Jiruka Kareru Jiruka Kareru komentáře u knih

Království kostí Království kostí James Rollins (p)

Další díl skvělé série. Tento díl je dle mého gusta trochu slabší. Chápu autorovu inspiraci v nedávné pandemii, ale přijde mi, že v knize je až moc ekologie (možná se dá říct, že až přehnaně). Každopádně kniha má skvělé zakončení, díky kterému se těším na další díl.

10.06.2023 4 z 5

Plukovník a rebelova dcera Plukovník a rebelova dcera David Návara

Tohle je typ knihy, kterou jsem potřeboval. Hlavní hrdina, ze starého světa, kde čest byla důležitou vlastností. Autorovu tvorbu (zejména ohledně modelů) sleduji delší dobu. Na tuto knihu jsem se velice těšil.

06.06.2023 5 z 5

Otrávený pohár, Smrt mučednice Otrávený pohár, Smrt mučednice Vlastimil Vondruška

Již šestý díl této úžasné série mám za sebou. Musím souhlasit z většinou ostatních hodnotících, že první povídka byla famózní. Bohužel ta druhá byla opravdu slabá a až nudná. Těším se na další díl.

30.05.2023 4 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Skvělé pokračování této série. V knize probíhá spousta akce, což není vůbec na škodu. Už se těším až vezmu do ruky pokračování.

25.05.2023 5 z 5

Pokračování diplomacie Pokračování diplomacie Jan Kotouč

Tato kniha je žánru, ke kterému jsem byl vždycky skeptický v knižní podobě. Můžu ale říct, že v této knize se to zlomilo. Pochopitelně, je to první díl série a jedna z prvotin tohoto autora. Já jej znám z jiných sérii a vím a těším se, že časem se bude kvalita zvyšovat.

23.05.2023 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Skvělý román. Že začátku se trochu táhl, ale cca od půlky už byl svižnější a akčnější. Přesně podle mého gusta.

16.05.2023 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Po této knize jsem sáhl kvůli Čtenářské výzvě. Po přečtení nemám slov. Tato kniha dokáže člověku otevřít oči ještě víc. Občas vzdycháme nad malichernostmi a jinde přitom lidi nemají co jíst či nesmí svobodně jet jen do jiného města. Kniha dokáže člověka donutit přemýšlet nad tím, že by se měl radovat z toho, co má. Jsem rád, že jsem se narodil v zemi, kde se mám dobře.

09.05.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek. Klenot literatury a dle mého i povinná četba!

05.05.2023 5 z 5

Párkrát jsem byl dotazován, jestli je nějaká kniha, kterou můžu doporučit. Po přečtení této, můžu, spíš musím říct, že tato je v mojí top 5.
Jsem veliký fanda seriálu Případy 1. oddělení. Velice rád jsem tuto knihu přečetl, novinář a spisovatel Martin Moravec vyzpovídal spoluautora scénáře k tomu seriálu a hlavně člena pražské Mordparty. Prvních pár stránek bylo pro silné povahy, ale pak se kniha četla lépe. Člověk pochopí, jak je práce PČR důležitá.
Velice rád jsem si propojoval vyprávění pana Mareše s některými díly Případů.
Super knížka. Doporučuji.

02.05.2023 5 z 5

Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Vlastimil Vondruška

Opět skvělá část. Líbily se mi obě povídky. Oceňuji zejména, že v druhé povídce se děj přesune jinam, než je Habsburská monarchie. Jako příznivci detektivního žánru se mi líbila zapeklitost a zamotanost dění v Londýně.

29.04.2023 5 z 5

Spojenci českých zemí Spojenci českých zemí Jan Kotouč

Tento díl jsem četl téměř bez dechu. Skvěle napsaná. Velice zajímavý, napínavý a dynamický děj. Velice oceňuji dodatky. Nemůžu se dočkat, až vezmu do ruky pokračování.

25.04.2023 5 z 5

Bušidó: Cesta samuraje Bušidó: Cesta samuraje Taira Šigesuke

Krásná ukázka hodnot doby minulé. Hodnoty a kodexy samurajů jsou mi v životě inspirací. Troufnu si říct, že po přečtení této knihy se v mém životě něco změní.

24.04.2023 5 z 5

Rukopis Karla Velikého Rukopis Karla Velikého Steve Berry

Tímto čtvrtým dílem se pro mě Steve Berry stal klasikou. Kniha naprosto famózní. Sice prvních pár kapitol to vázlo, pak se ale rozjela akce a už nezastavila. Knihu jsem měl přečtenou během tří dní. Nyní jsem si jist, že SB a jeho Cotton budou na mém seznamu napořád. Těším se na další díl.

21.04.2023 5 z 5

František Josef I. František Josef I. Karl Vocelka

Velice doporučuji. Autoři jsou skvělými odborníky. Životopis se na Františka Josefa dívá ne jen jako na politika/panovníka, ale také jako na člověka, na syna, manžela, otce, dědečka...

20.04.2023 5 z 5

Hra žlutých loutek Hra žlutých loutek Jan Mašata

Tato kniha bylo mé první setkání s tímto autorem. Zaujala mě svým názvem a nelituji, že jsem ji četl. Zajímavý děj, lehce tajemný, protkaný akcí. Za sebe musím dát plný počet hvězdiček.

15.04.2023 5 z 5

Invictus Invictus Simon Scarrow

Tento díl mě donutil přemýšlet nad dějem. Hlavně nad událostmi týkající se Catonovy manželky. Díl byl citelně slabší. Za sebe ale dávám čtyři hvězdy, jelikož samotný děj v Hispánii byl zajímavě napsán.

18.04.2022 5 z 5

Páni ze Sovince Páni ze Sovince Karel Müller

Velmi zajímavá kniha. První kniha věnovaná pouze Pánům ze Sovince.

09.06.2021 5 z 5