Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvícení

Žít v přítomném okamžiku je podle Eckharta Tolleho pravá cesta ke štěstí. Nemá smysl trápit se minulostí a vynakládat úsilí vzhledem k budoucnu, když opravdový život se odehrává právě nyní a pouze teď s ním můžete něco udělat. Tato slavná kniha promlouvá od svého vzniku k milionům čtenářů, kteří v ní nachází vnitřní mír a souznění se sebou samými....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/322921/moc-pritomneho-okamziku-flG-322921.jpg 4.3335
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Pragma

The Power of Now (1997)

Kniha Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvícení

An-na

Vynikajúca kniha, pri ktorej sa zastaví čas. Knihu som zhltla za 2 dni. Príjemne sa číta, rýchlo a plne som sa vedela zahĺbiť do textu. Prináša novú perspektívu na život aj myslenie, prináša uvedomenie si množstvá vecí ktoré sú bežnému človeku nevšimnuteľné. Dokážete sa vďaka nej povzniesť nad ktoroukoľvek situáciou ktorou si prechádzate. Určite knihu neberiem definitívne ako pravdu pravdúcu, ale jej myšlienky dokážu zalahodiť srdcu aj duši. Určité jej myšlienky dokážu váš život naplniť optimizmom. Stanete sa čo i len na chvíľu skutočne prítomným a ak sa podľa nej riadite viete odhaliť množstvo skrytých vecí. Beriem ju ako skvelé nápomocnú, či už sa jej obsahom chcete riadiť a inšpirovať alebo len sa naučiť vidieť novou perspektívou. Osobne ma ani chvíľu nenudila, jednotlivé témy na ktorých autor poukazoval hlavnú ideu príjemne splývali, nikde som nezažila nejaký tvrdý sek ktorý by absolútne rozdeloval kapitoly od seba, autor skutočne veľmi príjemne opisuje a jasne vysvetľuje prečo a ako fungujú určité veci v živote, prečo sa dostávame do určitých situácií a pod. Dáva nám množstvo rád a cvičení ktoré si môžte okamžite vyskúšať, čo mi príde veľmi zábavné. Jediná jej nevýhoda je v tom, že mi samotná kniha miestami prišla až príliš sebecká ba až manipulatívna, nie som si istá či to je mojím nesprávnym interpretovaním jednotlivých úsekov alebo len mojím pocitom. Osobne si z knihy neberiem všetko doslovne, no niektoré jej pasáže ma dokážu zabaviť keď si ich skúšam na vlastnej koži a aj ich využívam v bežnom živote. Dĺžka knihy je dostačujúca, viac ani menej by som sa o tejto téme ani dozvedieť nechcela.

InExTrEmO

Stokrát čtená a po každé jiná. Pro mě kniha knih.

mira.fora

Perfektna kniha, doporucujem kazdemu kdo ma nejaku fobiu, strach, depky alebo sa chce len posunut v zivote dalej.

jezo31

Nikdy som nečítal ezoterické či duchovné knihy na osobnostný rozvoj. Je to prvá kniha podobného zamerania, ktorú som čítal. Prečítal som ju za necelý deň, čítala sa mi ľahko i keď bolo potrebné sa pre mňa istým spôsobom zo začiatku “naladiť” na autorove výrazy a uvedomiť si čo tým vlastne myslel. Pri jej čítaní a uvažovaní o myšlienkach v nej som sa niekedy cítil ako Venom, no v konečnom dôsledku mali všetky myšlienky logiku a zapadali do seba. Autor v úvode tejto knihy prezentoval, že nenapísal nič, čo by sme už nevedeli a nemali v sebe, akurát nám možno pripomenul, čo si máme uvedomiť a ako to nájsť a čo má v živote skutočný zmysel a význam.

petrucha86

Pár nových myšlenek, ale většinou opakování toho samého již jinde řečeného znovu a znovu.

romana4049

Četla jsem jí dvakrát zasebou. Konečně jsem našla životní směr. Děkuji Eckharte.

Mimir

Esenciálne posolstvo knihy môžeme čiastočne vystihnúť vetou zo strany 25: "Myseľ vytvára posadnutosť budúcnosťou ako únik z neuspokojujúcej prítomnosti." Precítiť bázeň a chvenie pri pohľade na jasnú nočnú oblohu alebo pri tečúcom potoku na lesnej bystrine...to je schopnosť naplno uchopiť bytie okamihu a tak sa aspoň na malú, blahodárnu chvíľu vymaniť z reťazí času a súčasne si plnohodnotne uvedomiť seba. Kniha teda má čo ponúknuť a môže obohatiť hlavne v boji proti stresu, či pomôcť si osvojiť relaxačnú techniku. Avšak, Tolle v mnohom preháňa, prípadne slepo zjednodušuje, nie, všetky Vaše problémy nie sú dôsledkom "zlej" mysle, ktorá má na Vás manipulatívny dosah a takisto nie je exekutívnym či výsostne kardinálnym činiteľom Vašej mentálnej existencie. Záverom teda tri hviezdičky, pekný priemer, obohacujúce , inšpiratívne, ale...zdravý nadhľad. Pravdou však ostáva, že precítiť prítomnosť okamihu je výzvou pre hektickejšie a hektickejšie zajtrajšky.

JessieKKI

Jak autor hned na začátku zmíníl, tahle kniha není o jeho příběhu, není to on v pozici učitele a my čtenáři v pozici žáka. Tahle kniha je o něčem jiném. Je o nás a má nám pouze připomenout to, co už víme, ale kdysi dávno jsme zapomněli. Na začátku mi to přišlo zvláštní, protože jak můžu vědět něco, co v hlavě jednoduše nemám. Postupně jak jsem se však dostávala do nitra knihy a k jádru zprávy, kterou se nám snažil pan Tolle předat jsem si uvědomila, že jsem neustále dělala chybu. Děláme ji všichni a je to bohužel paradoxně v dnešní době přirozené. Na začátku jsem se totiž snažila význam pochopit. Po přečtení knihy jsem se to teprve snažila pocítit.
Místy mi sice přišlo, že je mysl až moc kritizována a podceňována, ale je pravda, že je to pouze výsledek toho, že je ona mysl pořád v nás a snaží se nás skrytě ovládat. Klíčové je tedy najít mír, rovnováhu a klid v každém přítomném okamžiku, což je krásná zpráva, kterou stojí za to šířit dál.
Neřekla bych však, že je tahle kniha pro všechny, respektive, že všichni jsou připraveni si něco takového přečíst. Obsah této knihy je totiž bohužel nezpochybnitelný a skutečně pravdivý. Nechce po vás, aby jste s jeho názory souhlasili. Jak už jsem psala, autor není v pozici učitele. Kniha složí k připomenutí toho co už víme, ale rozhodně se ji nesnažte pochopit racionální myslí. Pokud se cítíte být připravení a ochotní toto poddstoupit smělě do toho. Každý so koneckonců z téhle knihy odnese to, co chce...