jarynek jarynek komentáře u knih

Grandville Grandville Bryan Talbot

Nedávno jsem četl předmluvu A. Jodorowskeho k Usagi Yojimbo 4. AJ mimo jiné napsal, že nedokázal přijmout žádný komiks, kde vystupovala zvířata a přebírala lidské vlastnosti a že z daného pravidla existuje výjimka, kterou je Usagi. S tímto mohu jen souhlasit. Zároveň bych však tuto výjimku rozšířil minimálně na Blacksada a Grandville.
Poté, co mne velmi příjemně překvapil druhý díl, jsem neváhal a přečetl i první knihu, která se opět vyznačuje skvělou kresbou, alternativní historií, steam punkem, propletencem detektivky s politickým pozadím mířícím do nejvyšších kruhů, noirovým hrdinou. A ono to dohromady skvěle funguje. Jen si nejsem jist, zda tuto knihu mají rádi i ve Francii:). Jediné, co bych knize vytknul je konec, který mi oproti zbytku příběhu přišel méně propracovaný.

01.08.2017 5 z 5

Ryby - Útok z hlubin Ryby - Útok z hlubin Džundži Itó

Přistupoval jsem ke knize trochu skepticky, ale nakonec jsem ji zhltnul velmi rychle a moc mě příběh bavil. Od prvních stránek se děj rychle vyvíjí a ryby jsou odpornější a odpornější. Ve chvíli, kdy se všude začně šířit smrad a nákaza, pak už máte jediné přání, a to aby z moře nikdy nic takového nevystoupilo. překvapivě výborná hororová manga. Dva dodatečné příběhy (především ten druhý) pak jsou třešničkou na chutném rybím dortu.

30.07.2017 5 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Krátká povídka na rychlé přečtení. Kdo má rád draky, tak mu srdce zaplesá. Krásné kresby. Líbilo se i dětem 10 a 12.

15.07.2017 5 z 5

Písečníci (7 povídek) Písečníci (7 povídek) George R. R. Martin

Nedávno jsem četl od autora Písně mrtvých a ta kniha mne bavila mnohem více. V Písečnících mi přijdou povídky více nevyrovnané, u některých je dobrý nápad, který by potřeboval více prostoru, některé jsou vyloženě průměrné. Na druhou stranu byť jen kvůli titulní povídce stojí za to si toto dílo přečíst.

23.06.2017 3 z 5

Domovina Domovina Bill Willingham

Jack nadbytečný a ani s kresbou to u něj nebylo ono, ale zbytek knihy byl výborný. Zatím jeden z nejlepších dílů. Z Modráka se vyklubal skutečný hrdina, císař je někdo, u koho bychom to nečekali a vůbec nedokáži odhadnout, kam bude děj pokračovat.

11.06.2017 5 z 5

Lesy Hrůzovlády Lesy Hrůzovlády Emily Rodda (p)

příjemný začátek dětské fantasy série, karty mezi kladnými a zápornými hrdiny jsou rozdány, tak uvidíme, co nám přinesou další díly

29.05.2017 4 z 5

Samuraj Samuraj Stan Sakai

Delší první příběh nám ukáže začátky Usagiho, jak se stal samurajem a následně roninem. Tomuto příběhu, ale i těm následným kratším, nechybí vtip, odvaha, láska, zrada, ..., prostě koktejl, z něhož autor udělal skvělé čtení, od něhož je obtížné se odtrhnout.

08.05.2017 5 z 5

Trpká období Trpká období Bill Willingham

Patří to zatím k těm slabšém dílům, ale pořád si to udržuje vysoký standard. První část sice možná trochu klišé, ale bavila a v druhé, hlavní, části se nám trochu promíchaly postavy, takže jsem hodně zvědav, jak s kterou postavou budou autorské šachy pokračovat.

23.04.2017 4 z 5

Temné děsy Temné děsy Paul Jenkins

Hlavní příběh mne moc nezaujal - Batman vždy dosatne nakládačku, avšak následně se objeví nějaká další postava či situace, která vše na poslední chvíli zachrání a Batman odejde ze souboje jako vítěz. Autor postavy vytahuje jak kouzelník z klobouku, aby je použil a zahodil, protže už v zástupu čeká další postava. Za zmínku určitě stojí hezká kresba. Jinak nejvíce se mi líbil závěrečný minipříběh Pařáta, který však ke zbytku knihy nemá žádný vztah.

20.04.2017 3 z 5

Elektra: Atentát Elektra: Atentát Frank Miller

tento komiks je zcela ojedinely, neznam zadny jiny, který bych k nemu prirovnal, zpočátku jsem si rikal, co nam te knize všichni mají, ale jde o to, aby sse ctenar dostal alepson castecne naspolecnou vlnu s tvurci a pak je možno ocenit originalitu vypraveni i kresby

29.03.2017 4 z 5

Ronin Ronin Stan Sakai

První setkání s Usagim a rozhodně stálo za to. Skvělá dobrodružství nepostrádající akci, vtip, samurajskou ctnost, intriky, přátelství i nepřátelství. A spousta postav a příběhů, s nimič se určitě ještě setkáme. Už se na to těším.

13.03.2017 5 z 5

Legenda o pistolnici Murphyové Legenda o pistolnici Murphyové Eoin Colfer

Výborná krátká knížka pro děti. Vtip, akce, napětí.

08.03.2017 5 z 5

Legenda o Sally Jones Legenda o Sally Jones Jakob Wegelius

Krásné kresby a hezký příběh odehrávající se v mnoha částech světa. Jak děti poznamenaly po dočtení, ten příběh je celý takový smutný, ale i na takové příběhy si děti musí zvykat. Jediné, co bych vytknul, je určitá zkratkovitost - občas mi to připadalo, jak v Disney knihách, kde je převyprávěný nějaký film a některé události jsou vyřešeny v jedné větě. Každopádně však pro děti skvělá kniha, kterou rychle přečtou.

01.03.2017 4 z 5

Temná věž 1: Zrození pistolníka Temná věž 1: Zrození pistolníka Peter David

Výborný komiks, který skvěle vystihuje atmosféru nezvratného a jednotlivým postavám předurčeného osudu. Hodně se mi líbil styl a jazyk vyprávění. Na kresbu jsem si chvíli zvykal, ale poté, co jsme se ponořil do příběhu mi přišla, že se na tento příběh skvěle hodí. Z knižní podoby mám přečtený zatím jen první díl, který mne úplně nezaujal, ale nyní vím, že i v této četbě budu pokračovat.

08.02.2017 5 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Christophe Arleston

Oddychová četba ze zrcadlového světa, kde není elektřina, vše funguje na jiných principech, eiffelovka je ze dřeva a kamene, po zemi i ve vzduchu se pohybuje spousta nám neznámých tvorů a za nitky tahají veverky. Pobaví i občasné odkazy na reálie z našeho světa.

14.01.2017 4 z 5

Záhada zelené jeskyně Záhada zelené jeskyně Ana Galán

Výborná série knih pro menší děti. Napínavé dobrodružství, pěkné kresby.

03.01.2017 5 z 5

Češi 1952: Jak Gottwald zavraždil Slánského Češi 1952: Jak Gottwald zavraždil Slánského Pavel Kosatík

Česká variace na "Revoluce požírá své děti". Člověku snad ani není líto Slánského, protože i on byl jedním z tvůrců této komunistické mord mašinérie, ale spíše je smutné, jaká doba tady panovala a že pohrobci takových lidí tady u nás mohou nyní spoluvládnout. Ze série Češi snad nejlepší kousek. Jen jsem měl občas problémy s obličeji, kdy jsem si ne vždy byl jist, o kterou postavu se jedná.

08.12.2019 4 z 5

Poslední návštěva Poslední návštěva Jason Aaron

Několik postav mne bavilo (především SheHulk, Ghost Rider, Thor), pár hlášek také pobavilo, ale jinak mne takovéto mlátičky, kdy pár postav je schopno zlikvidovat cokoliv, nebaví. Tentokrát tomu nepomohla ani kresba, která je občas nepřehledná a celkově pro mne nijak zvlášť atraktivní.

27.11.2019 2 z 5

Slepý bankéř Slepý bankéř Steven Moffat

Nečte se to špatně, ale stejně jako v prvním díle zde chybí jakákoliv invence. Opět jde o pouhý doslovný přepis seriálu - vlastně jen výtah ze seriálu, když na 190 stránkách těžko obsáhnout celý seriálový díl, takže dochází i k vypuštění některých sekvencí.

17.09.2019 3 z 5

Vesmírný Usagi Vesmírný Usagi Stan Sakai

Usagi a Hvězdné války - zdánlivě dvě nesourodá témata zakomponovaná do jednoho příběhu fungují lépe než jsem očekával. Oproti klasickému Usagimu je tu menší důraz na samurajský kodex, příběh je více akčnější, intrikami se nešetří a dojde i na souboje ala laserové meče. Klasického Usagiho mám radši, ale ani toto nebylo špatné.

27.02.2019 4 z 5