jirka9453 jirka9453 komentáře u knih

Titanic 1909-12 Titanic 1909-12 David F. Hutchings

Fenomenálně zpracovaný technický průvodce asi nejslavnější lodi světa. Mnoho faktů i fotografií, na technického průvodce až nečekaně perfektní čtivost.

18.05.2020 5 z 5

Titanic Titanic Miloš Hubáček

Příběh této asi nejslavnější lodi zná snad každý. Osudové momenty té dubnové noci, ale i stavbu lodi, historie plavby - a mnohem víc - najdete v této knize, troufám si říct jedné z nejlepších k tématu, kterou u nás najdete.

18.05.2020 5 z 5

Pálí vás věčné otázky lidské existence? Hledáte cestu? Jděte si pro ni!

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Finále ságy ze dvou pohledů je fajn nápad a bavilo mě. Je jasné, že stopáž filmu (ani dvou v tomto případě) nedává tolik prostoru, kolik ho dá kniha - prostor knihy vše dovysvětluje a dobře uzavírá. Stálo za to :)

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Trojka mi přijde vyspělejší, věcnější a téma i vážnější - ale nelze než souhlasit, že milostné přetahovačky těch tři jsou místy napřestlamu :-D

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Druhý díl opět drží standart série, i když před koncem jsem měl hluché místo, které jsem musel překonat, abych dočetl - a nelituji toho.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Filmy zná každý - já ale začal knihou a takovou čtvrtku jsem zhltnul cestou v autobuse z práce. Líbí :)

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Roztomilá dětská knížka, kterou bych zařadil mezi povinné kousky pro děti, které chtějí číst něco pěkného a samy.

My My Elle Kennedy

Pokračování knížky On ve stejné vlně, stejně fajn postavy, roztomilost - jop, bavil jsem se :) a že tam jsou kluci zakoukaní do sebe až po uši a sex a tak...? A co? Dělají to všichni :)

Šmoulové Šmoulové neznámý - neuveden

Šmoulózní! Šmoulovatě šmoulózní!

Návrat opeřeného hada Návrat opeřeného hada Vladimír Hulpach

Měl jsem tuhle knížku jako malý - a dodnes si pamatuju nádherné ilustrace i napínavé, zvláštní a poetické příběhy v ní. Určitě nebudu váhat a doporučuji!

Mateřídouška vlasti naší milé Mateřídouška vlasti naší milé Karel Jaromír Erben

Nádherný soubor klenotů české slovesnosti a literatury.

Čaroprávnost / Mort Čaroprávnost / Mort Terry Pratchett

Druhá dvojkniha, PAN autor a vysoká škola fantasy. Veliká díla velikána.

Broučci Broučci Jan Karafiát

Jedna z nejkrásnějších knih mého dětství, ta, kterou si musíte pořídit a mít v každé knihovně a v každém věku. Kouzelný příběh s koncem, který Vás zasáhne, ale plný všeho, co byste od knížky pro děti chtěli. Skvost české literatury.

Přátelé Zeleného údolí Přátelé Zeleného údolí Jaroslav Müller

Před shlédnutím seriálu, který tehdy jako na potvoru nikde nevysílali, jsem četl - a jedním dechem - skvělou knížku s postavami, které mě nadchly, vtáhly do děje a nepustily - a seriál tomu dodal korunu. Moje klukovská knížka, kterou mám navždycky zarytou v paměti - a jsem rád, že tam je :-)

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Návrat do Eragonova světa je milá věc - už proto, že prostě má ten svět co nabídnout. Díky za něj. Sdílím ale výtku k tomu, že práce překladatele by se mohla alespoň trochu opřít o původní hlavní knihy - některé věci už zmíněné mě donutily syknout nelibostí. Ale kdoví, jak by vypadal můj překlad, to je taky pravda.

Každopádně milá ozvěna Odkazu, navíc s číslem I v názvu, takže se můžeme těšit na další - juchej - ale už aby tu byla plnohodnotná kniha číslo pět.

17.05.2020 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Finále série bylo opravdu fajn. Poznat se dalo, že autor opravdu do detailu promyslel celý svět, a tak mi nakonec přestalo vadit i to natažení z původní trilogie. Pořád jsou místa, která bych v knize asi i vynechal, ale když je tam autor chtěl mít... :-)
Je dobře, že dostali šanci všichni, aby ukázali svoje motivy a vnitřní já, setkání s Galbatorixem je bravurní, i uzavření rozpravy pomalým stylem je fajn - a jsem zvědav, co najdeme v páté knize, na které by autor snad měl pracovat.

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Brisingr mě opět ušetřil pomalého startu nebo i odložení četby, která přišla s Eldestem. Příběh se rozvíjí, má napínavé i kouzelné momenty a je důstojným nástupcem v sérii. Eragon dostává více prostoru po duševní rovině a je znát, že autor se už i na toto téma zaměřuje. Fajn fantasy, která stojí za oprašování v polici, abyste si jí opět měli chuť vytáhnout.

Eldest Eldest Christopher Paolini

Jak tady čtu komentáře ostatních, jsem rád, že s Eldestem jsem ze začátku neměl tak obtížný start jen já - i když Eragon mě toho ušetřil. Dal jsem se do něj několikrát a až při asi třetím pokusu přišel zlom - a zhruba od třetiny se mi konečně vrátil ten fajn pocit z Eragona. Ani nevím, čím to bylo. Ale rozhodně knížku řadím k těm, co si v knihovně nechávám na "zase si přečtu". Třeba už to tentokrát pofičí do startu...

Eragon Eragon Christopher Paolini

Už poněkolikáté přečtená kniha, kterou jsem prostě chtěl a musel mít - a právem. Napínavý i úsměvný příběh s krásnou myšlenkou, mohutný svět, který Vás obklopí a nezapomenete na něj - a hrdinové, kterým musíte držet palce, ač byste jim některým za jejich hloupou tvrdohlavost někdy nejradši řízli. :-))