Berunky

Berunky https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21424/mid_berunky-ZwS-21424.jpg 4 69 13

Honza Jareš série

Napínavý kriminální román ze současnosti, o jejíž skutečné podobě víme někdy velmi málo. Detektiv Honza Jareš hledá ztracenou dívku Darju a při tom vypátrá, že je utajenou nemanželskou dcerou senátora, jenž je pravděpodobně vydírán skupinou svých "přátel" kolem jedné vytunelované banky. Berunky jsou mladé dívky, které se snadno nechají zlákat pozlátkem velkého světa a většinou na to doplatí. Na konci dobrodružného příběhu Darju za dramatických okolností Jareš osvobodí, ale na ni pak čeká velký otazník: Jak se vrátit k normálnímu životu a jak v něm nalézt lásku, štěstí a úspěch, tedy to, po čem berunky vždycky touží. O této knize Pavel Frýbort řekl: "Je to kriminální román o obchodování s bílým masem a finančních podvodech. Moji hrdinové se dostávají do mezních situací, a proto jim nezbývá než jednat a odhalit své pravé charaktery a myšlení."... celý text

marcela3655
29.04.2023 5 z 5

Pravdivà 90.leta...Mám ráda jeho knihy.

Česneksmedem
16.11.2021 4 z 5

Kolem těch berunek se to zrovna moc netočí, takže v tomto ohledu můžete být v klidu. Spíš je to o pohlavárech, kteří si myslí, že mohou vše, což v našem životě není žádná scifi. Je to bohužel dost často realita.
Četlo se to dobře, je tam hromada hlášek (Vyštěkla hlasem, který by zmrazil i Saharu.), takže doporučuji.

čef
25.09.2020 4 z 5

Rozhodně nečtěte knihy od tohoto autora tak rychle za sebou jako já. V zásadě to nejsou vůbec špatné romány, ale jeden je jako druhý, a tak jsem chvílemi skoro nevěděl, který to vlastně čtu. Stále stejné frky, hantýrka, kritika této společnosti, dlouhé duchaplné rozhovory, které však bohužel děj příběhu vůbec neposouvají. Trochu zparafrázuji větu z této knihy, která vystihuje nejlépe můj pocit: “Kdybyste nebyl tak třeskutě vtipnej, tak by se tyto knihy četli podstatně líp“.

rodak
19.09.2020 4 z 5

Uprostřed se mi kniha trochu táhla, nicméně skvělá česká detektivka z porevolučního žití.

martin3554
11.12.2019 5 z 5

Asi nejlepší díl série detektiva Honzy Jareše.

pepíno312
27.12.2018 4 z 5

Dobrej Frýbort....drama od začátku až do konce

Jardík50
22.10.2018 4 z 5

Frýbort je výbornej detektivkář a tenhle román petří k jeho lepší půlce. Navíc - mě to přijde vysoce realistické.

JancaMia
12.07.2018 5 z 5

O mafií a prostituci v čechách na konci devadesátých let.

nycol
06.07.2017 5 z 5

Cokoliv od Frýborta je čtitelné, zatím jsem nenarazila na knihu, která by se mi nelíbila.

Kerberos
30.06.2017 4 z 5

Jedna z jeho lepších.

Pavgem
18.04.2015 4 z 5

Knihy pana Frýborta mám rád a vždy jen lituji, že jejich autor v roce 2007 předčasně zemřel. Jistě by měl co psát o dněšní naší době, která se zase tak od dějů jeho knih mnoho neliší. Snad by jen v nich dnes již nebyl údiv nad americkým metařem, který mobilem telefonuje na centrálu a ptá se, jestli má také zamést nějakou konkrétní ulici (když uvážíme, že kniha byla napsána na přelomu tisíciletí, tak si uvědomíme, jak nás ty mobily, internet a podobné technologie v několika letech zcela pohltily). Tato kniha je již tuším devátá, kterou jsem od autora postupně přečetl, tak mi pochopitelně některé části připadají stylově podobné - prostě již znám rukopis autora - ale nakonec to vzhledem k vyprávěčskému talentu na zvádu není. Snad jen já osobně bych nedokázal někoho přesvědčovat a přesvědčit k sebevraždě, přestože by to byl lump největšího kalibru.

Niki
02.01.2013 4 z 5

Opět skvělá kniha s napínavým dějem.

jprst
29.12.2011 4 z 5

Dramatická detektivka, napínavý a zároveň drsně reálný děj, který nemusí být až tak vzdálený skutečnosti. Stačí sledovat zprávy ve sdělovacích prostředcích, které jsou sice hodně filtrované, ale občas něco napovědí.

Kniha Berunky je v