ještěrka38 ještěrka38 komentáře u knih

Krycí jméno Studentka Krycí jméno Studentka Milena Štráfeldová

Přečetla jsem po doporučení a za mě určitě dobré téma, jen občas jsem si musela některé věci domýšlet. Ale stojí za přečtení.

29.10.2023 4 z 5

Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky Maria Callasová: Největší pěvkyně své doby a drama její lásky Michelle Marly

Za mě asi prozatím nejslabší kniha z celé řady. Přišlo mi to hrozně ukňourané, takové i nepřehledné.

23.10.2023 3 z 5

Ocejchovaná Ocejchovaná Anna Ekberg

Hodně silný příběh a zároveň šílený.. Ale věřím, že tohle se prostě děje a asi z toho není úniku.. Africké země mají svá pravidla a tam se to jen tak nezmění.. Doporučuji přečíst, ale není to veselé čtení..

17.10.2023 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Za mě hrozně slabé. Vůbec mě kniha nebavila, nebylo tam žádné napětí a odhalení vraha bylo tak nějak neuvěřitelné.. Za mě zklamání a další knihy asi už číst nechci...

09.10.2023 2 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Srdcová záležitost. Nádherný romantický příběh.

30.09.2023 4 z 5

Cizí ložnice Cizí ložnice Katarína Gillerová

Pěkný příběh, odpočinková četba..

29.09.2023 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

No upřímně jsem čekala víc, když se na tuto knihu tak dlouho čekalo. Za mě úplně klasický historický román. Neurazí, ale ani nenadchne.

24.09.2023 3 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Moc hezký příběh.

17.09.2023 4 z 5

Zbav nás od zlého Zbav nás od zlého Věra Fojtová

Jsem na rozpacích. Kniha se četla dobře, ale.. Rozhodně bych netvrdila, že je to detektivka a ten konec mi přišel až moc useknutý.. Vůbec tam ta zápletka s mrtvolou nemusela být a víc rozepsat návrat Martina z vězení.. Takových příběhů teď vychází plno a tento byl čtivý, jen ten konec bylo zklamání.

10.09.2023 4 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Určitě čtivý román z 50.let 20.století, ale na Jizvu to nemá..za mě tomu chybělo tomu napětí.

07.09.2023 3 z 5

Hodinář z Dachau Hodinář z Dachau Carly Schabowski

Další z mnoha příběhů. Některé pasáže jsou tak šílené, že mi bylo fakt špatně od žaludku, ale věřím, že i toto se bohužel dělo.

05.09.2023 4 z 5

Malé ženy (převyprávění) Malé ženy (převyprávění) Marcela Kořínková

Moc pěkný klasický příběh převyprávěný pro děti s krásnými ilustracemi.

05.09.2023 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Vůbec jsem netušila, jak moc zlé to bylo v Rumunsku a co se tam dělo. Tohle by se mělo ve školách číst. Tohle se už nesmí nikdy vrátit. Skvěle napsáno.

28.08.2023 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Určitě je to jedna z těch slabších knížek od Kinga. V podstatě mě závěr hrozně rozesmál.. Já čekala nějaký super závěr a.. Nic.. Povznesení..

24.08.2023 3 z 5

Hanina hvězda Hanina hvězda Miroslav Frindt

Krásně napsáno, leč hrozný, smutný příběh, i když s dobrým koncem. Je mi líto všech lidí, kteří si tímto prošli a mám k nim obrovský respekt a úctu.

23.08.2023 5 z 5

Anatomie rodu Anatomie rodu Simon Mawer

Četla jsem už pár knih tohoto autora a nikdy mě nezklamal, tentokrát velké zklamání. V průběhu četby jsem knihu asi 3x odložila, že ji snad ani nedočtu. Popisování námořních plaveb a bojů není můj šálek kávy. Ve své podstatě mi kniha nic nedala. Je to autorova historie rodiny, ale nic zvláštního, překvapujícího... Mě se kniha nelíbila.

21.08.2023 2 z 5

Frida Kahlo a barvy života Frida Kahlo a barvy života Caroline Bernard

Vůbec jsem netušila, jaký život měla... Moc silný příběh.

14.08.2023 5 z 5

Stará fotografie Stará fotografie Ladislav Vrchovský

Spíše než příběh, který je v knize spíš v pozadí, zaujmou historická fakta té doby.

09.08.2023 4 z 5

Kocovina Kocovina Stanislav Beran

Přečíst se to dalo... Povídky, které jsou propojené, ale žádná sláva to není.

09.08.2023 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Skvělé, napínavé, mělo to spád.. Plus jsou i kratší kapitoly, které nutí číst dál.

26.07.2023 5 z 5