Jitka822 Jitka822 komentáře u knih

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Tak toto jsem po dlouhé době vdechla za pár dní. Dobře občas vulgární, ale super čtivé, napínavé, milé, živé...fakt povedené. Co tam má autorka dál?????

06.01.2021 5 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Tak toto daruji prvnímu kdo si bude chtít vyzvednout (Praha 10)...toto nechci mít v knihovně. Autor je psychopat a výživá se v popisování násilí. První knihu jsem od něj četla " Chlapec, který rozdával sny"... Ok to jsem ještě zkousla a nakonec ok, ale na toto žaludek nemám. Konec, smitec, zvracim.

27.04.2020

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Z počátku drsný příběh. New York na počátku 20.stoleti viděn z té horší části. Psáno čtivě, napínavě, poutavě a trefně. Ani chvilku jsem neměla pocit "prázdných, vycpávkovych" vět. Ale bohužel nemůžu dát všechny hvězdy, je to román.....

03.04.2020 4 z 5

Po první větě jsem řekla, že tohle opravdu číst nemůžu. Nespisovná a vulgární čeština. Ale s další a další stránkou jsem si uvědomovala, že lehce pubertální výlevy jsou tak skvěle napsány, že chci číst dál a dál. Velmi čtivě (ne napínavě), ale příjemně popsaný život letušky v Dubaji. Je to jedna z mála knih, u kterých jsem četla závěr včetně poděkování:)

08.08.2019 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Nesnáším krimi kvůli barvitému popisu týrání a strachu. U této jsem si na začátku říkala, že je to děs, ale nakonec super!

14.01.2019 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Je pravdou, že název mě zmátl a očekávané "veselí" bylo "pouhým" příběhem. Ve své podstatě na mě příběh působil smutně. Přesto jsem se u knihy i zasmála a celkový dojem je dobrý.

02.01.2019 3 z 5

Skřítkové - Pohádky ze stříbrných hlubin Skřítkové - Pohádky ze stříbrných hlubin Bohumil Schweigstill

Opravdu pohádkové čtení ve stylu Dařbujána a Pandrholy. Ideální jít na mikulášskou prohlídku do příbramských dolů a následně číst tuto knížku. Synovi je šest a moc se mu líbí. A mě taky. Nevýhodou je, že se nedá téměř sehnat!

16.12.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Dobrý. Víc nic, nic míň.

18.04.2022 3 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Tak toto jak kdyby psal někdo jiný, kdo se snaží napodobit první vydařenou knihu. Plácání se na místě. Část knihy jsem dala, protože jsem stále čekala na dějový spád. Ten však nepřišel. Nedocetla jsem to, což se mi stalo jen s Jméno růže, kde byla půlka v latině. Pardon, ale fakt nemůžu ani doporučit.

15.01.2022 2 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Atmosféra Islandu super. Ale vztahová linka čitelná až do konce. Chápu to u románů bývá. Četlo se to velmi příjemně!

01.01.2021 3 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Klasika. Ideální pohádka pro děti (starší).

18.01.2020 3 z 5

Dívka a noc Dívka a noc Guillaume Musso

První kniha od autora. Psané kostrbatě a strhující děj je "nacpaný" v malé části knihy a téměř až na konci. Rozuzlení se mi zdá překombinované...jak kouzelník co tahá barevné králíky z klobouku.

05.01.2020 3 z 5

Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka Hana Parkánová-Whitton

Příjemná kniha o sžití s Anglií a anglickými zvyky. Není to kniha, která má strhující děj, ale pro pohodové čtení po večerech je sympatická.

03.01.2020 3 z 5

Kingston? Přece nalevo od Oxfordu Kingston? Přece nalevo od Oxfordu Hana Parkánová-Whitton

První kapitola mě vzala dech a nadchla. Dále to bylo "jen" příjemné čtení o životě a soužití v malé vesničce blízko Oxfordu. Není to napínavý trhák, ale příjemně se to čte!

07.12.2019 3 z 5