jarynek jarynek komentáře u knih

Nikdykde (komiks) Nikdykde (komiks) Mike Carey

Předlohu jsem nečetl, ale komiks mne rychle vtáhnul do děje, který jen opět potvrdil Gaimanovu originální fantazii.

27.08.2017 5 z 5

Příběhy Velkých strážců Příběhy Velkých strážců Brandon Mull

Kniha dějově předchází první sérii Spirit animals - v několika krátkých příbězích vypráví, co zapříčinilo válku, rozkol Velkých strážců a smrt některých z nich. Příjemné čtení, ale přece jen jsou příběhy trochu zkratkovité. Větší prostor by tomu svědčil lépe.

25.08.2017 4 z 5

Temná věž 3: Zrada Temná věž 3: Zrada Peter David

První díl byl skvělý, u druhého se trochu ubralo na tempu a dramatičnosti, aby se třetí díl vrátil do kolejí prvního. Ka-tet hrdiny obklopuje zlo ve všech možných podobách a svírá kolem nich smyčku stále úžeji.

24.08.2017 5 z 5

Dobrodružství Jeronýma Moucherota Dobrodružství Jeronýma Moucherota François Boucq

Tak trochu jiný komiks. Zpočátku mne to moc nechytilo, ale po nějaké době jsem se naladil na tu správnou vlnu a pak to byla ta pravá jízda autem po elektrických drátech.
Nakonec se za vší tou absurditou schovává mnohem více než jsem na začátku knihy očekával.

22.08.2017 4 z 5

Bezpečná zóna Goražde Bezpečná zóna Goražde Joe Sacco

Je až neskutečné, co se mohlo dít pár stovek kilometrů od našich hranic. Válka je věc jedna, která je samozřejmě sama o sobě špatně, ale spíše se člověk pozastavuje nad tím, jak se jednalo s civilisty, se zajatci, … Stejně tak je až k neuvěření, jak se k sobě mnohdy chovali lidé, kteří po desetiletí žili vedle sebe na jednom místě.
Nelze od knihy čekat zcela objektivní zprávu, ale určitě vás donutí si zjišťovat další informace o konfliktu, o historii daného území, o roli, jakou v konfliktu sehráli nejen jednotlivé státy bývalé Jugoslávie, ale i další světové státy a mezinárodní společenství.

21.08.2017 5 z 5

Drake Drake Peter McLean

Kniha zaujme již svou obálkou a navnadí na příjemné rychlé čtení, v němž nechybí magie, padlí andělé, démoni a návštěvy z pekla, přičemž každá postava může jednat za jiným účelem, než který je z prvního pohledu zřejmý.

14.08.2017 4 z 5

Spiknutí draka Spiknutí draka Stan Sakai

Dlouhý příběh na celou knihu. Výborný akční příběh samurajské cti. Některé postavy se dostávají do popředí, s některými se musíme rozloučit napořád, s některými dočasně. Otevřený konec jen navnadí na další pokračování. Zatím nejlepší díl UY.

03.08.2017 5 z 5

Cesta poutníka Cesta poutníka Stan Sakai

V případě UY je vysoká kvalita zaručená, jen delší příběhy mám radši než ty kratší. Pobavil i závěrečný příběh o setkání UY s Teenage Mutant Ninja Turtles.

01.08.2017 4 z 5

Grandville Grandville Bryan Talbot

Nedávno jsem četl předmluvu A. Jodorowskeho k Usagi Yojimbo 4. AJ mimo jiné napsal, že nedokázal přijmout žádný komiks, kde vystupovala zvířata a přebírala lidské vlastnosti a že z daného pravidla existuje výjimka, kterou je Usagi. S tímto mohu jen souhlasit. Zároveň bych však tuto výjimku rozšířil minimálně na Blacksada a Grandville.
Poté, co mne velmi příjemně překvapil druhý díl, jsem neváhal a přečetl i první knihu, která se opět vyznačuje skvělou kresbou, alternativní historií, steam punkem, propletencem detektivky s politickým pozadím mířícím do nejvyšších kruhů, noirovým hrdinou. A ono to dohromady skvěle funguje. Jen si nejsem jist, zda tuto knihu mají rádi i ve Francii:). Jediné, co bych knize vytknul je konec, který mi oproti zbytku příběhu přišel méně propracovaný.

01.08.2017 5 z 5

Ryby - Útok z hlubin Ryby - Útok z hlubin Džundži Itó

Přistupoval jsem ke knize trochu skepticky, ale nakonec jsem ji zhltnul velmi rychle a moc mě příběh bavil. Od prvních stránek se děj rychle vyvíjí a ryby jsou odpornější a odpornější. Ve chvíli, kdy se všude začně šířit smrad a nákaza, pak už máte jediné přání, a to aby z moře nikdy nic takového nevystoupilo. překvapivě výborná hororová manga. Dva dodatečné příběhy (především ten druhý) pak jsou třešničkou na chutném rybím dortu.

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Film jsem neviděl, takže nemohu srovnávat, ale kniha byla výborná. Rychle vás vtáhne do děje a nepustí dokud nedočtete. Hutná atmosféra a pocit, že někde blízko vás je něco, co si zrovna nepřejete, aby se k vám přibližovalo. Skvělý a dobře promyšlený příběh.

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Tíživá atmosféra, skvělá kresba, skoro žádná slova. A těch se nenachází ani po konci knihy, spíše hodně zvláštní pocit, kterého se nemůžete dlouho zbavit.

30.07.2017 4 z 5

Poslední boj Poslední boj Masaši Kišimoto

Něco končí, něco začíná .... A můžeme se jen těšit na další pokračování, kde noví záporní hrdinové ukáží svou sílu a kde Naruto a spol ukáží nové techniky:)

Arzach Arzach Mœbius (p)

kresba výborná, ale jinak je to spíše sbírka autorových krátkých hříček a neprovázaných nápadů

30.07.2017 3 z 5

Grandville 2: Mon Amour Grandville 2: Mon Amour Bryan Talbot

První díl jsem nečetl, tak nemohu srovnávat, ale tato kniha mne bavila. Pěkná kresba, zajímavý příběh (sice zápletka odhadnutelná), alternativní historie a výborný hlavní hrdina. Zvířecí podoba jednotlivých postav je skvělá.

16.07.2017 5 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Krátká povídka na rychlé přečtení. Kdo má rád draky, tak mu srdce zaplesá. Krásné kresby. Líbilo se i dětem 10 a 12.

15.07.2017 5 z 5

Arabské noci (a dny) Arabské noci (a dny) Bill Willingham

Tentokrát mne vložený dodatečný příběh bavil mnohem více než hlavní dějová linie. Obálky jednotlivých dílů jsou skvělé.

15.07.2017 4 z 5

Operace Arktida Operace Arktida Eoin Colfer

Moc dobré pokračování, ale přece jen o něco slabší než první díl, jelikož Artemis již není takový geniální padouch jako v prvním díle.

15.07.2017 4 z 5

Hlodání Hlodání Jason Aaron

Do věčných lovišť se odebralo v tomto díle více postav, které utvářely děj, než jsem očekával. Zlý kůň mezi nimi samozřejmě nebyl, ale přesto bych v jeho rudé kůži být nechtěl - v téhle simultánce, kde se nehraje úplně podle pravidel, mu může dát mat kterýkoliv ze soupeřů.

14.07.2017 5 z 5

Úkol pro Mondraga Úkol pro Mondraga Ana Galán

Dobro zvítězilo nad zlem, ale jednoduché to nebylo. Děti kniha udržela v napětí až do konce (stejně jako všechny předešlé díly).

14.07.2017 5 z 5