější, ale nejsem nadšená. Nejpůsobivější okamžiky jsou vlastně až ke konci příběhu.Stručný popis na obálce knihy působil daleko dobrodružněji.

06.01.2021 3 z 5

Rodinné klubko Rodinné klubko Táňa Keleová-Vasilková

Tato spisovatelka je sázka na jistotu.Kniha, jejíž děj je lehce uvěřitelný.Navíc spousta čtenářů musí téměř vždy najít podobnost s hrdiny knihy ve své rodině, u blízkých známých.

26.12.2020 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Kniha o smutné události, která tedy chytne za srdce. Poutavá je od začátku do konce. Na napětí přidává i to, že čtenář čeká, co bude spojovacím bodem dvou příběhů...jednoho z roku 1942 a druhého ze současnosti.

06.11.2020 5 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Začátek mě překvapil, díky němu jsem byla přesvědčená, že mě kniha bude bavit. Postupně mě ale nadšení opouštělo. Lidé ve vesničce pro mě byli ti nejzajímavější.

28.09.2020 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Kerstin Signe Danielsson

V první stovce stránek jsem knihu hltala. Později se mi děj zdál zmatený, zbytečně komplikovaný a protahovaný.

22.08.2020 3 z 5

Velká chyba Velká chyba Maria Adolfsson

Příjemná kniha se zajímavým dějem. Tušila jsem asi, kde se tak objeví pachatel, ale přesně jsem nevěděla až k samotnému rozuzlení. Za mě ano a zkusím i druhou knihu, až se k ní dostanu.

30.07.2020 5 z 5

Věčný striptýz Věčný striptýz Milena Holcová

Autorka mě zatím žádnou knihou nezklamala. Výborné. Nechodím si k ní pro jazykovědné bádání, akademické úvahy...hledám tu vůni jiných krajů, nasávám nálady hlavních postav a křehkost bytí. Bude v doporučených.

21.07.2020 5 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Autorka zase nezklamala, kniha se mi líbila. V krátkém období mého čtení druhá kniha, kde se prolíná děj z druhé světové války a současnost. V obou knihách silně minulost ovlivňuje nejen samotné účastníky 2.sv.války, ale i jejich potomky..

10.07.2020 5 z 5

Přežít nebo zemřít: Manuál pro přežití ve zlých časech Přežít nebo zemřít: Manuál pro přežití ve zlých časech Aleš Přichystal

"Lepší, než proklínat tmu, je zapálit svíčku."Moc hezký citát na začátku knihy. Jinak je kniha protkána spoustou rozumných a přínosných rad. Po probuzení bych ji dala přečíst každému.
Nemohu se ztotožnit s předchozími nepěknými komentáři a myslím, že to není tím, že bych byla žena čtenářka.

14.06.2020 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Zase jedna moc zajímavá kniha, o věcech, které se ve skutečnosti děly. Hlavní hrdinka mi byla sympatická a ve všem jsem ji držela pěsti. Bylo mi líto jejího dobrého úmyslu s ne vždy dobrým koncem.

22.05.2020 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Jedna z nejpoutavějších knih, které jsem kdy četla. Tolik krásy, empatie, něžnosti v knize, která vypovídá o nejhorších věcech v dějinách lidstva, zlobě, nelidskosti. Vyprávění Bena mě přímo přikovalo a nepustilo, dokud nebylo dočteno.Hezky je i protkán příběh z válečného období s příběhem Benovy advokátky Catherine.Doporučuji!

17.05.2020 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Knihy od V. Hanišové jsou pro mě duševní jízdou! Opět dívka, která se snaží srovnat s událostí, která ji zasáhla v dětském věku. Doporučuji!

13.05.2020 5 z 5

Riskantní rozhovor Riskantní rozhovor Milena Holcová

Moc dobré četní, ostatně jako vždy u této autorky. Mezigenerační neshody ale nejen ty. ....

26.04.2020 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Zajímala mě kniha po dlouhém čase znovushlédnutí filmu. Nadchla jsem se jím. První část téměř věrně kopírovala příběh filmu. Zklamaná jsem byla novým jménem Dětské císařovny...ve filmu daleko hezčí. Jinak stejně, ne -li víc kouzelný příběh.
Chybou na kráse pro mě byla ale druhá polovina knihy, kdy se Bastian dostal do příběhu...pohádková krása byla tatam...není to škoda? Právě jsem si říkala, jak je krásné, že něco zůstalo tak milé v drastickém světě H.Pottera a jeho několika dílů...

19.04.2020 4 z 5

Putování skřítka Všudybýlka Putování skřítka Všudybýlka Radomír Socha

Laskavé moudré čtení. Nadšený byl syn i já. Cítím hodně podobnou lásku k přírodě, jak je tomu u našeho "starého známého" skřítka Medovníčka od jiného autora. Více takových knih!

14.04.2020 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Čtu komentáře a jsem jiného názoru. Za mě tato kniha ne. Mám ráda knihy s dějovou linkou. Tato snová mi nesedla.Nápad, jak se vzdálit od reálu ve vězení tohoto typu, dobrý.

08.04.2020 3 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Zase výborná kniha! Hlavní téma...pouta a řekla bych únik před nimi. Příběhy, myšlenky čtyř osob a jejich pohled na vzniklé situace. Doporučuji.

02.04.2020 5 z 5

Houbové království Houbové království Radomír Socha

Kniha, která je napsaná vědeckým pracovníkem. Krásná pohádková knížka...nápad, láska k přírodě, poučení, laskavost, podpora fantazie....vše, co dětská kniha má mít. Doporučuji nejen milovníkům hub.

27.03.2020 5 z 5