Jessybelle Jessybelle komentáře u knih

Afrodita, příběh taky o koni Afrodita, příběh taky o koni Zbyněk Malinský

Jedna z nej knížek mého dětství, koně už tehdy byli můj osud... Je v ní i poučení ze života. Určitě ji dám přečíst svým dětem.
Však jsem se jí něco nahledala...

04.02.2022 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Jako opět to byla jízda, po minulém díle, který byl skvělý, jsem si říkala, jestli to ještě něco překoná. A je to tu. Ale i tady bylo pár hluchých míst, občas zmiňované zbytečnosti. Pár lidiček mě překvapilo, jak se projevili. Už se těším na další díl.

04.02.2022 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Knize nelze upřít, že je čtivá. Daniel mi byl hned sympatický, ale připadal mi i dost naivní, že si nic nezjistil o místě, kde pracuje... No, do hororu bych to asi úplně nehrnula, na to zas až tak strašidelné nebylo... Ale bavilo mě to.

29.01.2022 4 z 5

Cos to udělal? Cos to udělal? Matthew Farrell

Kniha je čtivá, v podstatě vás nenechá oddechnout, kapitoly jsou krátké. Příběh mě vtáhl, ikdyž místy mi přišel trochu přitažený za vlasy... Pořád se to mele, kdo to jako byl. Konec mě malinko překvapil.

28.01.2022 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Silný příběh, možná o to silnější, že se opírá o skutečnou událost...
Střídají se zde dvě linie, což mnohdy poskytuje berličku, aby byla kniha více čtivá. Tahle to moc nepotřebuje, ačkoli zpočátku mě více upoutal příběh Rill, s Avery se to rozjelo malinko později... Poté už se vám kniha ani nechce odložit.
Ano, dokážu si představit, že se k ní jednou vrátím.

26.01.2022 5 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Za mě je to zatím asi nejlepší díl. Díky němu dokonce uvažuji, že si sérii koupím. Je také lepší číst popořadě, zatím se mi to daří, ikdyž na tento díl jsem čekala tři měsíce. Ale stálo to za to.
Autorka umí mistrně prolnout minulost a přítomnost, v určitých místech se prolínají i jednotlivé díly.
Je to nesmírně čtivé čtení a zajímavé. Už teď se těším na další díl.

24.01.2022 4 z 5

Vendeta Vendeta Lee Child

Nebylo to špatné, některé povídky byly lepší, čtivější než jiné. Ale jako taková nenáročná oddechovka to bylo fajn.
Nejvíc se mi líbilo Čtrnáctý porotce, Tajemství od Seiny, Poslední hlasovací lístek, Nepozoruhodné srdce, Jemný krvavý závoj, Hollywood v mých vzpomínkách.

20.01.2022 4 z 5

Příliš svůdná vdova Příliš svůdná vdova Liz Carlyle

Taková milá romantická jednohubka. Příběh byl zajímavý, předvídatelný, ale fajn. Určitě si dočtu tuto sérii a časem i nějakou další knihu...

17.01.2022 4 z 5

Největší strašpytel a přílet ufounů Největší strašpytel a přílet ufounů Georgia Pritchett

Čteno se synem (8let), knihu si vybral sám v knihovně. Prý Fredy přítel ufounů, až jsme to četli, tak zjistil, že se kniha jmenuje Fredy a přílet ufounů, cha cha.
Jinak kniha je vcelku jednoduchá a svým designem děti stoprocentně upoutá, jednak je tam mnoho ilustrací, jednak se mění velikost písma...
A kdyby v knihovně našel další díl, určitě si ho půjčí. Syn hodnotí pěti hvězdami. Já jsem trochu skoupější. Nicméně každá kniha, která podnítí v dětech lásku ke čtení, je skvělá.

16.01.2022 5 z 5

Dívky, které slyšely plakat moře Dívky, které slyšely plakat moře Elizabeth Blackwell

Příběhy tří žen, které přežily zkázu Titaniku, osudy, které se spojí v záchranném člunu, aby se vzápětí zase rozdělily na dlouhých dvacet let...
Škoda, že je to jen fikce. Nicméně kniha se čte dobře.

16.01.2022 4 z 5

Nikdo není daleko Nikdo není daleko Richard David Bach

Překrásná kniha. Vracím se k ní moc ráda... Čím jsem starší, tím je "pochopitelnější" a krásnější stejně jako Malý princ...

16.01.2022 5 z 5

Zákon lásky Zákon lásky Anne Clinard Barnhill

Tuto dobu v anglické historii mám ráda, už jsem pár knížek přečetla. Toto je pěkný historickoromantický román. Trochu jiný pohled na Annu Boleynovou a královský dvůr prostřednictvím její sestřenice Marge, která mi byla sympatická.

12.01.2022 5 z 5

Každý má motiv Každý má motiv J. D. Robb (p)

Původně jsem s Evou chtěla vstoupit do nového roku, ale protože ji čtu popořadě, tak jsem si na tento díl musela malinko počkat.
No a dojmy, tento díl se mi teda moc líbil. Eva je skvělá policistka, tentokrát to proběhlo jako " v rukavičkách", což je i na Evu výkon nemít ani šrám... Rourke je zamilovaný až po uši. Velmi se mi líbilo, kam se posunula Peabodyova a MacNab. Akorát to vykání to malinko kazí, ale za to autorka nemůže.
Je to prima série, která mě asi neomrzí.

10.01.2022 5 z 5

Strom ztracených vzpomínek Strom ztracených vzpomínek Sahar Delijani

Toto je velice zajímavá kniha, složená z několika různých příběhů, které se prolínají osobami, osudy.
Pohled do občanské války v Iránu, úplně jsem cítila tu hrůzu, beznaděj, semknutí rodin i lidí, ale i naději.
Je to psáno syrově, ale myslím, že tady se hodí vzhledem k tématu knihy.
Myslím, že se tato kniha měla číst.

06.01.2022 5 z 5

Domino Domino Erica Spindler

Jako dobrá kniha, na to, že vyšla v Harlequin. Je to čtivá detektivka, s malým nádechem romantiky. Sice bylo celkem jasné, kdo to bude, nicméně ne vše bylo, jak jsem předpokládala. Takže se budu hledat další autorčiny počiny...

03.01.2022 5 z 5

Pětka na tajemných blatech Pětka na tajemných blatech Enid Blyton

Pokaždé tento návrat do dětství ocením. Je to prima odreagování, zábavné, jako dítě jsem toužila zažít něco podobného.
Teď to čte nejstarší syn, s tím že si celou sérii přečte znovu... Jen kdyby shánění těchto knížek nebylo tak těžké, nicméně se nám to už podařilo, tenhle díl byl poslední co nám chyběl.

01.01.2022 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Tato kniha se mi hodnotí těžko. Emocionálně na mě zapůsobily popisy porodů a utrpení rodiček ve smyslu co se po té děje s jejich dětmi, to je psané bez příkras jak to měla Máma ve zvyku. (Sama mám pět dětí, poslední ještě kojím, asi proto se mě to tak dotýká).
Nicméně střídání pohledů vyprávění a skákání v časových rovinách ( částečně ho chápu jako takové "odlehčení" příběhu) se tady zrovna moc nepovedlo, občas jsem se ztrácela, některé věci se opakovaly.
Určitě stojí za přečtení, ale jsou i lepší, ikdyž s tématem porodů jsem ještě žádnou nečetla. postava Mámy mě zaujala a budu pátrat po informacích o ní.

31.12.2021 3 z 5

Dámě nikdy nelži Dámě nikdy nelži Liz Carlyle

Taková romantická oddechovka, ale nebude patřit mezi knihy, je kterým se budu vracet.

29.12.2021 4 z 5

Záhada pavoučího domu Záhada pavoučího domu Enid Blyton

Čteno se synem. Jako dítě jsem tuto sérii nečetla, nyní to beru jako oddechovku.
A jaké lepší hodnocení si mohu přát než synova slova: " Přečteme si další díl."

26.12.2021 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Díky výzvě jsem po ní konečně sáhla. Krásný román s nádherně vykreslenými postavami i pěkně popsanou krajinou. Děj plynul pomaleji, ale kam chcete u J.A. vlastně spěchat? Já si knihu opravdu užívala, zpomalila a nechala se vtáhnout do předaleké Anglie...

26.12.2021 5 z 5