Dějiny stalagu v Českém Těšíně

Dějiny stalagu v Českém Těšíně https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306561/bmid_dejiny-stalagu-v-ceskem-tesine-xO3-306561.jpg 5 4 3

Na jaře 1941 vznikl na území Českého Těšína kmenový zajatecký tábor jenž nesl označení Stalag VIII D Teschen... Regionální historicko-metodická pomůcka

rumund
13.10.2022 4 z 5

Tenká, ale velice zajímavá knížka zajateckém táboře (Stalagu) v Českém Těšíne. Bydlím od tohoto místa docela blízko, ale tohle jsem vůbec nevěděl. Cenné informace, jsem o tomto místě získal.

jirka9453
19.05.2020 5 z 5

Knížka o nacistickém táboře na úžení Českého Těšína. Mnozí o něm nejspíš ani nevěděli a přesto jeho historie určitě nesmí upadnout v zapomnění. Dozvíte se mnohé, přečtěte si.

historikola
26.01.2018 5 z 5

Děj knížky pojednává o stalagu (nacistické koncentrační a pracovní tábory) na území Českého Těšína a okolí ( jak CZ tak PL). Příběh vypráví jak a kde byli vězni ubytováni a kde pracovali. Na území okupovaném němci byli vězni těchto národností: rusové, angličané, italové,jugoslávci,francouzi,belgičané,poláci. Věznů bylo okolo 60 tisíc.
V knížce je i vyjmenováno několik zaměstnavatelů vězňů (říšské dráhy nebo kameno uhelné doly). Vězni pracovali v těchto odvětví: zemědělství, dřevařské závody, říšské dráhy, průmysl - válečný i neválečný, kameno uhelné doly.
Najdete tam také tabulku příjmů potravy podle národnosti. Je tu hodně informací a jsem rád, že jsem tuto knížku sehnal. Ukazuje co tu německá nadvláda udělala s lidmi a s myslí člověka.
Rozhodně tato knížka patří do všech knihoven jak domů tak do škol i organizací.

František Mainuš
česká, 1925 - 1991
1974  60%Totálně nasazeni (1939-1945)
1970  40%Totální nasazení
1979  95%Dějiny stalagu v Českém Těšíně