Jardík50 Jardík50 komentáře u knih

Neděle jako stvořená pro vraždu Neděle jako stvořená pro vraždu Zdena Frýbová

Humor i napětí , zároveň ale i popis společnosti v těchto končinách. Zdenu Frýbovou rád čtu a tahle knížka u mě vede. Dal jsem si jí po deseti letech podruhý.

Madrapur Madrapur Robert Merle

Skvělá psychologická analýza 15 pasažérů letící někam a nikam. Merle je nevšední autor , tuhle knihu doporučuji vřele. Je skoro magická.

Dokud tě nenajdu Dokud tě nenajdu John Irving

Takhle. Je to nekonečný. Přesto jsem ji nakonec dojel celou. Irving popisuje ve svých románech primární erotično a ukazuje , kolik různejch rovin může mít ta kategorie , čemu říkáme vztah. Já bych to sepsal do polovičního formátu. Pak by to bylo o mnoho lepší.

22.10.2018 2 z 5

Polda Polda Zdena Frýbová

MKoc dobrý čtení. Patří k jejím top dílům. Ukazuje na poměry v devadesátých a má to grády.

Na Río de la Plata Na Río de la Plata Karel May

Jakoby taková opravdovější. Spolu s druhým dílem jeden z nejlepších Mayů.

21.09.2019 4 z 5

Zápas s nebem (1. - 3. díl) Zápas s nebem (1. - 3. díl) J. M. Troska (p)

Překrásný a strhující čtení. To , že nechal oživnout skoro všechny planety vůbec nevadí.

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Moc rozvleklé. Erotično , jako vždycky , ale unavující. Já to nakonec před koncem vzdal.

22.10.2018 2 z 5

Kniha o egu Kniha o egu Osho

Pro mě zatím nejlepší OSHO. A tuhle bych doporučil jako povinnou četbu - a skoro všem. Bylo by pak na světě o dost líp.

21.09.2019 5 z 5

Vekslák 3 - A po nás potopa Vekslák 3 - A po nás potopa Pavel Frýbort

Nemůžu říct křivého slova. Opět dobrý.

Berunky Berunky Pavel Frýbort

Frýbort je výbornej detektivkář a tenhle román petří k jeho lepší půlce. Navíc - mě to přijde vysoce realistické.

Smrt Zajdy Munroa Smrt Zajdy Munroa Nick Cave

Možná spíš čtení pro chlapy , než pro ženský. Zajda je prostě erotoman se vším všudy a ženský musej explodovat , když při tom není ani schopnej koupit svýmu dítěti kapky do očí...Na druhou stranu , krásně se to čte a párkrát jsem se zlomil v pase smíchy...i když to o veselých věcech není. dle hesla: sranda musí bejt i když mi věšej dědečka.

Pátá profese Pátá profese David Morrell

Souhlas s Rengersem. Zbytečně zamotaný , ale jinak velmi "jeho".

Hra končí Hra končí David Morrell

Tohle jsou rychlopalby. Člověk se má potíž dostat do spánku do ranních hodin. Z jeho děl jedno z nejlepších.

22.10.2018 5 z 5

Bratrstvo kamene Bratrstvo kamene David Morrell

Trošku slabší je jen třetí díl trilogie Svazek noci a mlhy. Ale ne o moc. Jinak co se autora týče , jedno z nejlepších děl. A komukoli jsem ho půjčil , tak jásal.

22.10.2018 5 z 5

Idol Idol Robert Merle

Fascinující na této knize je to , že je sice psaná ichformou , ale každou kapitolu píše jiná postava. To je jedinečný.

Vyzvědač z Ortry Vyzvědač z Ortry Karel May

Zbytečně zdlouhavý mnohodílný román. Ne , že by se nedal číst , ale taky to v člověku moc nezanechá.

21.09.2019 2 z 5

Trevayne Trevayne Robert Ludlum

Na Ludluma , kterého jinak miluji , velmi nečtivé. Neudržela mou pozornost. První Robertek , kterého jsem nedočetl.

21.09.2019 1 z 5

Domeček na Vesuvu Domeček na Vesuvu Ludmila Vaňková

Coby signalista hodnotím velmi vysoko. Je fakt , že kdo si to přečte možná zatouží pracovat u kolejí , které vedou do světa. Hezký čtení

Rembrandtovo poselství Rembrandtovo poselství Daniel Silva

No - za tři. Autor tady působí rozvlekle a nenutí vás to nejít spát...takovej neakční román na Silvu.

22.10.2018 3 z 5

Tristanova zrada Tristanova zrada Robert Ludlum

Ludlum nikdy nezklame. Ale tohle se mi fakt líbilo , protože se to odehrává v Moskvě za Stalina a doslova to na vás tou chmurnou atmosférou předválečného Svazu pohltí. Když to vezmu za sebe , tak právě díky prostředí jsem tuhle knihu přečetl asi s největším mimonapěťovým zájmem.