janulka1310 janulka1310 komentáře u knih

Tlapková patrola - 5 minutové pohádky Tlapková patrola - 5 minutové pohádky kolektiv autorů

Krátké pohádky, krásné ilustrace, děti spokojené. Pro mě, jako dospělého, samozřejmě méně uspokojující :D

11.12.2021 3 z 5

Zvířátka z Malinové paseky Zvířátka z Malinové paseky Jiří Kahoun

Moc hezká dětská kniha. Kapitoly jsou krátké, obrázky super a hlavně hrdinové jsou takoví špuntíci jako školkáčči. Dětem se líbila.

09.12.2021 5 z 5

Jednoduše buďte úspěšní – Žijte svůj sen Jednoduše buďte úspěšní – Žijte svůj sen Pierre Franckh

Krásné opáčko :) Ale to je pořád potřeba.

09.12.2021 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Geniální nápad psát z pohledu chlapce s disociační poruchou...aspoň jsem měla více představu, jak se takoví lidé cítí a na co kladou důraz. Kniha mě pobavila, ale i obohatila...a nejvíce se mi líbily různé matematické příklady, které mě donutily se opravdu zamyslet :) Určitě se mrknu i na další knihy autora.

27.09.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Jako vždy pečlivě propracovaný příběh napříč různými generacemi v rodině, srozumitelné, čtivé, dokonale vykreslené postavy a jejich myšlení... Od autorky je to již čtvrtá kniha, co jsem četla a začínám ji řadit na hodně vysoké příčky v mém žebříčku.

13.09.2021 5 z 5

The Go-Giver - Dej a bude ti dáno The Go-Giver - Dej a bude ti dáno John David Mann

Přečteno podruhé po 8 letech a stále mi to přijde jako jedna z nejlepších knih :)

13.09.2021 5 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Poté, co člověk dočte Mornštajnovou, se tak nějak nemůže začíst....vydržela jsem asi 15 stránek...asi už tomu šanci nedám...

17.08.2021 1 z 5

Vést jako pastýř Vést jako pastýř Kevin Leman

Nádherné přirovnání vedení lidí k pastýři a jeho ovečkám. Jasné, přehledné, dokonalé :)

17.08.2021 5 z 5

Nespoutaná mysl Nespoutaná mysl Jim Kwik

Do knihy jsem měla problém se začíst, styl psaní mi moc nevyhovoval, většina informací mi přišla jako výcuc z knih, které jsem dočetla předtím.. Nejzajímavější byla pro mě kapitola o rychločtení, ta byla pro mě plná nových tipů.

17.08.2021 3 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Přečteno na jeden zátah večer v nemocnici ;-) Laskavé, vtipné, poučné...prostě celý pan Svěrák :)

23.06.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Naprosto geniálně zpracované téma... detailně propracované výhody a nevýhody socialismu a kapitalismu... za mě velmi reálné a v některých zemích jistě trvající... Už od prvních stránek se mi stahoval krk (jsem máma dvou malých dětí) a po přečtení posledních stránek už to nešlo zadržet... Ta nesvoboda je pro mě naprosto šílená představa...ale mnohem hůře jsem snášela osudy jednotlivých postav... je jasné, že když máte doma děti, tak to vnímáte úplně jinak... dnes ráno jsem dočetla a celý den jsem se dětem věnovala a mazlila je... kdo není rodičem, není dle mého schopen pochopit tu sílu příběhu.... jsem velmi vděčná za naši dobu...za možnost vychovávat své děti ve svobodě...

20.06.2021 5 z 5

Rozvíjejte svůj mozek: Jak věda napomáhá změnit vaše myšlení Rozvíjejte svůj mozek: Jak věda napomáhá změnit vaše myšlení Joe Dispenza

Velmi náročná kniha, spíše jako učebnice biologie :) Pokud bych měla doporučit knihu od tohoto autora, vybrala bych Placebo, je jednodušší a více si z toho člověk odnese.

20.06.2021 3 z 5

Zamilované povídky Zamilované povídky * antologie

Některé povídky se mi líbily více, některé méně. Nejzajímavější pro mě byla povídka Markéty Hejkalové. Myslím, že by to byl pěkný námět i na román. Líbila se mi i ta forma, že jsou v podstatě tři vypravěči.

01.05.2021 3 z 5

Kouzlo osobnosti jako mocná zbraň Kouzlo osobnosti jako mocná zbraň Brian Tracy

Kniha je základním shrnutím komunikačních technik, které se dají využít jak v podnikání a v práci, tak v běžném životě. Techniky jsou popsány jasně a výstižně. Teď už jen uvést do praxe :-)

01.05.2021 4 z 5

Pravidlo pěti vteřin Pravidlo pěti vteřin Mel Robbins

Jednoduchá, čtivá... Struktura textu s vloženými citacemi ze sociálních sítí byla mnohdy složitá a možná až trochu zbytečná. Knihu bych doporučila začátečníkům, kteří s tímto typem literatury začínají a chtějí něco jasného a srozumitelného.

09.03.2021 4 z 5

Vy jste placebo Vy jste placebo Joe Dispenza

Trošku náročnější četba, ale naprosto skvělá. Vědecky vše vysvětleno a dokázáno. Doporučuji všem přečíst, obzvláště v téhle době covidové.

28.02.2021 5 z 5

Veďte lidi jako Dexter Yager Veďte lidi jako Dexter Yager Ron Ball

Osobnost Dextera Yagera byla velmi výjimečná, o tom není pochyb. Avšak zpracování knihy, styl a skládání příběhů, se mi příliš nelíbilo, i když vím, že Ron Ball je úžasný člověk a řečník. Možná je to také ne příliš povedeným překladem knihy.

22.01.2021 3 z 5

Za mě TOP kniha o jídle, přehledné, jasné, srozumitelné. A hlavně ROZUMNÉ :)

11.01.2021 5 z 5

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Jasné, přehledné, srozumitelné. Kniha je vhodná pro všechny, kteří se chtějí posouvat neustále dál.

27.12.2020 5 z 5

Ven z bludiště Ven z bludiště Spencer Johnson