JFK117 JFK117 komentáře u knih

Feldenkrais. Dech a hlas Feldenkrais. Dech a hlas Petra Oswaldová

Jsem ráda, že jsem se na seminářích s autorkou poznala osobně, patří k nejdůležitějším lidem v mém životě. Kniha mi pomáhá udržet chuť do cvičení a přiložené CD je třešnička na dortu. Díky Petro a ať se ti daří.

11.06.2019 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Pohádka pro dospělé?Nevím, manžel jel zkontrolovat nové stromky do našeho lesa (loni 2/3 nevydržely letní tropy)

02.06.2019 4 z 5

Jiří Sýkora malíř blovické krajiny Jiří Sýkora malíř blovické krajiny Marie Fenclová

Příjemné čtení a možnost získat informace o regionální osobnosti.

02.06.2019 4 z 5

Běguni Běguni Olga Tokarczuk

Moje cestovní kniha, beru si ji s sebou už skoro deset let a ještě mě neomrzela.

31.05.2019 5 z 5

Toulky po vodě 2. díl: Mlýny na přítocích řeky Úslavy Toulky po vodě 2. díl: Mlýny na přítocích řeky Úslavy Vendula Hnojská

Mám ráda Úslavu, kraj kolem ní. Asi jako autorka, díky které si o téhle líné, ale krásné řece, můžu číst.

31.05.2019 5 z 5

Tzimiskis Tzimiskis Jan Cimický

Nuda, nuda, šeď, šeď. Měla jsem pocit, že vše co už bylo řečeno, se musí několik zopakovat, řešit znova. Nejlépe se mi četla až poslední kapitola. Asi proto jsem tu knihu měla dočíst až do konce.

30.05.2019 1 z 5

Milovanému kraji Milovanému kraji Jiří Simandl

"Kdo si život smutkem krátí,
ten zahořkne, volovatí,
sám sobě si nevěří,
život je mu přítěží."
... V básnické sbírce se odráží nejen láska k rodnému kraji, ale i životní moudro. Knihu jsem dostala jako dárek, počáteční nedůvěra rychle vyprchala. Jsem ráda, že ji mám v knihovně.

30.05.2019 4 z 5

Vánoční stromek Vánoční stromek Jennifer Johnston

Čtu většinou večer nebo v noci, což se mi u téhle knížky nevyplatilo. Není přehnaně sentimentální, přesto se mi usadila v hlavě a měla jsem do rána co řešit. Zemřít podle svého a tam, kde to má člověk rád, je v dnešní době skoro zázrak.

16.05.2019 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Proč knize, která je na slabé 2*dávám 4? Vedla jsem vnitřní dialog a je pro mě důležité, aby se udržela na žebříčku top knih a nezapadla. Ještě je příliš mnoho lidí, kteří o té době neví téměř nic. Tohle čtení zvládne i méně náročný čtenář a možná, že ho přivede k dalším knihám o teroru a moci diktatorů ovlivňovat životy lidí na celé generace. Jsem ráda, že nepatřím k národům s takovým stigmatem.

05.05.2019 4 z 5

Smečka rváčů Smečka rváčů Markus Zusak

Smečka se mi líbila ještě víc než Roky pod psa. Pan Zusak se tím zařadil mezi mé oblíbené současné spisovatele. Nemohu si odpustit krátký citát :"Mám takovou hrůzu ze selhání, že jsem ho v podstatě přijal za svý."

25.04.2019 5 z 5

Tři koťátka tety Mily Tři koťátka tety Mily Mária Lazárová

Přečetli jsme s dětmi, pak ji vzaly děti do školky, tam se také líbila. A teď ji čteme znovu. Líbily se mi krátké kapitoly, před spaním stačila většinou jedna. Zvířátka spolupracují a mají se ráda. A dobře to dopadne!

17.04.2019 4 z 5

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

U mě dobrý, knížka se četla sama. Víckrát už ji asi nedám, ale jsem ráda, že jsem ji potkala.

17.04.2019 4 z 5

Mělo to smysl?! Mělo to smysl?! David Menasche

Nerada knihy odkládám, snažím se jim dát šanci, většinou se najde důvod, proč je číst. V téhle knize jsem nic, co by mě oslovilo, nenašla. Sladkobolné, povrchní.

13.04.2019 1 z 5

Stín někdejšího času Stín někdejšího času Luis Sepúlveda

Slabší než Stařec, který četl milostné romány, přesto stojí za přečtení. Vtipná kniha o zrůdné době. Hvězdičku navíc za Fučíka.

11.04.2019 4 z 5

Vltavěnka Vltavěnka Blanka Kubešová

Překvapivě milé a příjemné čtení. Mohla bych číst vícekrát.

07.04.2019 4 z 5

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Kniha o emancipované ženě, která si šla svojí cestou. Během života pochopila křehký vztah člověka s přírodou. Po přečtení knihy se i já dívám na mechy jinak, než dřív. Díky, Almo.

06.04.2019 5 z 5