jiri4861 jiri4861 komentáře u knih

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Super zážitek, posloucháno jako audiokniha. Hezky zpracované, zaujal mě nejvíc asi pohled na Bibli jako na milostný dopis, není Bibli tedy jako dopis třeba analyzovat. Tato myšlenka má hloubku.

06.10.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Jedná se o sbírku sedmi rozhovorů. Velice autentické a poutavé. Líbilo se mi to asi víc než Mezi dvěma Kimy, tím, že to bylo více autentické, první kniha byla více teoretická.

02.10.2021 5 z 5

Totální rauš. Drogy ve třetí říši Totální rauš. Drogy ve třetí říši Norman Ohler

Nejvíc mě "pobavilo" to, že voják psal domů o pervitin, jako by šlo o běžnou věc. Dále si pamatuju i výrok: "Chtěl jsem po vás, abyste nespali 48 hodin. Vy jste to vydrželi 17 dní."

01.10.2021 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Trošku jsem byl překvapen, že se z Ciri vyklubala čarodějnice. Lépe řečeno, učí se na ni. Těším se na další díl.

01.10.2021 4 z 5

Zajímavé čtení, oceňuji autorku, že do této země jela dobrovolně.

30.09.2021 5 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Za mě super a oceňuji i vysvětlivky na koncích kapitol. Lékařů a pečovatelů bychom si měli vážit především.

22.09.2021 4 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Posloucháno jako audiokniha, drželo mě to napjatého, ale konec až příliš satanistický.

22.09.2021 3 z 5

Vrásky jedné rusovlásky Vrásky jedné rusovlásky Ella Mrkvičková

(SPOILER) Letmý náhled do života sužovaného schizofrenií. Palec nahoru za nápad a odvahu. Doporučuji všem. Autorka je moje kamarádka a jsme zhruba stejně staří. Sám to v životě nemám jednoduché a mám i psychické problémy. Stěžejní je pro mě i sdělení na samém konci, že v tom nikdy nejsme sami.

22.09.2021 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Z tématu se dalo vytěžit víc, nevím, moc mě to nenadchlo a do čtení jsem se hlavně ke konci musel chvílemi nutit. Nápad zajímavý, ale částečně nad ním zůstává rozum stát.

16.08.2021 odpad!

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Přečteno jedním dechem, spoustu zajímavých myšlenek. Doporučuji všem.

23.06.2021 5 z 5

Bohyně: Tajné životy Marilyn Monroe Bohyně: Tajné životy Marilyn Monroe Anthony Summers

Poslouchání jako audiokniha, poutavé vyprávění, škoda mladého života...

14.06.2021 4 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Za mě nejlepší ze série co jsem zatím četl a moc se mi líbí i obálka knihy.

05.06.2021 5 z 5

Na dosah ruky Na dosah ruky Václav Erben

Posloucháno jako audiokniha na Českém rozhlasu.

25.05.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Opět super.

23.05.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Za mě super. Ze začátku děj připomínal film Dukla 61, můj dědeček pracoval jako horník v Ostravě, proto jsem se do příběhu rychle vžil.

22.05.2021 5 z 5

Divoké karty I Divoké karty I George R. R. Martin

Jak již píše kolega pode mnou, zdlouhavé čtení. Spousta dějových linek, což je u Martina typické. Trochu mě zamrzelo, že se skoro až vytratila dějová linka s Croydem.

08.05.2021 3 z 5

Deník Deník Anne Frank

Tahle kniha ve mně zanechala velkou stopu.

08.05.2021 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Čekal jsem asi něco trochu jiného, asi jsem čekal od knihy trochu víc. Také mi trvalo zvyknout si na styl, jakým byla psána.

12.04.2021 3 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Knihu jsem přečetl jedním dechem. Příběh mě chytil hned od začátku, dokonce jsem v pasáži kdy Viktorie našla zápisky své matky, dostal úzkost. Hlavní postava trpí depresemi, stejně jako já, proto mi kniha hodně sedla.

27.02.2021 5 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Moc nadčasová kniha a stále aktuální.

05.09.2020 5 z 5