jirka9453 jirka9453 komentáře u knih

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Souhlasím s komentářem Romana pode mnou, ten konec jsem si taky představoval jiný, bylo mi na konci až smutno že už je to hlavní za mnou a dopadlo to jinak než jsem si přál. Poslední kousky knihy působily alespoň na mě ale i tak, že by se snad mohla konat i dvojka, což bych těm dvěma i přál, protože kluci byli prostě fajn a zajímalo by mě, kam se to celé dostane. Milé a líbivé čtivo. :-)

13.06.2020 4 z 5

Alfa Boss Alfa Boss Alexander Stainforth (p)

No tedy! To byl druhý díl jako vyšitý. Teo s Erikem mě “chytili” už v Bossovi - a Alfa navázala a doplnila to vše ještě dokonaleji. Flashbacky do minulosti knihu zajímavě doplňovaly a tenhle styl vnitřní rozpravy dodal postavám ještě uvěřitelnější charaktery. Teo mi byl blíž ale hlavně proto, že si uvnitř procházel stejnými boji, jako já před časem sám v sobě. Rada zní - vypni hlavu, Teo, a poslouchej srdce!

Pardon za tu dětinskost na závěr, ale... - CHCI TŘETÍ DÍL! - :)

29.05.2020 5 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Tak tedy: Boss se nevyhne srovnání se sérií On (Him). Hlavní téma je stejná linka, prostředí je blíž - jsme v Česku - a to je plus. Co se týká sexu mrzí muži - logicky přítomného v LGBT erotickém románu - tady se mi zdá, že je popis více při zemi, než u Him - ale množství a intenzita za mě akorát - ani málo, ani moc. Postavy mi hodně rychle přirostly, s příběhem a jeho prolínáním s neuzavřenou minulostí obou jsem neměl problém a četlo se mi fajn, ani nemluvě o nečekaném zvratu. Za mě bezva knížka říznutá erotikou. Už se těším na Alfa Bosse.

27.05.2020 4 z 5

Čachtická paní: Krvavý polibek Čachtická paní: Krvavý polibek Martin Jaroš

Jakožto čachticofilovi mi knížka neunikla a těšil jsem se na ní, ale podání, které autor vytvořil, to mi prostě nesedlo. Mix fantazie s pověstí je samozřejmě v pořádku, ale tady mi to přišlo spletené jako vánočka, kterou ovšem nakonec zapomenete v troubě. Nevím, zda to může být i tím, jak vysoké nároky na literaturu o Báthoryové mám nebo že jsem čekal mnohem více ve stylu Nižnánsky. Ale bohužel - nesedlo mi to.

25.05.2020 2 z 5

Továrna na smrt Továrna na smrt Erich Kulka

Tak tohle je kniha. Dá Vám zabrat. Syrovější a otevřenější informace o Osvětimi si troufám tvrdit nedostanete ani od průvodců přímo na místě. Tolik odvahy, tohle vše tak natvrdo vysypat světu, vybojovat si místo na světě zpět z pozice bezcenného kusu bezejmenného otroka... nedá se číst najednou. Musel jsem jí číst po etapách.

Tuhle knihu by si měli přečíst všichni neo-nacisté, dnešní znuděná generace i ti, kdo se snaží holocaust zlehčovat nebo popírat. Je smutné a neuvěřitelné, co máme my, lidé, ve vlastních dějinách.
Už nikdy více žádnou událost, o které by podobná kniha musela vzniknout. Neuznat hodnotu této knihy znamená znevážit památku všech, komu koncentráky vzaly život.

22.05.2020 5 z 5

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

Kouzelný příběh, který postupně přechází ze vzpomínek na venkovské dětství na vážnější témata - nevyhneme se ani setkání se smrtí - a o to víc čtenář k příběhu přilne. Krásná kniha.

22.05.2020 5 z 5

Drákula Nesmrtelný Drákula Nesmrtelný Dacre Stoker

Ech... začátek knížky, když jsem jí měl v ruce, zněl slibně... ale tohle za mě bohužel opravdu ne. Za mě to je spíše vývar na jménech z celosvětově známe literární klasiky. A proč do toho nemrsknout ještě Báthoryovou... mě kniha nadchla... ale nadšeni vyprchalo už po pár stranách - a to je u díla s tak silným motivem a potenciálem opravdu zlé.

20.05.2020 2 z 5

Tajemné příběhy Čtyřlístku: 1997 Tajemné příběhy Čtyřlístku: 1997 Ljuba Štíplová

Tohle už se bez slzičky v oku neobešlo - v tomto svazku začínají ty příběhy, které už jsem si sbíral já sám. Nostalgie ve velkém stylu, za pět hvězd!

20.05.2020 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Další klasika, kterou mám v knihovně už roky. Literární zpracování pověsti o sadistické hradní paní podle pana Nižnanského odstartovalo můj zájem o život skutečné hraběnky Báthory. Jde o román, který vám zježí vlasy na hlavě i přivodí chvíle soucitu s hrdiny. Neváhejte a chňapněte po ní!

19.05.2020 5 z 5

Syrové a otevřené výpovědi a vzpomínky těch, koho se Černobyl dotknul a otočil jejich život naruby. Nejde o lehké čtení a nechá ve vás otisk na hodně dlouho, ale přečtěte si, stojí i za tyhle pocity.

19.05.2020 4 z 5

Černobyl 01:23:40 Černobyl 01:23:40 Andrew Leatherbarrow

Velmi čtivě a šikovně napsána, dá tato knížka všechny podstatné informace nadšencům i těm, kdo chtějí černobylskou tragédii pochopit technicky. Přijde mi jako dobrá alternativa je knížce od Serhie Plokhiho, kde jsem se místy mezi jmény a stranickými funkcemi měl problém zorientovat.

19.05.2020 4 z 5

Vlad – poslední zpověď: Příběh skutečného Drákuly Vlad – poslední zpověď: Příběh skutečného Drákuly C. C. Humphreys

Úžasně a čtivě napsaný historický román s dějem, který Vás chytne a nepustí od začátku do konce. Chytré využití více vypravěčů i sonda do osobnosti a traumat Vlada za mě knize přineslo všech pět hvězd.

Dějiny stalagu v Českém Těšíně Dějiny stalagu v Českém Těšíně František Mainuš

Knížka o nacistickém táboře na úžení Českého Těšína. Mnozí o něm nejspíš ani nevěděli a přesto jeho historie určitě nesmí upadnout v zapomnění. Dozvíte se mnohé, přečtěte si.

Dracula Dracula Bram Stoker

Nesmrtelná klasika hororového žánru. Jméno Draculy zná každý, knihu by si měl přečíst také každý. Doporučuji číst v zimě večer, u lampičky pod peřinou - to je echt atmosféra!

Mumie se vrací Mumie se vrací Max Allan Collins

I já se přidávám k chvalozpěvu - knížka udržela laťku filmu i atmosféru prvního dílu - bavil jsem se a knížku mám v seznamu oddechovek :)

Mumie Mumie Max Allan Collins

Film je notoricky známý a mě v mé vlně zájmu o Egypt nesmělo minout ani knižní zpracování. Autorsky výborně zvládnutý přepis filmu do knihy a fajn oddechový kus... jen možná trošičku víc rozvinutý děj by knížku ještě vylepšil.

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Opravdu velmi, velmi obsáhlá kniha o životě lékaře z Egypta doby faraonů. Je to echt dávka čtení, souhlasím ale s tím, že děj JE místy rozvleklý a čtení umí dát zabrat. Kousněte se a čtěte dál. Stojí to za to!

Objevování starého Egypta Objevování starého Egypta Miroslav Verner

Úžasně zajímavá a čtivá kniha plná fotografií i faktů o neuvěřitelně precizní dřině českých egyptologů. Perfektní formát a výborná čtivost. Před našimi odborníky v Egyptě smekám.

O lékaři Pingovi O lékaři Pingovi Bohumil Říha

Zajímavě napsaná knížka z mého dětství, která mi utkvěla v paměti. Držel jsem tehdy pěsti snad i na nohách, aby všechno dopadlo dobře.

19.05.2020 5 z 5

Čuk a Gek Čuk a Gek Arkadij Gajdar (p)

Roztomilá, útlá a v dětském věku napínavá knížka, kterou jsem četl několikrát dokola. Pamatuju si, že mě bavila, takže jsem jí sem musel přidat :)

19.05.2020 3 z 5