jinbr jinbr komentáře u knih

Dezerty a cukroví Dezerty a cukroví Mary Berry

Kuchařku mám již také spoustu let, několik receptů jsem vyzkoušela. Jen mi u některých přišlo, že množství není buď správně, nebo není popsán správný postup. Například jsem nikdy nezvládla lanýžový krém u čokoládového lanýžového dortu.

24.06.2019 4 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Pokračování příběhu. Opět stejná vtipná konverzace, zajímavé vedlejší či doprovodné zápletky. Tahle série mě opravdu baví.

09.03.2021 5 z 5

Dáma měla oranžový klobouk Dáma měla oranžový klobouk William Irish (p)

Děláme nové podlahy, tak jsem musela vyklidit celou knihovnu... a při té příležitosti mně prošla rukama i tato kniha. Určitě jsem ji četla již před lety - ale už jsem se nepamatovala, jak to bylo. Tak jsem ji přečetla znovu. Myslím, že je to velmi hezky napsaný příběh, s kultivovaným a přitom přitažlivým způsobem popisu a vyprávění příběhu. Užila jsem si ji, doporučuji. Asi takhle projedu víc knih, co mám v knihovně :-). Dobře vystavěné a napínavé až do konce.

09.03.2021 5 z 5

Vyvolená dáma Vyvolená dáma Stephanie Laurens (p)

Příběh jako takový byl fajn, byla tam i taková slušná detektivní zápletka. Milé čtení, na volné chvíle super. Jediné co mě vadí, je někdy zdlouhavé popisování pocitů.

19.01.2021 4 z 5

Svéhlavá nevěsta Svéhlavá nevěsta Stephanie Laurens (p)

Líbí se mi sebevědomé ženy a pak ještě víc sebevědomí muži, kteří sebevědomí a inteligenci svých žen ocení a neztratí svoji sebejistotu.

05.12.2020 5 z 5

Obejmi mě Obejmi mě Maya Banks

ježíši ne, ne, ne... tak strašně rozvláčně napsané, to už na mě bylo moc. Kniha mohla být klidně o třetinu kratší, stále se tam opakovaly ty samé myšlenky, jen se to pořád omílalo kolem dokola. Lezlo to neskutečně na nervy, tedy alespoň mě. Primárně by ten příběh nebyl až tak špatný, ale způsob psaní byl zde naprosto šílený.

08.10.2020 3 z 5

Milenka Černého jestřába Milenka Černého jestřába Jackie Summers

Je to Harlequin.... Ale příběh se mi zdál ke konci až moc přetažený. Prostě 60% příběhu je na poslední 30 stranách

23.09.2020 3 z 5

Zrozená z ohně Zrozená z ohně Nora Roberts

Moc hezký příběh. Často mi ukápla slza. Protože to je trilogie, některé věci jsou odkryté až v posledním díle. Ale ten celkový obrázek jde do hloubky a ukazuje i na trochu zvrácenou stranu rigidní víry.

25.08.2020 5 z 5

Past na dobrodruha Past na dobrodruha Nora Roberts

Jo, tohle bylo super. Často jsem se nasmála. Hezké čtení, oddechové a ne tak přeslazené

31.07.2020 5 z 5

Let v oblacích Let v oblacích R. K. Lilley

Tak tohle ne. Jsem hodně otevřená různým romantickým knihám, ale tohle byl naprosto příšerný způsob vyprávění příběhu. A souhlasím naprosto s tím, že orgasmus na povel je snad ten nejhorší literární nápad.

12.07.2020 odpad!

Mrazivý chlad Mrazivý chlad Sandra Brown

Jj, typicky Sandra. Napínavé, i když jsem se už naučila všímat si drobných poznámek a postřehů, které pak na konci vedly k rozuzlení.

04.07.2020 5 z 5

Vzácná a drahocenná Vzácná a drahocenná Raine Miller

Začátek mě přišel velmi rozvláčný. Tam jsem i přeskakovala, hlavně popisy sexu. Prostřední část měla děj, konec byl hlavně romantický. Kdo by nechtěl, aby její/jeho partner takto o druhém smýšlel? Tohle bych vyučovala už od základky, respekt a úctu v partnerství

01.06.2020 3 z 5

Oči dokořán Oči dokořán Raine Miller

Jednoznačně o více lepší než původní díly. Tady už to začalo mít smysl a hlavně styl psaní se dostal do takové upravenější fáze. Jinak ale stále stojím na tom, že tu jsou mnohem lepší série.

28.05.2020 4 z 5

Všechno, nebo nic Všechno, nebo nic Raine Miller

Tady už to bylo lepší než v prvním díle, nicméně pořád si myslím, že je příběh napsaný tak trochu, no možná, amatérsky? Prostě je to takové nějaké rozhárané.

28.05.2020 4 z 5

Nahá Nahá Raine Miller

No, začátek je takový zvláštní, možná trochu nesourodý. Oproti jiným sériím tohoto typu mi přijde tato kniha slabší. uvidíme v dalších dílech, dám tomu šanci.

28.05.2020 3 z 5

Rytíř mnoha srdcí Rytíř mnoha srdcí Kinley MacGregor (p)

Ani druhý příběh mě nezklamal. Byl zábavný, opět potvrzoval odvahu a rozumnost ženské nátury. I když samozřejmě idea, že ženy stávkovaly ve svých povinnostech vůči svým mužům. Na druhou stranu neustále tvrdím, že kdyby ženy měly větší možnost se podílet na významných rozhodnutích, nebyl by svět tak tvrdě maskulinní. Prostě tam ta ženská síla chybí. Příběh byl milý, vtipný a samozřejmě přeměřeně idealisticky romantický.

24.05.2020 5 z 5

V náruči snů V náruči snů Linda S. Howington

Ano, líbilo se mi to. Sweeny mi bylo moc sympatická, byla to taková krásná křehká duše. Příběh možná nebyl až tak dramatický, ale i tak to bylo pěkné a konec napínavý. Užila jsem si to

24.05.2020 5 z 5

Zrzka se odhaluje Zrzka se odhaluje Alice Clayton

No, děj se už začal více někam vyvíjet, ale pořád tam bylo na můj vkus hodně zdlouhavých popisů sexu. Takže jsem spíše přeskakovala, aby mi zbyla jen ta dějová linka.

10.05.2020 4 z 5

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

No, byla to chvílemi i taková legrace. Jednoznačná zpráva o tom, že druhému se to vždycky dobře radí, ale sám si pak tak docela jistý není, nemluvě o tom, že chování toho druhého čteme jinak, než když bychom to mohli vidět zvenčí. Ale jinak pěkná oddychovka

05.05.2020 4 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Asi zde zhodnotím celou sérii pro ty, kteří uvažují, zda ji začít číst či nikoli. První díl je takový trochu těžkopádnější v rozjezdu, ale posléze se to začíná skládat dohromady a dávat smysl. Také jsem to ze začátku srovnávala s trilogií The man, ale tak úplně se to srovnávat nedá. Přeci jen je to jiný příběh. Zde se rozehrává vztah s dvěma lidmi, kteří mají bolestnou zkušenost ze sexuální zneužívání a musí překonat vnitřní démony, aby byli schopni utvořit funkční a smysluplný vztah. Takže tomuto dílu dávám jen 4*, za ten kostrbatý rozjezd, u dalších dílů už hodnotím děj lépe. Celkově to stojí za to.

05.05.2020 4 z 5