Jirikk Online Jirikk komentáře u knih

Klub osamělých srdcí Klub osamělých srdcí Martin Bezouška

Tak to mne bavilo číst

09.01.2021 4 z 5

Bojíš se, Margito? Bojíš se, Margito? Ivona Březinová

Slovenské hory, , bydlení na salaši, cestování vlakem. Tento díl byl velmi příjemný... Zajímavá je ta dějová linka mezi Petroušem a Marikou...

05.01.2021 4 z 5

Báro, nebreč! Báro, nebreč! Ivona Březinová

Totalní nuda, teměř se tam nic neděje. Pokud tenhle díl ze série přeskočite, o nic jste nepřisli..

29.12.2020 2 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

U tehle knihy jsem tušil že bude zajima a čtivá. Hlavni hrdinka mne velmi bavila a prostredi maleho městečka a do toho trochu tajemna a trochu detektivky...
Ten pribeh je obyčejný ale originalně vymyšlen
A uzasna obalka..

27.12.2020 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Pokud vás kniha nechytla, nebo nad ní váháte, zkuste zvolit audioknihu. Herečka Vanda Hybnerova ktera knihu čte vás vtáhne do děje. Aspon u mne to fungovalo.

27.12.2020 3 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Skvěle namluvená audiokniha hercem Jaroslavem Pleslem. Výborný poslech o tom jak autor knihy začal být na začátku 90 let kastelánem

21.12.2020

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Ne moc optimistická kniha o jednom roku devatenáctileté Marty, která má jít na vysokou školu a náhle otěhotnění. Kniha je psaná jako deník.. Je skvělé že v knize byly jednoduché kresby, které skvěle doplnovaly deníkové záznamy.

Poustevník Poustevník Michael Finkel

Žil sam pres čtvrtstoletí, přesto na dosah lidí. Ačkoliv to není klasický příběh někoho utekl do divočiny, určitě stojí zapřečtení, uz proto že je vse podle skutečnosti.

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Asi mne porad nepřestane bavit číst o mladých lidech a číst o dospívání, navíc tady se ten příběh odehrával v malostranských uličkách, současné Prahy, které běžně procházím. Navíc Liv bavilo fotografovaní a to mne bavilo jestě víc..
Každopadně zajimavě vymyslený trochu tajemný příběh který se snoubí s realitou dnešního živo

Lapači prachu Lapači prachu Lucie Faulerová

Docela slozitá, naročná kniha, hlavní hrdinku nebudete mít rádi. Ale mne takovy knihy baví čist

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Další pripad trochu trhlé učitelky Josefíny. Jesefína řeší jak vraždy tak chlapi. Tentokrát v knize bude figurovat její syn a je kamarád Vincent

Smrt přišla z východu Smrt přišla z východu Jan Duda

Skvěle napsaná kniha která vystihuje konec 60 let čtivou formou tří kamarádu. Je zde skvěle vykreslen srpen 68 a 69 i všední tehdejší život, uvolnování režimu a pak nasledná normalizace.. Dobře je vykresleno jak se mladí lidé tehdy bavily at pozitivně nebo negativně...

Ze života single ženy Ze života single ženy Henriikka Rönkkönen

Jo tohle byla spravna oddechovka, vtipna i chvilema velmi vážná.. Bavilo mne to

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

Ani druhy díl nebyl zklamaní, je skvělý že se příběh odehrává zasněžené Prašině .. Ale asi by knize slušeli aspon tři hrdinové jako v prvním díle. Opět skvělé ilustrace

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Další příběhy samotářu a samotářek tentokrát z celých čech.. V knize mne zaujaly fotografie ale audiokniha je lepší..

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Kniha byla skvěla, tedy pokud pominete ty ruzné odbočky v příběhu, které tam byly zbytečný a dlouhavý.. Líbilo se mi, že autor opravdu popsal jak vztahy fungují , jak se rozpadají a jak to holky dělají vše složité..
Velmi doporučuji i audioknihu..

21.12.2020 4 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Kniha o životě jakým opravdu byl navíc v šedivých 70 a 80 let. Oboum hrdinkám budete držet palce

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Vyborný strhující syrový čtení o baletu, dospívání. Líbil se mi styl psaní a taky mi to pripomnělo tu Prahu z 90 let, kterou jsem zažil jen o par let starší než autorka knihy

V Tichu V Tichu Alžběta Bublanová

Kniha o hrdince která chtela byt co nejdriv dospělá aby pak zjistila že to není uplně ono a že ji už jen čeká protloukaní životem
Spisovatelka je dcerou byvaleho ministra vnitra.

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Dobrá detektivka českeho autora ze života středoskolaku s nečekaným rozuzlením a vysvětelním