Jenny055 Jenny055 komentáře u knih

Bola raz jedna trieda (a iné triedy) Bola raz jedna trieda (a iné triedy) Krista Bendová

Nerada čítam básne, tak som si kvôli čitateľskej výzve vybrala knihu, ktorú som čítala v detstve ja, čítala som ju mojim deťom a básničky v nej sú tak úžasné, že mnohé viem naspamäť dodnes. Mám doma vydanie z roku 1961 a ilustrácie sa mi páčia viac ako v novších vydaniach, len tá moja kniha je "akoby som ju krave z papule vytiahla". Ale aj to je dôkaz, že bola často v detských rukách.

29.12.2020 5 z 5

Prípad ľadových rúk / Prípad nepravej starej slečny / Prípad nervózneho spoluvinníka Prípad ľadových rúk / Prípad nepravej starej slečny / Prípad nervózneho spoluvinníka Erle Stanley Gardner

Po tejto knihe som siahla kvôli čitateľskej výzve, lebo už mi zostali len dve knihy a musím to stihnúť do konca roka. Našla som v knižnici túto starinu a Perry Masona som mala vždy rada. Ani tentokrát som nebola sklamaná. Síce bola kniha dosť stará a ťažká s malými písmenkami (som zvyknutá na čítačku), mám rada tento spôsob písania, keď kniha nemá veľa omáčky, opisov a dej formou dialógov plynie rýchlo a má spád.

29.12.2020 5 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Nie. Myslím, že Agathu Christie by som urazila, keby sa mi táto kniha páčila. Tak niečo prekombinované, zápletka umelo naťahovaná do nekonečna, množstvo položených otázok bez odpovedí, o motíve vraždy ani nehovorím. Počúvala som audioknihu. (Dobrý prednes, za to 1*) Vydržala som do konca, lebo som bola zvedavá, čo sa z tej kraviny vyvinie. Ale nemala som to robiť. Strata času.

15.12.2020 1 z 5

Strašná nádhera Strašná nádhera Halina Pawlowská

Počúvala som audioknihu a keďže veľmi nečítam tento druh literatúry, bola som milo prekvapená. Bolo to príjemné, zábavné počúvanie a pretože som už 50+, tak ma kniha aj "nabudila" do nového aktívneho a radostného života plného zážitkov. Len budem musieť chvíľu počkať na ústup "corony".

25.11.2020 4 z 5

Knihu so čítala kvôli čitateľskej výzve a nemôžem povedať, že som sa nebavila. Ale mala som pocit, že tie vtipné hlášky by som chcela s niekým zdieľať ako pri sledovaní filmu a spolu sa zasmiať. Manžel aj moji rovesníci patria do vekovej kategórie, ktorí zažili vojenčinu za socializmu a podľa ich spomienok a zážitkov to tak naozaj bolo. Ale vtedy im to tak zábavné nepripadalo.

21.11.2020 3 z 5

Smrť na Níle Smrť na Níle Agatha Christie

Dobré čítanie ako vždy. Môžem sa o dva roky k tejto knihe vrátiť a vôbec ma nebude nudiť aj keď si budem pamätať vraha. Postupné odhaľovanie zločinu a samozrejme záverečné divadielko Hercula Poirota bude pre mňa vždy zábava.

19.11.2020 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Napriek tomu, že mám celkom rada prípady oddelenia Q, tento sa mi zdal málo uveriteľný. Áno, sociálnej pracovníčke na úrade práce môže preskočiť a môže vraždiť, ale naozaj má schopnosti, aby bez problémov kradla autá, použila zbraň, odvliekla mŕtvolu...no mimoriadne šikovná. A odd. Q mi pripadalo mimoriadne neschopné.

10.11.2020 3 z 5

Trinásť záhad Trinásť záhad Agatha Christie

Niet čo dodať. Kto si obĺúbi Agathu Christie, číta od nej všetko. Len treba začať.

07.11.2020 5 z 5

Případ roztěkané rusovlásky Případ roztěkané rusovlásky Erle Stanley Gardner

Po dlhom čase som opäť siahla po starej knihe a bolo to príjemné čítanie. Začínam si už viac vážiť tie staré klasické detektívky, pri čítaní ktorých si v kľude popíjam čaj a nemusím preskakovať strany plné nechutného násilia a psychopatických vrážd, z ktorých je človeku na vracanie.

07.11.2020 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Moja prvá kniha od Helen Fields a je dobrá. Určite si prečítam aj ďalšiu.

05.11.2020 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Počúvala som ako audioknihu a bola skvelá. Výborne nahovorená (čítal Jakub Saic) a Robert Hunter mi bol veľmi sympatický. Určite si prečítam ďalšiu knihu.

10.09.2020 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Napriek tomu, že som počúvala audioknihu, ktorá bola dobre načítaná, dej sa mi zdal zdĺhavý a skoro som sa unudila k smrti. Stále som čakala, že niečo zaujímavé príde, ale stále to isté. Asi nie som cieľovou skupinou tohto druhu kníh, je to moja chyba, že som po tejto knihe siahla.

26.08.2020 2 z 5

Kde si teraz? Kde si teraz? Mary Higgins Clark

Kniha sa mi páčila, hoci koniec sa mi zdal veľmi rýchly. Mám rada podrobné odhaľovanie vraha, vysvetlenie motívov činu, čo si vždy vychutnávam. To mi tu chýbalo.

21.08.2020 4 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Počúvala som ako audioknihu. Výborná, niet čo dodať.

21.08.2020 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Celkom zaujímavý námet, kniha ma bavila, hoci som sa musela niekedy vracať, aby som sa zorientovala kto, kde, kedy a čo. V polovici som už ale bola vtiahnutá do príbehu a želala som si, aby všetky tie odporné "zrúdy" boli potrestané.

21.08.2020 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Ku knihám A. Christie sa stále vraciam a baví ma to.

29.07.2020 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Opäť jedna dobre napísaná detektívka, opäť neskutočne veľa brutality a krutosti, čím sú severské detektívky povestné. Pristihla som sa, ako držím palce Kimmie, aby jej vyšla pomsta a všetkých svojich zabijáckych narušených priateľov pozabíjala. Bolo mi jej ľúto, napriek tomu, že nebola o nič lepšia ako oni.

25.07.2020 4 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Počúvala som audioknihu a pri audioknihách je pre mňa najdôležitejší interpret. Sériu "Enzo" mám rada a David Matásek číta skvelo.

16.07.2020 5 z 5

Herkulove úlohy Herkulove úlohy Agatha Christie

Počúvala som audioknihu a hoci A. Christie je moja obľúbená autorka, Herkulove úlohy nie. Možno to bolo tým, že to boli len poviedky a nebolo to "to pravé orechové".

05.07.2020 3 z 5

Psychopat Psychopat Keith Ablow

Po dlhšej prestávke som opäť siahla po knihe K. Ablowa a zdala sa mi najlepšia zo série Franka Clevengera. Vadilo mi ale, že okrem týraných detí v ústave, čo považujem za normálne, boli týraní aj všetci ostatní ( vrah, Frank, jeho adoptívny syn). Je obdivuhodné, ako sa také týrané dieťa dokáže vyhrabať z problémov a vyštudovať (štúdium medicíny niečo stojí a aj je dosť náročné) a stať sa vynikajúcim psychiatrom.

30.06.2020 4 z 5