Jill Jill komentáře u knih

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Ta kniha je prostě nádherná. Nemůžu si pomoct. Kniha džunglí s mrtvolkama :)

21.10.2012 5 z 5

Poklad na ostrově Poklad na ostrově Robert Louis Stevenson

Skvělá kniha! Právem ji řadíme ke klasické literatuře. Vlastním dvě vdání této knihy z toho jedno je z roku 1930! Vážně čtivá a hodně záživná kniha:) Jou hou jou hou pirátskej život mám rád;)

V pasti V pasti Meg Cabot

Možná to byla jen výplň, ale sakra dobrá!

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Zvláštní, že zrovna tohle má plných 100% ale nemůžu s tím nesouhlasit, protože přesto, že nečtu dívčí romány ani nic podobného a nikdy mi to nic neříkalo, tohle je moje top 1!

Nemetonburk aneb Zlatá brána Nemetonburk aneb Zlatá brána Renata Štulcová

Tuto sérii neskonale zbožňuju. Mohla bych ji číst pořád dokola. Jedna z nejlepších trilogií co za posledních pár let v naší zemi vznikla. Perfektní, přesto tenhle díl je asi celkově nejslabší...

30.11.-0001 3 z 5

Bohužel jedinná věc, kterou jsem od pana Tolkiena kdy četla. Přesto dokonalost. I přes trochu vleklý začátek prostě pastva pro duši a po stylistické stránce prostě dokonalé.

30.11.-0001 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Skvělá klasika! Moliér byl úžasný dramatik, ale když už si mám vybrat, mám radši díla Carla Goldoniho. Ale stejně Lakomec je úžasný:)

30.11.-0001 4 z 5

Nijura – Dědictví koruny elfů Nijura – Dědictví koruny elfů Jenny-Mai Nuyen

Překrásné, nevím co dodat, moje oblíbená. Na tohle se nedá zapomenout...

Amélie a barevný svět Amélie a barevný svět Petra Neomillnerová

První díl o trochu lepší.

28.12.2013 4 z 5

Pochod dřevěných vojáčků Pochod dřevěných vojáčků Bill Willingham

Výborný, zase o kousek lepší...:)

27.12.2013 4 z 5

Legendy v exilu Legendy v exilu Bill Willingham

Moc hezké po grafické stránce, ale příběhově nic moc.

03.09.2013 3 z 5

Alchymie věčnosti Alchymie věčnosti Avery Williams (p)

Moc příjemná jednohubka. Možná trochu moc stručná, ale pouze v tom smyslu, že kdyby toho bylo mnohem víc, určitě by to nebylo na škodu :)

15.03.2013 4 z 5

Barva srpna / Anna 11. března Barva srpna / Anna 11. března Paloma Pedrero

Četla jsem jen Annu 11.března. Především jsem ale viděla inscenaci ve Slezském divadle v Opavě a musím říct, že byla skvělá ;)

14.03.2013 4 z 5

Amélie a tma Amélie a tma Petra Neomillnerová

Naprostá nádhera. Amélie a tma je skutečně krásná kniha. Příběh, prostředí, postavy, styl vyprávění, to všechno mě uchvátilo, o ilustracích ani nemluvě. Ty jsou dechberoucí a už jen kvůli nim stojí za to po knize sáhnout. Jedna z nejlepších dětským knih, co jsem kdy četla :)

18.01.2013 5 z 5

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Nuda, nuda, nuda....a to ocenění za nejlepší detektivku taky nějak nechápu ;)

17.01.2013 3 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Nakonec trochu zklamání. O knize se hodně mluvilo a to především pozitivně. Bohužel první polovina je nudná, hrdinka není moc sympatická ( alepoň zhruba do poloviny knihy) a prosředí je nedomyšlené, takže nepůsobí dost uvěřitelně. Nicméně věřím, že další díly budou mnohem lepší, protože už konec to nazančuje.

06.01.2013 3 z 5

Pevné pouto Pevné pouto Alice Sebold

Upřímě jedna z nejhůř napsaných knih, které jsem četla;))

24.07.2012 2 z 5

100 věží v oblacích 100 věží v oblacích Jean-Luc Bizien

Tyhle tři knihy 100 věží v oblacích, 100 zážitků v cirkuse a 100 zázraků v údolí, přesto, že zůstávají nehodnocené a neokomentované nás jako děti šíleně bavili. Co si já pamatuji, měli jsme je půjčené hned několikrát. Spíš to však bylo tím, že z podobného žánru nic moc dalšího na výběr nebylo.Takový hodně primitivní gamebook;)

29.11.2011 1 z 5

101 sci-fi filmů, které musíte vidět, než umřete 101 sci-fi filmů, které musíte vidět, než umřete Steven Jay Schneider

Ach, jak neuvěřitelnou radost jsem měla, když s mi podařilo tohle sehnat a postavit na čestné místo mé knihovny. Kniha od autorů "filmů co musíte vidět než umřete" a vážně stojí za to si ji opatřit, pokud jste stejně geek jako já;) Je tam všechno!

30.11.-0001 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Jeden z nejlepších dílů...