Jitty82 Jitty82 komentáře u knih

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Celá kniha byla naprosto famózní a úžasná. Konec byl jedním slovem neuvěřitelný. Nakonec bylo všechno jinak, než jsem si myslela. Ještě teď přemýšlím nad tím, jak to měla Jodi Picoultová všechno do detailu promyšlené. Pokud Vás alespoň trochu zajímá život zvířat, kouzlo Afriky, vyšetřování či život po smrti, určitě sáhněte po Času odejít. Zaručuji, že Vás nezklame.

11.11.2015 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Síla této knihy je právě v její normálnosti a uvěřitelnosti, která dává dohromady se zajímavým příběhem opravdu zajímavý mix, který si získá nejednoho čtenáře. A přestože jsou hrdiny tohoto románu ženy, které řeší především ženské problémy, rozhodně se nejedná o knihu, které by se zástupci silnějšího pohlaví měli vyhnout. A ačkoliv se i v tomto příběhu najdou slabší, či hlušší místa, to především ve druhé třetině knihy, kdy se nic moc důležitého neděje, jako celek však působí opravdu perfektně.

11.11.2015 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Moc pěkný příběh, kdo od autorky četl Tajemství letního odpoledne, zklamaný nebude.

20.10.2015 5 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Kniha je temná, napínavá, ale také svižná a děj jakoby sám plynul. Oproti druhému dílu se zde opět rozjíždí milostná stránka a více nežli duchů zde najdeme magii. Jistě, duchové vyřazeni nebudou, ale autorka do knihy přimíchala hodně magie - černé. Kvalitní kniha, která zanechá silný zážitek.

Království Království Amanda Stevens

První díl nasadil laťku zajímavě vysoko a Království se jí hrdě drží. Jedná se o výjimečně čtivou knihu, která svým čtenářům nedá spát. A to nejen pro řadu mrazivě děsivých scén.
Předchozí román neměl daleko k ryze detektivnímu thrilleru s trochou paranormální tématiky. Království se od prvního dílu v řadě věcí liší. Autorka jde mnohem více do hloubky a tentokrát se soustředí výhradně na dějovou linii okolo hlavní hrdinky. Čtenářům se tak dostane odpovědí na všechny otázky ohledně Ameliina původu a schopností.

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Knihu s tolika zvraty v ději jsem snad ještě nečetla. Autorka vede čtenáře svým směrem aniž by si to uvědomovali a když už si myslí, že ví, jak to všechno bylo, ukáže se, že to celé bylo pouze autorčino pohrávání si se čtenářovou myslí a objeví se tolik nepředvídatelných zvratů, že čtenáři nezbude než zhltnout zbytek knihy na jeden nádech s otevřenou pusou, jako tomu bylo v mém případě. Knihu jsem přečetla za dva dny, podle mě nejlepší počin Gillian Flynnové. Zajímavý je pro mě též autorčin styl psaní. Jak jsem po přečtení knihy Flynnové zjistila, psaní z pohledu více osob je pro ni typické. Čtenáři tím umožňuje vcítit se do všech postav, nejen do té ústřední, natolik dokonalé, že dokáže pochopit a akceptovat jednání všech postav. Za mě obrovské plus.

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Velice zajímavý, skvěle zpracovaný a dosti nevšední příběh, který člověka chytne a nepustí.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jodi Picoultová uvažovala, co by se stalo, kdyby o mnoho desetiletí později někdo požádal vnučku židovské vězenkyně o odpuštění. S touto premisou napsala tento román, který je založen na jednom z nejohavnějších zločinů proti lidskosti ve světových dějinách.

Děj je dobře a pečlivě promyšlený, zpracovaný, plynulým tempem se rozkrývají osudy a charaktery hlavních postav. Autorka proto udělala rozsáhlý výzkum, včetně rozhovorů s různými přeživšími holocaustu.

Příběh mě opravdu hluboce zasáhl. Někdy jsem musela knihu odložit, jelikož všechny ty hrůzy mě velmi zarmoutily.

Kniha je o síle ducha, o touze po odpuštění a o tom, že největší jizvy nemáme na těle, ale na duši.

05.03.2015 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Kniha je fantastická! Přečtenou jsem ji měla za dva dny. Jak jsem začala číst, nemohla jsem přestat. Napínavá je od začátku do konce. V nejbližší době si objednám pokračování.

28.12.2013 5 z 5